اگزوز – لوازم یدکی ماشین سنگین

در خودرو های کاربراتوری این اتفاق اگر در هنگام گاز دادنهای ناگهانی باشد، به احتمال زیاد از تلمبه شتاب کاربراتور است. ادامه این بخش از بامپر به فلیر(هلال) عضلانی روی فندرها(گلگیر) می رسد.

این شرکت در حال حاضر سومین شرکت بزرگ صادر کننده خودرو در چین محسوب می شود و در ایران با همکاری شرکت کرمان موتور اقدام به تولید تعدادی از خودروهای ساخت خود نموده است که از جمله آن ها می توان به لیفان ایکس 60، لیفان 620 و همچنین لیفان 520 اشاره کرد.

از آنجا که رادیاتور خودرو وظیفه خنک کردن موتور خودرو را بر عهده دارد اگر آب رادیاتور کم شود باعث آسیب جدی به اجزای موتور مثل سیلندر و سرسیلندر می شود. بر روی پورشه باکستر همانطور که گفتیم، از همین نوع پیشرانههای خوابیده استفاده کردهاند که از نوع شش سیلندر 24 سوپاپه، یعنی 4 سوپاپ گاز و دود برای هر سیلندر بوده و در حجمی 2.9 لیتری (2893 سی سی) به همراه انژکتورهای پاشش مستقیم سوخت و نسبت تراکمی 11.5:1 ساخته شده است که با تزریق 8.7 لیتر سوخت در مسیرهای خارج از شهر و 12.4 لیتر سوخت در مسیرهای شهری، میتواند حداکثر 256 اسب بخار قدرت با رساندن دور موتور بر روی 6400 دور بر دقیقه و همچنین 290 نیوتن متر گشتاور در محدوده دور 4400 الی 6000 دور بر دقیقه تولید کند که بر روی کاغذ، شتاب صفر تا صد 5.9 ثانیهای و حداکثر سرعتی 263 کیلومتر بر ساعتی را به ثبت رسانده است.

اول هر گاز دادنی ممکن است شاهد دود سیاه باشید که اشکال ندارد. خام سوزی همیشه با کربونیزه شدن سر شمع (سیاه شدن ) همراه است و دود سیاه از اگزوز زمانی که موتور در جا کار میکند یا حتی با دور بالا( اما ممتد کار کند.

اما توقع نداشته باشید صرفأ با خواندن این مطالب یا مطالبی نظیر اینها پی به ایرادات ماشینتان ببرید اما این حداقل ها کمک خوبی میتواند برای شما باشد. با توجه به شنیده ها احتمالا بی ام و مدل M5 M Performance جدید خود را مجهز به سیستم اگزوز تیتانیومی کرده است و همین مورد سبب شده تا این سدان 600 اسب بخاری صدایی بسیار گیرا و گوش نواز داشته باشد.

این خنککن معمولاً تنها در مجاورت هوا خنک میشود اما در سالهای اخیر یک مدار جداگانه از رادیاتور خودرو به این بخش کشیده میشود تا عملاً رادیاتور وظیفه خنک کردن آب اطراف این بخش را بر عهده داشته باشد. موتور سیکلت ۱۲۵ معمولا سرعت زیادی ندارد بدلیل آنکه انجین آن برای سفر های درون شهری طراحی شده و در واقع بدلیل تک سیلندر بودن انجین آن، کشش ایجاد قدرت بالا برای سرعت بیشتر را ندارد.

پمپهای مکانیکی نیز در هنگام گرم کردن خودرو ضعف خود را نشان میدهند و با سرد کردن آنها وضع بهتری پیدا میکنند.

در مورد پمپ بنزینهای مکانیکی نیز باید گفت که ضعف پرده دیافراگم آنها میتواند بلای جانشان شده و از توان کاری و میزان پمپاژ آنها بکاهد.

در بسیاری از مواقع سوراخ بودن شلنگها باعث از بین رفتن خلا مورد نیاز در لولههامیشود و در نتیجه آن با هوا کشیدن شلنگ، از حجم سوخت ارسالی کاسته شود.

در مورد عکس موضوع اینجاست که نحوه ی قرار گیری قطعات نام برده شده یا حتی محل قرار گیریه آنها در کاربراتور خودرو های مختلف با هم فرق دارد. شمع موتور یکی از قطعات مهم موتور سیکلت است و نقش به سزایی در مصرف سوخت و همچنین نحوه کارکرد موتور دارد.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *