اگزوز – لوازم یدکی ماشین سنگین

در واقع کاهش عرضه خودروها در بازار، منجر به ایجاد مابهالتفاوتهای بسیار میان قیمت کارخانه و بازار شدهاست؛ تا بهوسیله این تفاوت، جذابیت کاذبی برای خریداران ایجاد شده و آنان را متقاعد به ثبتنام برای خرید خودروها با قیمت کارخانهای کنند.

در اوایل فروش سمند در این کشور با استقبال نسبتاً مناسبی روبرو شد و وجود قطعات یدکی در زمان کوتاه یکی از دلایل خریداران بودهاست.

با این وجود، رسانه دنیای اقتصاد، ساخت و طراحی سمند را «گامی بلند در عبور از مونتاژ» اعلام کردهاست. که در اگزوز خودروهای دیزلی نصب خواهد شد و قبل از سال ۲۰۰۹ خیلی از کامیونها نسبت به نصب این قطعه همت گمارده بودند.

شرکتهای زیرمجموعه ایرانخودرو طی سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ با خرید سهام شرکت مادر خود موفق به ایجاد پدیده سهامداری چرخهای شدند، بهگونهای که مجموع میزان سهام تحت تملک تنها سه شرکت (نگار نصر سهم، سرمایهگذاری سمند و بازرگانی سپهر کیش ایرانیان که سهام دو تای نخست ۱۰۰٪ و سومی ۶۰٪ در اختیار ایرانخودرو است) از ۷٫۳۸٪ به ۲۴٫۴۶٪ افزایش یافت.

در سال ۱۳۸۵، نخستین کارخانه برونمرزی خودروسازی ایران در جمهوری آذربایجان گشایش یافت که به تولید خودروی سواری سمند با نام آذ-سمند میپرداخت. واشر بغل اگزوز hic را علاوه بر نصب بر روی پژو ۴۰۵، برای اتومبیلهای پژو پارس، سمند و موتورهای XU7 میتوانید مورد استفاده قرار دهید.

59 ـ راه عمومي: به راههايي گفته ميشود كه براي عبور و مرور عموم مورد استفاده قرار ميگيرد. در سال ۱۳۸۵، خط تولید موتور ملی با حضور رئیسجمهوری ایران راه اندازی شد. پس از موفقیتهای فراوان ایران خودرو در تولید و فروش خودروهای پژو و رنو در بازار ایران، بسیاری از کارشناسان ایرانی باور دارند که با عدم مدیریت صحیح، ایران خودرو از شرکتی خودکفا به یک ابزار فروش برای شرکتهای خارجی تبدیل شدهاست.

به نحوی که به جای سرمایهگذاری در طراحی و داخلیسازی خودروها، تنها محصولات شرکتهای خارجی را برای آنان به فروش رسانده و بدون انتقال درست فناوری، برندهای آنان را تقویت میکند. برخی قطعهسازان ایرانی، در مواقع شدتگیری تورم با هدف فشار بر دولت جهت افزایشدادن قیمت فروش کارخانهای خودرو، برای مدتی از تأمین قطعاتی که در انحصار تولید یا واردات آنها بودهاست، خودداری کردهاند و بدین وسیله شمار خودروهای ناقص را در انبارهای خودروسازان افزایش دادهاند که این کاهش عرضه خودرو در بازار عملاً، باعث افزایش قیمتها در بازار خودرو شدهاست.

نظر به برخی محدودیتها در بازار و با توجه به برخی حساسیتها بر روی این قطعه استراتژیک، ایساکو تمهیدات لازم برای تامین آن در شبکه نمایندگان را در نظر گرفته و در صورت تقاضا نیز در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و هم اکنون قطعه کاتالیست کانورتور در اکثر نمایندگیهای مجاز شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو(ایساکو)، قابل تهیه است.

یکی از نکته های مهمی که در تعمیر و نگهداری خودرو باید به آن توجه شود، خروج دود از اگزوز است. این موضوع برای این است که خودرو دارای یک مبدل کاتالیزوری است که برای تمیز کردن دود خروجی از اگزوز و جلوگیری از رسیدن آلایندهها به هوا طراحی شده است.

اواخر سال ۱۳۹۰، ایران خودرو همچنان از رکوردشکنیهای پیدرپی تولید خود سود میبرد که پژو پس از ۲۰ سال به همکاری با ایران خودرو پایان داد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *