اگزوز – لوازم یدکی ماشین سنگین

تغییر در سیستم اگزوز فابریکی، یکی از مهمترین کارها برای تیونینگ موتور است. از جمله تولید کننده موتور دیزل ژنراتور ، نوع و نحوه کار موتور دیزل ژنراتور و نهایتا نحوه نگهداری از موتور دیزلی بر روی دیزل ژنراتور را اشاره نمود.

موتور ژنراتور منبع انرژی مکانیکی ورودی به دیزل ژنراتور می باشد. اندازه قدرت موتور دیزلی به طور مستقیم متناسب با حداکثر توان خروجی ژنراتور ( دیزل ژنراتور ) می تواند کوپله شود.

امروزه بحث آلودگی هوا در بسیاری از کشورهای بزرگ جهان از جمله ایران از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که به صورت مستقیم با سلامتی انسان ها ارتباط دارد. این جرقه توسط شمع با انتقال برق ولتاژ بالا توسط وایر شمع از کویل، صورت میپذیرد.

هنگام سوخت گیری ، موتور را خاموش کنید، هر گونه منبع جرقه و یا شعله را از محل سوخت گیری و مخزن سوخت دور نگهدارید. نقطه قوت این موتور نسبت به سایر رقبای خود، وزن پایین آن است (۱۳۰ کیلوگرم) که شتاب ۰ تا ۱۰۰ هفت ثانیه را با برای این موتور به ارمغان آورده.

در نمایشگاه اتومبیل ژنو 1991 آنها حتی نسخه پیشرفته تری از 190E “Electro” را آوردند و تعهد خود را به این پروژه نشان دادند.

کارشناسان منابع آبی گفتهاند که بررسیها نشان میدهد بارندگی در کشور پراکنش خیلی گستردهای دارد به همین دلیل این بارندگیها خیلی موثر نیست. عوامل متعددی وجود دارد که می بایست در ذهن داشته باشیم تا یک موتور دیزلی خوب را برای دیزل ژنراتور خود انتخاب نماییم.

همچنین تویوتا بخش مسابقهای مستقلی را نیز تحت عنوان TOYOTA Motorsport GmbH تعریف کرده است که در واقع تا سال ۲۰۰۹ مسئول هدایت تیم فرمول یک این خودروساز بود و هم اکنون نیز مدیریت حضور تویوتا در مسابقات استقامت نظیر رقابتهای ۲۴ ساعته Le Mans را بر عهده دارد.

دودکش غیراستاندارد و غیرمتعارف که شرایط فوق را تشدید میکند. دودکش آبگرمکن، موتورخانه و لباس خشک کن گازی که در اثر لرزش دستگاه به تدریج در جای خود لق شدهاند. همچنین سنگین بودن هوای داخل دودکش نیز مانع از خروج دود میگردد که عمدتاً در هوای سرد و مرطوب و وقتی وسیله گرمایشی تازه روشن شده است انفاق میافتد.

وصل غیر اصولی دستگاه به سیسیستم برق ساختمان، موجب خسارت به سیم کشی ساختمان، صدمات جانی به افراد و نیز سوختن و یا آتش سوزی ژنراتور و سیم کشی ساختمان میگردد. همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم بیشتر موتور سیکلتهایی که مورد استفاده قرار میگیرند دو زمانه هستند.

در ژنراتور گازسوز به دلیل حرارت بالای موتور و اگزوز و جهت استفاده از این گرما و افزایش بازدهی دستگاه از سیستم chp یا تولید همزمان برق و حرارت استفاده می شود. بنده رنگ سبز خریدم و در اینده اگر لازم شد بازهم در مورد این موتور بسیار عالی خواهم نوشت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *