اگزوز تیبا – یدک ماشین اراک

امروز قصد داریم درباره این که هر نوع دودی که از اگزوز خودرو بیرون می آید، نشانه چیست و برای تعمیر آن چه کاری باید انجام بدهید برای تان بگوییم. ما باید علاوه براینکه به فرآیند تولید و توزیع سریع و باکیفیت اگزاست فن تهویه و سایر تجهیزات خودتوجه و دقت فراوانی میکنیم، بلکه میبایست درنحوه حمل و نقل و نگهداری از این تجهیزات و اجتناب از مواردی که ممکن است به بدنه وقطعات اگزاست فن ازقبیل قاب ، حلزونی، شاسی، پروانه ودیگر قطعات صدمه برسانند نیز توجه زیادی داشته باشیم.

هر یک از این سنسورها در واقع حسگرهایی می باشند که در برابر محرک های فیزیکی حساس بوده و می توانند داده های مهم را به عنوان ورودی دریافت کنند.

با این حال ، همسایگان همیشه این را دوست ندارند ، و پلیس راهنمایی و رانندگی ترجیح می دهد یک جریان رو به جلو آرام باشد. اگزوزهای دوطرفه: مشابه اگزوز دبل معکوس هستند که لوله های خروجی اگزوز از طرفین اتومبیل جایگذاری شده اند، اما هرچند که این نوع اگزوز اسپرت است، اما به دلیل بالابردن مصرف سوخت به هیچ وجه در بین خودروسازان به محبوبیت نرسیدند.

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران اتومبیل کرج در ادامه گفت: قیمت پیشنهادی این شرکت به حدی است که وسوسه بازکردن اگزوز وتخلیه مخزن کاتالیزور را از روی اتومبیل مشتریان ،توسط برخی سودجویان ایجاد کرده است ومتاسفانه اغلب این گونه رفتارهای غیراخلاقی درتعمیرگاه های فاقد پروانه کسب رخ داده است.

صدای بوق موتورسیکلت یا صدای اگزوز موتورسیکلت یکی از مسائلی است که موجب رنجش ساکنان و اهالی میگردد. به طور كلی در شرايط غير نرمال ممكن است شما با سه نوع دود متفاوت شامل سفيد، سياه و آبی مواجه شويد.

يكی از نشتیهای شايع عدم آببند گايدها يا راهنماهای سوپاپهای دود و هوا است كه در صورت گاز دادن و شتاب دادن به موتور ميزان دود آبی را به طور چشمگير افزايش پيدا میكند. مشكلات مختلفی ممكن است در قلب موتور اتفاق افتاده باشد، از جمله اين موارد وجود گرفتگی در فيلتر هوا و يا راه ورودی هوا به موتور میتواند باشد كه هوای كافی را به مخلوط احتراق نمیرساند.

همانطور كه میدانيد در موتور خودرو تعداد زيادی واشر آب بندی و اورينگ وجود دارد و كارشان جلوگيری از ورود روغن به محفظههای احتراق است و اگر ورود اين روغن به محفظه بسيار زياد باشد میتواند شمع جرقه را نيز فراگرفته و باعث از دست رفتن احتراق شود كه در اين صورت شمع هم بايد تعويض يا تميز شود؛ البته اضافه كردن بعضی از افزودنیها میتواند به جلوگيری از نشتی روغن كمك كند.

دود سفيد در هنگام صبح و زمانی كه خودرو در شرايط سرد كار میكند، طبيعی است و حالت بخار دارد؛ دليل آن هم اين است كه وقتی شما شب تا صبح خودرو را در گاراژ پارك میكنيد، عمل تقطير در محفظه احتراق شكل گرفته است و زمانی كه شما استارت میزنيد، بخارات از اگزوز خارج میشوند؛ اما اگر پس از گذشت زمانی كه موتور گرم شده همچنان اين سفيدی وجود داشت، احتمال وجود خرابی در واشر سرسيلندر شما است، زيرا كار اين واشر ايجاد آببندی ميان راهگاههای آب و محفظه سرسيلندر است و در صورت خرابی و پارگی روزنههايی بين دو محفظه به وجود میآيد كه آب از آنها عبور كرده و سعی میكند كه با مخلوط سوخت و هوای در حال سوختن به محصولات خروجی اگزوز بپيوندد؛ البته از طرفی ديگر ممكن است آب موتور بسيار زيادتر از معمول در راهگاههای آب وجود داشته باشد، برای اين منظور از ميزان سطح آب موتور آگاهی پيدا كنيد زيرا ممكن است كه آب زيادی باعث فشار بيش از حد به واشرها شده باشد و حتی ممكن است روغن موتور به مجراهای آب، راه پيدا كرده باشد و باعث بروز اين مشكل شده باشد.

کاتالیزور بی ام دبلیو اگر وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، علاوه بر آلودگی محیط زیست، سبب ایجاد اختلال در عملکرد موتور خودرو می گردد.

همانطور كه میدانيد زمانیكه پزشكان میخواهند بيماری را تشخيص دهند، يكی از راههای ساده اما موثر، گرفتن آزمايش خون از بيمار است؛ در خودرو نيز، علاوه بر دستگاهها و تجهيزات پيشترفتهای كه روغن موتور يا آب رادياتور را مورد تحليل قرار میدهند، دود اگزوز نيز به عنوان در دسترسترين سيال مورد آزمايش قرار میگيرد.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *