انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

اگزوزهای چینی و هندی اگر چه در بازار فراگیر نیستند اما اگزوزهای اسپرت آنها امروزه در بازار فرمانروایی کرده و بازار پررونقی را رقم زدهاند.

بیایید با آنچه تشدید کننده است و مسئول چه چیزی است شروع کنیم. گازهای تحت فشار وارد تشدید می شوند ، مقداری از انرژی خود را از دست می دهند و با شتاب کمتری حرکت می کنند. تشدید کننده در ساختار اگزوز ، ارتعاشات صوتی را که در اثر صدای بلند بوجود می آید ، خنثی (از بین می برد) گازهای خروجیاز محفظه احتراق از نظر ساختاری ، رزوناتور یک دستگاه چند جزئی است که جریان گاز از طریق آن عبور می کند.

گزینه های فلوت و پارتیشن ها می تواند چندین باشد، اما دو طرح ساده و کارآمد که برای مدت زمان طولانی کار کرده اند، من در سمت چپ و پایین عمومی هستم.

حجم صدا به طور همزمان تحت تأثیر چندین پارامتر رزوناتور است: اندازه ، شکل و طراحی آن. اگر دستگاه به طور پایدار کار کند ، به این معنی است که گاز آزادانه از حفره های آن عبور می کند ، اما در خروجی انرژی آن چندین برابر کمتر از ورودی است.

عملکرد رزوناتور به سه عامل بستگی دارد: وضعیت کاتالیزور که باعث کاهش غلظت می شود مواد مضردر گازهای خروجی ، قطر لوله ها و خلوص خود صدا خفه کن. قطعه ای از لوله را که رزوناتور اصلی و صدا خفه کن را متصل می کند ، برش دهید.

اگر عملکرد این دستگاه مختل شود ، کل سیستم اگزوز آسیب می بیند و اول از همه راننده: او نه تنها به صداهای بلند گوش می دهد ، بلکه گازهایی را که به داخل خودرو نفوذ می کنند نیز تنفس می کند.

اگر لازم است تنها یکی از اجزای اگزوز خریداری شود، بهتر است در این بخش نیز به برند محصول توجه کرد؛ زیرا کیفیت آنها متفاوت است. هنگام ارزیابی کار و مهمتر از همه ، “بلندی صدا” هنگام حرکت ماشین ، باید به این نکته نیز توجه شود.

انتخاب این وسیله نیز همچون دیگر لوازم جانبی خودروها کاملا سلیقه ای است و افرادی که تمایل به شنیدن صدای مطلوب ماشین خود به هنگام گاز دادن، دارند می توانند از انواع مختلف سر اگزوز ها استفاده نمایند که ما در ادامه به معرفی تعدادی از برترین آنان برای شما خودروبازهای عزیز پرداخته ایم.

بعداً ، با عبور از سیستم هزارتوی در صدا خفه کن ، آنها حتی بیشتر پراکنده می شوند. در مجموع با توجه به طراحی ایتالیایی هر دو تیپ این موتورسیکلت، میتوان طراحی آنها را قابل قبول دانست. یکی دیگر از قطعات مهم در سیستم ترمز که باید در بازدیدهای دورهای مورد توجه قرارگیرد، لنتهای ترمز هستند.

اگر خودروی شما دارای یک موتور بنزینی، دیزل، LPG یا CNG باشد، باید برای علمکرد صحیح و جلوگیری از ورود صدا به کابین، در دور پایین و بالا، صدای موتور به صورت نرمال به گوشتان برسد. اگر متوجه این علائم شدید، باید وسیله نقلیه خود را بلافاصله توسط یک مکانیک حرفهای بررسی کنید.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.