انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

برای اولین بار در نمایشگاه دیترویت ماه ژانویه سال گذشته بود که شرکت خودروسازی هیوندای در پشت برند جنسیس از مدل G80 پرده برداری کرد که درواقع بر روی پلتفرم جنسیس G90 توسعه پیدا کرده بود ولی امکاناتی کمتر از آن داشت، اما خردادماه سال گذشته در جریان نمایشگاه خودرویی “بوسان موتور شو (Busan Motor Show)” که در کره جنوبی برگزار شده بود، این خودروساز کرهای یک نسخه اسپرت از برند G80 با اطلاعات ناقص معرفی کرد که از لحاظ کلی و نقطه نظر طراحی شباهتی نزدیک به مدل اصلی دارد، ولی مدل اسپرت راهنمای اگزوز چهارتایی داشته و طراحی ظاهری آن هم با استفاده از سپرهای جدید و دیفیوزر سپر بسیار تهاجمیتر شده است، هرچند کاهش ارتفاع اتومبیل با استفاده از یک سیستم تعلیق اسپرت هم بسیار تاثیرگذار بوده است.

در پهلوهای خودرو نسبت به نسل پیشین به تفاوت عمده ای برخورد نمیکنیم و درواقع با همان اتاق قبلی سروکار داریم.

درواقع کیفیت سواری و هندلینگ جنسیس کوپه جدید بهبود یافته و با توجه به ماهیت ذاتی آن در بیشتر مواقع قادر خواهید بود که بدون نیاز به استفاده از پدال ترمز، سرعت خودرو را همچنان بالا نگه دارید.

با افزودن تایرهای دیواره کوتاه نیز میتوانید شتاب خودرو را بهبود ببخشید ولی این کار باعث میشود کیلومترشمار ماشین درست کار نکند. اضافه شدن دو دنده بیشتر نتیجه ای جز کم شدن فاصله طی کردن ضرایب و کاهش زمان سبک شدن دنده ها نداشته است و از این جهت در هیچ یک از دورها کمبودی احساس نمیکنید اما مانند مدل قبلی در شتاب اولیه و در حد فاصله دنده 1 به 2 علیرغم وجود کنترل هرزگردی و روشن بودن سیستم کنترل پایداری، چرخها بازهم دچار هرزگردی میشوند که با هدر رفتن نیرو همراه خواهد بود.دیسک های ترمز گرانقیمت برمبو به عنوان یکیاز محاسن جنسیس کوپه نسل قدیم در مدل 2013 نیز همچنان پا برجاست.

به خصوص زمانی که در جادههای ناهموار رانندگی کنید و یا در حرکت اولیه و هنگام شتاب گیری اولیه هستید. براین اساس در خصوص آلاینده PM دو مقدار باید مدنظر قرار گیرد؛ جرم ذرات و دیگری تعداد و قطر ذرات که مطابق توضیحات فوق بسیار مهمتر از مقدار گرم PM تولید شده به ازای کیلومتر پیمایش هستند.

روشه هایی وجود دارند که با توجه به آن، میشود قبل از معیوب شدن کامل سنسور اکسیژن جنسیس کوپه هیوندای ، به تعویض آن اقدام کرد. در نسخه جدید، طراحان هیوندای بیشترین تمرکز خود را برروی جزئیات آن قرار داده اند تا چهره ای جذاب خلق کنند.

از آنجایی که در آن زمان جنسیس به عنوان محصولی از برند هیوندای به بازار معرفی شده بود، کمتر کسی انتظار طراحی کاملا جدید و منحصر بفرد از آن داشت.

مدل HDI بنزینی آن در شرکت ایران خودرو تولید شد و با تکامل آن در تیپهای مختلف به بازار ارائه شد. بخش جلوی خودرو بیشترین تغییر را نسبت به نسل قدیمی تر(2008) داشته و در آن دیگر از جلو پنجره سوناتایی خبری نیست.

این پیشرانه (LAMBADA) تر از رقبایی چون اینفینیتی G37 که از نظر قدرت خالص و نسبت قدرت به وزن کمی پایین باوجود این یستد اما به هرحال یک کره ای موفق در بازار است که میتواند انتظارات مالک خود و ب ام و 335I میا را برآورده کند.

اگزوزه های حرفه ای با تنوع مارک های زیادی وجود داره. به نظر این منتقدین اگر نگاه کردن به یک ب ام و و یا موستانگ برای بسیاری از علاقه مندان یادآور یک خاطره است اما جنسیس باوجود همه زیبایی ها وچهره نوین اش هیچ گذشته ای ندارد!

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *