انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

پس از شست و شوی خودرو یا هنگام رانندگی در جاده های خیس که دیسک یا لنت ترمز خیس می شود، برای مدت مشخصی پا را به آرامی روی پدال فشار دهید تا سطح خارجی آن خشک گردد.

خرابی در دیسک که مواد سخت تری نسبت به لنت ساخته شده اند در ترمز های شدید می تواند باعث لرزش در پدال ترمز و غربیلک فرمان شود و جلوی کنترل مناسب خودرو را بگیرد ترمزها معمولاً گرد و خاک محیط را به سوی خود جذب می کنند ؛ بهترین راه برای تمیز کردن آنها آب سرد است.

جرقه نامنظم، استارت نامناسب، شتاب کم، احتراق ناقص، لرزش در دور آرام موتور و دود آبی رنگ اگزوز می تواند نشانه معیوب بودن شمع های خودرو باشد. نوک شمع ها باید سفید رنگ باشد و اثری از دوده، چربی و رنگ زدگی در آن ها مشاهده نشود.

سرویس و نگهداری شمع ها که وظیفه مشتعل کردن مخلوط سوخت و هوا را در موتور به عهده دارند، بسیار مهم است. یکی از مهم ترین و اساسی ترین قطعه خودرو، بخش اگزوز آن است که وظیفه هدایت گاز های حاصل از احتراق یا سوختن در موتور خود را دارد.

عملکرد نامطلوب ترمزها یا روشن شدن چراغ اخطار آمپر می تواند نشان دهنده زمان تعویض کفشک ترمز در ترمزهای کاسه ای و لنت در ترمز های دیسکی باشد اگر ضخامت کفشک یا لنت کمتر از ۵/۱ میلیمتر بوده یا سطحش روغنی شده باشد، آن را تعویض کنید بعد از تعویض لنت ها بهتر است مدار ترمز هواگیری شود چون در غیر این صورت ممکن است پدال ترمز سفت تر یا نرم تر از حد معول عمل کند که امری خطرناک می باشد.

در ترمزهای شدید این آب بخار می شود و قدرت ترمزگیری را کاهش می دهد بنابراین هر دو سال یک بار یا پس از طی کردن ۶۰ هزار کیلومتر باید مخزن آن تخلیه و روغن جدید در آن ریخته شود.

آب مخزن را در شرایطی که موتور گرم است، چک نکنید، زیرا سطح آن بالا آمده و معیار شما دقیق نیست. که جديد باشد . سیستم های اگزوز کارخانه اغلب در کنار یکدیگر مونتاژ می شوند و هنگامی که اتصال دهنده ها پس از چند سال استفاده می شوند، می توانند به شدت زنگ زده شوند، به همین ترتیب آنها می توانند به نظر می رسند که با تلاش برای جدا شدن آنها، با یکدیگر جوش داده می شوند.

برای خودروهای عادی، دور موتور ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ مناسب است. وی افزود: در همین راستا جلساتی را با مسئولین بنیاد مستضعفان خواهیم داشت اما از آنجا که انتقال سیمان تهران امری زمان بر است این شرکت باید برنامه انتقال خود را معین کند و تا زمانی که برنامه زمانی دارد ادامه فعالیت خواهد داشت و خطوط فعال آن مورد پایش قرار خواهند گرفت.

در این میزان حرکت حتی اگر خودرو کاملاً هم بی عیب باشد تسمه تایم را عوض کنید و در مجموع باید گفت نقش این تسمه و نحوه کار آن تأثیرات زیادی دارد.

همچنین در کارواش قبل از شست و شو حتماً صبر کنید تا ترمز خنک شود چون در غیر این صورت ممکن است دیسک ترمز شما آسیب بیند. از آنجا که خواص این مایع با گذشت زمان تغییر می کند، توصیه می شود سالی یکبار آن را تعویض کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *