انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

به گزارش خودروکار؛ در اکثر موارد همراه با آب خروجی از لوله اگزوز دود سفید نیز خارج می شود که این مسئله به شما کمک می کند تا مشکل را راحت تر تشخیص داده و با توجه به آن تعمیر کنید و در کل وجود دود سفید از این لحاظ خوب است.

به اين ترتيب توليد خودرو متناظر با ايجاد فرصت هاي شغلي در زمينه هاي مختلف است و به همين دليل اين صنعت در رده صنايع اساسي و زير بناي طبقه بندي شده و همواره مورد حمايت و تشويق دولت ها بوده و هست.لذا اين صنعت مي تواند محرك مهمي درجهت رشد صنايع مختلف هم از جهت كسب در آمد و هم به لحاظ ايجاد تقاضاي موثر براي ساير بخش ها تلقي شود.

عیبی ندارند، باید برای تنظیم کاربراتور دست به کار شوید. در سیستم اگزوز هم با کاهش انرژی صوتی و تبدیل آن به انرژی گرمایی سعی در بی صدا کردن آن می باشد و این کار به خودی خود باعث به وجود آمدن فشار منفی شده و باعث کاهش قدرت موثر موتور می شود.

بسامد بیشتر به این معنی است که هرچه موتور سریع تر کار کند فشار هوا سریع تر تغییر می کند، در نتیجه صدای زیرتری می شنویم و تغیرات آرام تر و کندتر سبب شنیدن صدای بم تر می شود. بنزین هایی با عدد اکتان بالاتر تقریباً از اشتعال زودهنگام جلوگیری می کنند، لذا موتورهایی با عملکرد بالا به بنزین اکتان بالا نیاز دارند و این موتورها برای دریافت قدرت بیشتر از نسبت تراکم بالاتری استفاده می کنند.

افزایش نسبت تراکم؛ افزایش نسبت تراکم تا یک نقطه مشخص باعث افزایش قدرت تولیدی می شود. در نتیجه این ساییدگی و فرسودگی به حدی مشکل ساز می شود که موتور انرژی زیادی را از دست می دهد. این مشکل میتواند به خاطر اختلال در سیستم جرقهزنی به وجود آمده باشد که در اینجا نیاز است که شمعها و وایرها بررسی شوند.

اینترکولر یک مبدل حرارتی میانی است که دمای هوای متراکم شده را قبل از ورود به سیلندر کاهش می دهد.

استفاده از اجزائی با آلیاژ سبک؛ قطعات سبک وزن به بهتر کارکردن موتور کمک می کنند. همچنین خودروهایی که مقطعی و در مسافتهای کوتاه استفاده میشوند، زودتر پوسیده میشوند.

همچنین با بزرگ کردن حجم سیلندر می توان جابجایی را افزایش داد. اگر دو موج هم فاز باشند با هم جمع شده و موجی با همان بسامد قبلی و با دامنه ای دو برابر تولید می کنند که آن را تداخل سازنده می نامند.

در پیشنهاد ما همه چیز را برای جمع آوری و نصب کردن آنها داریم. پس در عمل تیون کردن خروجی دود کمی از این مسیر صاف می گردد که البته خروج راحت و سریع دود نیز ممکن است در عملکرد صحیح موتور تاثیر منفی ایجاد کند.

صدا خفه کن متشکل از تعدادی مجرای ساده با سوراخ هایی می باشد. اگر تا به حال صدای موتور بدون صدا خفه کن را شنیده باشید، می دانید که یک صدا خفه کن تا چه حد روی صدا تاثیر دارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *