انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

برخی صداها در خودرو ممکن است در ابتدا غیرعادی باشد اما بعد از مدتی متوجه میشوید که صداها طبیعیاند و خودرو مشکلی ندارد اما گاهی اوقات شنیدن صدای جدید و غیر طبیعی یک هشدار است و باید آن را جدی گرفت مخصوصا اگر صداها مربوط به موتور خودرو باشد.

در خودروهایی که رینگ اسپرت دارند این تفاوت به راحتی قابل دید است. اگر این فشار کم نشود، باعث میشود تا قدرت موتور کمتر شود. اگر صدای تق تق از موتور خودرو میشنوید باید آن را جدی بگیرید این صدا میتواند به دلیل وجود کربن در موتور و اهرم سوپاپها باشد.

7. آخرین علامت خرابی کاتالیزور این است که در حالت توقف و سرد بودن خودرو، با دست قطعه را تکان دهید و اگر در این حین صداهایی مشابه به این که دورن آن سنگریزه تکان می خورد، به گوش شما برسد می تواند علامت این باشد که شبکه های داخل کاتالیزور ریخته است.

این مطلب در ادامه مطلب قبلی با عنوان رفع پارگی اگزوز ماشین می باشد، که در گذشته منتشر شده است.

شرکت تولید اگزوز پیا صنعت در زمینه ساخت انواع اگزوز خودروهای داخلی و خارجی فعالیت میکند. در سال های اخیر، صنعت فولاد پیشرفت چشم گیری داشته به همین دلیل در قسمت های مختلف خودرو از نمونه های فولاد استفاده میشود که دارای استحکام بالا و قدرت و توانایی است که همین امر باعث میشود که خودرو از قدرت بالایی برخودار شود و به حفظ ایمنی شما در جاده ها کمک خیلی زیادی میکند.

1) مبدل های کاتالیستی مبتنی بر واکنش های دو مرحله ای: طی این واکنش، مونو اکسید کربن و هیدروکربن های ناشی از احتراق ناقص سوخت، به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شوند. به دلیل قرارگرفتن سیستم اگزوز در قسمت زیریرن خودرو، این ناحیه اغلب پوشیده از گل، خاک و یا دچار زنگ زدگی شده است.

خط جوشکاری: در خط جوشکاری پس از این که قطعات پرسی در خط ماشینکاری به مرحله مونتاژ رسید به خط جوشکاری منتقل می شود، لوله ها و منبع ها به فلانچ ها و دیگر قطعات اگزوز که توسط پیمانکاران داخل یا خارج از شرکت تولید می شود دور جوش می شوند، جوشکاری از نوع اگزوز محافظ بی اثر (CO2) یا (MIG) می باشد.

در عصر امروز که تکنولوژی این چنین پیشرفت کرده است، زبان دودها از میان رفته و دیگر برای ارتباط انسانها بهکار نمیرود، البته این مسئله در مورد خودرو صدق نمیکند زیرا دود ماشین با هر رنگی که خارج میشود معنایی دارد و پیام مشخصی را به ما میرساند که باید به آن توجه کرد.

1. اندازه پچ مورد نیاز را برای تعمیر نشتی تخمین بزنید. قوطی را باید به گونه ای برش بزنید که قسمت بریده شده تمام نشتی را به طور کامل بپوشاند.

صدای تیک تاک منظم معمولا از بالای موتور خودرو به راحتی شنیده میشود و علت آن را باید در فیلتر روغن خودرو (ممکن است به دلیل کمبود روغن یا کیفیت نامطلوب آن باشد) جستوجو کرد. دستورالعمل استفاده از آن را روی بسته بندی آن نوشته شده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *