انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

یکی از مواردی که ممکن است در هنگام رانندگی بسیار آزاردهنده باشد، شنیده شدن صدای موتور در خودرو می باشد.

ما نمیدانیم منظور نیسان از بهتر شدن صدا چیست اما امیدواریم در آینده صدایی گیراتر و خشنتر از اگزوز بیرون آید.

قبل از اینکه با استفاده از روش های کنترل و کاهش صدای موتور، صدای خودروی خود را کاهش دهیم، بهتر است ابتدا به این موضوع توجه داشته باشیم که آیا صدای خودروی ما به تازگی افزایش یافته است و یا از همان ابتدا این مشکل را داشته است؟

بنابراین، یک جار معمولی را جدا کرد، تمام داخلی را بیرون بیاورید (فلوت با پارتیشن ها) و به جای آنها باید (بهتر از فولاد ضد زنگ) لوله با تعدادی از سوراخ های کوچک ساخته شود.

این قطعات عبارتند از: منجید اگزوز، بست ها و رابطهای لوله ها و قطعات خودرو به بدنه، دسته موتور بالا و پایین و … . این مشکل می تواند در موتور خودرو، اتصالات خودرو، اگزوز، جعبه دنده، فن ها، عایق بندی و یا هر مورد خاص دیگری باشد.

اگر به تازگی متوجه شده اید که خودروی شما صدای بیشتری نسبت به قبل تولید می کند و یا لرزش موتور را در هنگام رانندگی می توان حس نمود، باید به این موضوع توجه داشته باشید که ممکن است قسمتی از خودرو دچار مشکل شده باشد.

این ساختارِ مستقیم و بدون خمیدگی، Backpressure یا فشار برگشتی در عقب اتومبیل را به شدت کاهش داده و حتی تا چند اسب بخار به قدرت موتور شما اضافه میکند.

قطعاتی که در بیرون از خودروی شما نصب شده است، نظیر آینه ها، آنتن، شل گیرها، قالپاق ها و سایر موارد را از لحاظ محکمی و ثابت بودنشان در سر جای خود، چک نمایید.

اطمینان حاصل کنید که موارد مصرفی خودروی خود نظیر روغن موتور، روغن هیدرولیک، روغن گیربکس، فیلتر هوا و سایر موارد را به صورت دوره ای تعویض نموده اید. این قابلیت ممکن است قبل از رسیدن آتش نشان به محل حادثه کار خود را شروع کند ولی در زمان حضور آتش نشان امکان کنترل دستی آن مقدور می باشد .

در برخی از موارد موتور با صدای انفجار که ناشی از انفجار گاز بنزین در اگزوز است روشن می ماند و علت این روش ماندن همین انفجار است چون در چند ثانیه کل بنزین مازاد می سوزد. طبق مقالهای که توسط رود اند تراک منتشر شده، این تنظیمات برای سلطان دیفرانسیل جلوی پیست نوربرگ رینگ، هم از نظر عملکرد و هم از نظر تخفیف صدای تولیدی مهم بوده است؛ بنابراین اگر فکر میکردید صدای تولیدی خودرو همانند فراری F40 خواهد بود باید بگوییم شرمنده که ناامید میشوید.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *