انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

معمولا این مورد بیشتر از همه در خودروهای چینی دیده می شود، اما در واقع جالب است بدانید که حتی شرکت های بزرگ خودروسازی از جمله مرسدس بنز هم به چنین کاری دست زده است و در نمایشگاه ژنو شاهد معرفی چندین محصول از این خودروساز آلمانی هستیم که خروجی های کرومی رنگ اگزوز آنان بر روی سپر تنها جنبه تزئینی دارد و در پشت آن شاهد خروجی گردی شکل یا بیضی شکل واقعی اگزوز هستیم، به عنوان مثال خودروی مرسدس AMG GT 63S که به نظر می رسد 4 دهانه خروجی اگزوز کرومی دارد، اما با دقیق تر شدن بر روی آن می توان دید که در پشت این قاب جعلی اگزوز تنها 2 خروجی اگزوز بیضی شکل وجود دارد و حتی شرکت خودروسازی “بی ام و” نیز برای خودروی M 850i چنین کاری انجام داده و از خروجی اگزوز جعلی استفاده است، اما بیشتر از همه محصولات فولکس واگن و زیرمجوعه آن یعنی آئودی دیده می شود که خروجی اگزوز اصلی آن زیر سپر قرار گرفته و قاب های کرومی جعلی روی سپر جنبه تزئینی به خود گرفته است.

برای برطرف کردن مشکل دود آبی اگزوز، موتور باید توسط یک تعمیرکار ماهر بررسی شود تا از بروز صدمات بیشتر به موتور جلوگیری شود. ژنراتور برق خانگی معمولا مورد استقبال زیاد مشتریان برای مصارف خانگی ( مسکونی – اداری ) قرار میگیرند این ژنراتور ها برای تولید برق براس ساختمان های یک واحد تا چنصد واحده را در توان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

به نوعی می توان گفت که این قطعه برای خارج شدن آلودگی و بهبود جریان هوا کار گذاشته شده است. البته معمولا این محصول را از فلز میسازند به ویژه آهن.

البته مشکلات دیگری هم وجود دارند که این نقطههای سفید رنگ ریز را ایجاد میکند و این مورد نمیتواند صرفاً نشانه سوختن واشر سرسیلندر باشد، ولی اگر نشانههای دیگر سوختن واشر سرسیلندر وجود دارند و این مورد را هم میبینید، با اطمینان بیشتری میتوان نتیجه گیری کرد.

اگر آب و رغن قاطی شد چه کنیم؟ زمان خرید این محصول حتما قیمت آن را نیز در نظر بگیرید و تصور نکنید که هر مدل ارزانی، کیفیت ندارد و هرچه بیشتر پول پرداخت کنید حتما جنس خریداری شده بهتر است.

قیمت موتور سیکلت های برقی با در نظر گرفتن همه ی معایب آن، بسیار زیاد است. رفتن به یک فروشگاه و خرید ارزان ترین دیزل ژنراتور در دسترس بدون در نظر گرفتن کاربرد ژنراتور گازوئیلی بهترین روش خرید نیست. همانطور که می دانید، طراحی و نصب یک خروجی اگزوز ساده در عقب ماشین جالب به نظر نمی رسد و طراحی کلی اتومبیل را هرچقدر هم زیبا و هماهنگ باشد، تحت تاثیر قرار داده و زشت می کند.

هرچند کمپانی خودروسازی مرسدس بنز پیش از این در تولید C کلاس و GLC و یا حتی شرکت خودروسازی لکسوس در تولید IS F و شرکت خودروسازی پژو در تولید 3008 از چنین کاری استفاده کرده بود تا تنها برچسب خروجی های اگزوز جعلی به پیشانی ماشینهای چینی چسبانده نشود و حالا در نمایشگاه ژنو 2019، شاهد گروه دیگری از خودروسازان مطرح جهانی هستیم که بر روی محصولات آنان از خروجی اگزوز جعلی استفاده شده است که می توانید شاهد تک تک آنان در گالری تصاویر خودروبانک باشید.

روش نصب: انواع مختلف این محصول به سادگی روی اگزوز سوار میشوند و معمولا نیاز به دستورالعمل خاصی ندارند اما شما زمان نصب، حتما با جوش آن را محکم کنید. اما روی آن با روکشی از استیل پوشانده میشود تا از آسیب های احتمالی مثل زنگ زدن جلوگیری شود.

از این مسئله در ادبیات رسانهای ایران بیشتر با نام مافیای خودرو یاد میشود و برخی مدعی هستند که مافیای خودرو در وزارتخانهها و مجلس نیز صاحب نفوذ است.

در طراحی مدل سوم، ساختار داخلی و خارجی اگزوز کاملا تغییر کرده و از ترکیب منبع اتلافی و انعکاسی به همراه تغییر هندسه و افزایش طول راه جریان خروجی برای کاهش هرچه بیشتر صوت خروجی استفاده شده است؛ که نتیجه این طراحی کاهش 9 دسی بلی صوت خروجی از اگزوز می باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *