انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین شما نشانه چیست؟

از طرف دیگر کاتالیزور به جذب گرما و در نتیجه کاهش دمای موتور خودرو کمک می کند. این تهویه هوا می تواندبصورت طبیعی یا مکانیکی ویا ترکیبی از این دونوع باشد.تعویض وتهویه هوا بصورت طبیعی بوسیله در ها و پنجره ها و دیگر ورودی های هوا می تواندانجام شود.

از این نوع پوشش برای اگزوز خودرو، سپرهای حرارتی، کوره های صنعتی، خشک کن ها، و بخاری ها استفاده می شود.

این دو مایع به هیچ وجه نباید با یکدیگر ترکیب شوند اما به صورت جداگانه هر یک وظایف خود را برای عملکرد مناسب پیشرانه انجام میدهند. اما موضوع اصلی که باید به آن توجه داشته باشیم، بخش خودروهای دیزلی تولیدی خودروسازان داخلی و همچنین خودروهای وارداتی است که متأسفانه هنوز مجهز به DPF نشده و همچنان بدون تجهیز به سامانه کاهش آلایندگی تولید و به بازار عرضه میشوند.

این مشکل میتواند صدمات زیادی به بخش های مختلف خودرو وارد کند بنابراین بهتر است با دلایل ایجاد چنین اتفاقی آشنا شویم و بدانیم هنگام بروز این مشکل چه کنیم.

روغنسوزی یک اصطلاح مکانیکی و به معنی راه یافتن روغن به محفظه احتراق و شرکت در فرآیند احتراق است. این واشر از ورود آب به محفظه سیلندر جلوگیری میکند و به نوعی نقش بسیار اساسی و مهم دارد.

همچنین گرم کردن خودرو در حالت سکون میتواند باعث حل شدن بخشی از روغن در بنزین به دلیل متفاوت بودن مقدار ویسکوزیته باشد. پیشرانه برای این که بتواند به فعالیت خود به خوبی ادامه دهد نیاز به دو مایع آب و روغن دارد.

زمانی که استارت خودرو زده میشود واترپمپ شروع به فعالیت میکند و باعث گردش آب میشود. اما یکی از خطرات اساسی که در کمین خودروها قرار دارد آب و روغن قاطی کردن است. دود آبی: دود آبی نشاندهنده روغنسوزی یا نشتی روغن است.

اگر بخار دیدید یا بوی خوشی حس کردید، نشت ضد یخ از سیستم خنک کاری وجود دارد. ما در این مقاله یکی از روش­های بازیافت کاتالیست خودرو که بسیار رواج دارد را معرفی می ­کنیم، این روش قالکاری می ­باشد.

این مشکل بتدریج بدتر می شود. اما زمانی که این اتفاق میافتد مایع رادیاتور به رنگ نسکافه ای یا قهوهای خواهد شد. به این اتفاق آبسوزی اطلاق میشود. بعد از آن برای این که گرما بهتر از خارج شود درب کاپوت را باز کنید.

قیمت این قطعه به طور کلی برای اکثر خودروهای داخلی چیزی حدود ۱۵۰ الی ۳۰۰ هزار تومان است البته اجرت تعویض را نیز باید به آن اضافه کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *