انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین شما نشانه چیست؟

بنابراین پیش از آغاز بررسی موتورسیکلت بنلی ۲۵۰ لازم بود بدانید که با یک محصول اصیل ایتالیایی طرف نیستید، بلکه همانند سایر محصولات چینی که صرفا از نام برندهای اروپایی جهت اعتبار بخشیدن به تولیدات خود استفاده میکنند، در اینجا نیز با موتورسیکلتی چینی تحت لوای برند ایتالیایی بنلی مواجه هستیم.

از این رو تغییرات زیادی بر روی منبع اگزوز پالس صورت گرفته و تأثیرات خوبی هم بجا گذاشته که در فروم های بسیاری به بررسی اینکار پرداخته اند. فروشنده باشـه یـا نـه کاملا درسته اما شمای رو دارین کـه با این قیمت موتور بیـاره؟

میتوان شدت کاهش تولید این گازها را از اگزوز خودرو مشاهده کرد. شرکت پترونام سهند در حال حاضر به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان روغن موتور در کل کشور فعالیت میکند. روغن موتور پارانوکس امروزه در سرتاسر ایران در حال عرضه است و کشورهای اروپایی سخت به دنبال واردات این محصول با کیفیت میباشند.

مشتریان محصولات پارانوکس در سرتاسر ایران و حتی کشورهای خارجی زندگی میکنند و هر کدام شرایط مختلفی دارند؛ در نتیجه شرکت پترونام سهند برای اینکه تمام این مشتریان بتوانند از روغن موتور پارانوکس استفاده کنند، انواع بهترین روغن موتور را تولید و عرضه میکند.

شرکت پترونام سهند کجاست؟ اگزوز در موتورها متفاوت است، ولی در کل شرکت های سازنده موتورسیکلت اگزوز منحصربه فردی برای هر موتور طراحی می کنند که مختص به همان موتور خواهد بود.از سال ها پیش تاکنون، برخی از موتورسیکلت سواران به دلایل متعدد اقدام به تعویض اگزوز موتور خود می نمایند.

در نظر داشته باشید تفاوت این دو سیستم در حجم خروجی موتورها است.وظیفه اگزوز موتور سیکلت، خروج گازهای ناشی از احتراق در انتهای موتور و کنترل صدای موتورسیکلت و در پایان انتقال حرارت از موتور که در وسط قرار دارد به انتهای موتورسیکلت است.

همچنین این فیلتر ها از سطح فیلتر اسیون بالایی برخوردار می باشند. منهارت در تیونینگ ب ام و X6 M Competition به مشتریان خود پیشرانه ۴٫۴ لیتری تویین توربو V8 را با ۷۳۰ اسب بخار قدرت پیشنهاد می دهد، اما برای مشتریان خارج از آلمان، امکان سفارش سیستم اگزوز سفارشی که در آن، مبدل های کاتالیزوری و فیلتر ذرات بنزین حذف شده اند تا صدای اگزوز طنین اندازتر شود فراهم آمده است.

برای زنبوری کردن صدای اگزوز چندین روش وجود دارد که راحت ترین آن نصب سر اگزوز مخصوص این صدا است. در این حالت سوت خفیفی به صدای خودرو اضافه می شود که البته بعد از گذشت چندین ماه به منبع اگزوز صدمه زده و باید آن را تعویض نمود.

راه آخر که در گذشته متداول بود؛ برداشتن کلیه تجهیزات و انبارهای اگزوز آخر خودرو و تعویض آن با یک لوله است.اگر روزی خواستید صدای واقعی زنبوری را بشنوید، حتما این سیستم را از اگزوزساز درخواست کنید.برای زنبوری کردن صدای اگزوز، بهتر است یک کیت اگزوز جدید خریداری کرده و آن را بعد از انبار وسط اگزوز، نصب نمایید.

همچنین منجیدها را به نوبت و یک به یک تعویض کنید چرا که باز کردن هم زمان همه آن ها به دلیل رها شدن وزن کل سیستم اگزوز موجب می شود عمل نصب نمونه های نو دشوار شود. منجیدها یا با استفاده از پیچ و یا با کمک قلاب و خار در جای خود قرار می گیرند پس همانطور که ابتدا آن ها را از جای خود خارج کردید، نمونه جدید را در جای خود قرار دهید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *