انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین شما نشانه چیست؟

این برخورد ها خود شکست فرکانسی ایجاد خواهد کرد و تاثیر قابل توجهی در صدای خروجی اگزوز دارند. در صورتی که سیستم سبب ایجاد فشار برگشتی زیادی در دیزل ژنراتور شود و دود خروجی از اگزوز به صورت کامل خارج نشود این امر سبب می شود که مصرف سوخت دیزل ژنراتور افزایش یابد ، عمر دیزل ژنراتور کاهش پیدا کرده و همچنین سبب کم شدن کارایی و راندمان دستگاه و خرابی های ناشی از آن می شود.

برای کاهش صدای دیزل ژنراتور و یا ژنراتور گاز سوز از سایلنسر اگزوز یا اگزوز دیزل ژنراتور استفاده می شود.

سایلنسر اگزوز یا خفه کن ترکیبی (Combination Silencers) : این نوع سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور از ترکیب دو روش فوق ساخته می شوند. وظیفه منبع اگزوز دیزل ژنراتور نیز خفه کردن و کم کردن صدای خروجی دیزل ژنراتور است درست همانطور که اگر در یک موتور سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور حذف شود صدای وحشتناکی تولید می کند.

وزن آن یک جعبه دنده هشت سرعته تیپ که اسب بخار را به ازای هر 4.7 کیلوگرم رقم میزند. وجود این فلزات با ارزش موجب شده است که کاتالیست ها مورد توجه افراد بازیافت کننده قرار بگیرند ، البته تولید کنندگان از این وسیله بسیار تولید می­ کنند و به همان اندازه نیز با توجه به آماری که بدست آمده است ، نشان می­ دهد که بازیافت کانالیزور با افزایش رو به ­رو است .

البته عایقی که در جداره این نوع از اگزوزه ها استفاده می شود علاوه بر بحث صدا ، دمای جداره بیرونی اگزوز را هم به شدت کاهش می دهد که تاثیر مهمی در کاهش دمای محیط خواهد داشت و البته که از انتقال حرارت اگزوز به تجهیزات جانبی موتور نیز جلوگیری خواهد کرد .

سوپر سایلنسر ، این نوع از اگزوز از ترکییبی از اگزوز سه مخزنه و عایق صداگیر در جداره داخلی اگزوز می باشد در این نوع از اگزوز ها علاوه از کاهش صدا از طریق برخورد جریانات هوایی از خروج صدا از طریق ارتعاش بدنه اگزوز هم جلوگیری میکنند .

در نگاه اول سوييچ ٢٠۶ مانند که حتي دکمه صندوق پران هم براش تعبيه شده بود جالب توجه بود. من که چند سال با 206 فرانسوي مدل 82 رانندگي کرده بودم برام خيلي عذاب آور بود.

از سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور خفه کننده راکتیو یا منعکس شده برای کاهش نویز با فرکانس پایین در حد متوسط استفاده می شود. گازهای کاتالیستی خروجی اگزوز دیزل ژنراتور شامل گازهای زیادی هستند. سر و صدای خروجی از طریق عایق توسط این نوع سایلنسر خنثی می شود.

مواد عایق صدا در قسمت جذب کننده صدا نصب می شوند و تمامی فرکانس های خروجی را حذف می کنند.

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور (صدا خفه کن اگزوز دیزل ژنراتور) سبب کاهش صدای دیزل ژنراتور می شود. در این حالت امواج صدا دیگر توان پرش در محفظه تشدید کننده را ندارند و سایر امواج صوتی موجود در آن را لغو می کنند که اثر سست کننده روی اگزوز خواهد داشت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *