انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین شما نشانه چیست؟

اگزوز ها در گذشته دو بخش داشتند. قسمت تصفیه کننده این فیلتر ها از یک نوع کاغذ مخصوص ساخته شده است و برای افزایش سطح موثر فیلتر اسیون، آن را به صورت چین دار ساخته و در داخل محفظه فلزی قرار داده اند.

به دلیل داشتن فن کانوکشن حرارت به خوبی داخل فر پخش می شود و پخت غذا یکنواخت است. میزان وات شروع و در حال اجرا دستگاه های شما به انتخاب میزان قدرت ژنراتور گازوئیلی بسیار وابسته است.

توجه داشته باشید وات شروع کار دستگاه و وات در حال اجرای دستگاه می توانند متفاوت از هم باشد که این موضوع بسیار حیاتی است.

همچنین ورود آب نیز به این قسمت ها موجب زنگ زدگی و فرسایش قطعات ظریف سیستم سوخت رسانی خواهد شد. Dodge Tomahawkیک موتور سیکلت مدل مفهومی جاده ای است که شرکت داج در سال 2003 با تولید آن مایه ترس برای خودروها و موتور سیکلت های مافوق سرعت شد .

روغنسوزی یک اصطلاح مکانیکی و به معنی راه یافتن روغن به محفظه احتراق و شرکت در فرآیند احتراق است. دلیل آزاد بودن نسبی سیستم اگزوز، حرکات دائمی و لقی های پیشرانه به هنگام شتابگیری، معکوس دادن و حتی عبور خودرو از روی دست انداز است که باعث می شود درصورت ثابت بودن سیستم اگزوز، واشر گلویی منیفولد اگزوز به سرعت از بین برود.

که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. خودرویی در خط کناری به نظر مشکل داره. در صورت خرابی کاتالیزور اول باید عیب مورد نظر را رفع کرده و سپس اقدام به تعویض کاتالیزور نمایید. از این رو می بایست میزان بار در مواقع قطع جریان برق را مد نظر گرفت و متناسب با آن محصول مورد نیاز را انتخاب نمود.

هنگام سرویس های روزانه و هنگام کار موتور، آب در داخل پیاله شیشه ای به صورت گلوله های قهوه ای رنگ به راحتی قابل رویت بوده و با باز کردن پیچ تخلیه می توان آنها را خارج نمود. در فیلتر های با المنت قابل تعویض، جسم یا همان المنت فیلتر قابل جدا شدن بوده و در هنگام سرویس ها فقط المنت تعویض یا تمیز می شود.

سوخت پس از عبور و تصفیه از فیلتر دومی وارد مدار تغذیه پمپ انژکتور می شوند. از آنجایی که تلرانس بین قطعات سیستم سوخت رسانی بسیار کم و حدود 0/001 تا 0/002 میلی متر است (تلرانس بین پلانجر و بارل یا سوزن انژکتور با سوخت پاش)، لذا ورود هر گونه ناخالصی و آلودگی های ریز و درشت باعث صدمه رساندن و فرسایش سریع این قسمت ها می شود.

در این فیلتر ها، سوخت پس از ورود به داخل و بالای محفظه فیلتر، وارد آن شده و از سوراخ و منافذ ریز روی کاغذ عبور می کند.

وجود آب و ناخالصی ها در سوخت باعث نامنظم کار کردن موتور، انتشار دود از اگزوز و کاهش توان موتور نیز می شوند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *