از اگزوز ماشین آب میاد نشانه چیست

علاوه بر آن ترمز های عقب و جلو بزرگ تر و قدرتمندتر شده و شکاف روی بدنه آن نیز بسیار زیباتر از قبل بنظر می رسد. آرم “۴۰۰ Sport” روی بدنه و تریم داخلی به همراه دوخت ها و بخیه های آن که تماما به رنگ زرد می باشند توجه ها را به خود جلب میکند.

این زنجیرها میتوانند بار الکتریکی حاصل از مولکولهای هوا با بدنه و دوده اگزوز را با تانکیر و چرخها را به زمین میرساند و آن را تخلیه میکند.

با این وجود مقدار بسیار کمی از این دوده ها از سیلندر خارج نشده و در بخش بالایی سیلندر یعنی درست در محفظه ی احتراق ایجاد جرم می کنند که به آنها دوده گرفتن موتور و یا جرم گرفتگی گفته می شود.

قدرت و نشاط و سرزندگی موتور سوپر شارژ V6 این خودرو تمام چیزی است که انسان نیاز دارد تا به قول امروزی ها با آن ترکانده و به اوج لذت برسد. پس می توان گفت این خودرو از نظر قدرت موتور حرفی برای گفتن باقی نگذاشته است.

این اتفاق دمای پیستون ها را نیز به شدت بالا می برد. مشکل ناک زمانی بروز می کند که موتور بسیار گرم باشد و دمای محفظه ی احتراق آن قدر بالا برود که مخلوط سوخت و هوای وارد شده بر اثر همین حرارت و زودتر از زمان جرقه زنی شمع ها مشتعل شود.

یکی از اصلی ترین دلایل بروز ناک در موتور اکتان نامناسب سوخت است. کارخانه های سازنده معمولا اکتان مناسب سوخت را برای موتور خودرو در دفترچه ی راهنمای مشتری قید می کنند.

سومین دلیلی که می تواند سبب بروز ناک در موتور خودرو شود استفاده از شمع های نا مناسب است. مورد بعدی که می تواند سبب بروز ناک در موتور شود وجود جرم در سرسیلندر است. البته گفتنی است که این ویژگی فقط و فقط محدود به مدل سال ۲۰۱۸ بوده تا ویژگی منحصر به فردی را در خودروی های F-Type به وجود آورد.

این لایه های جرم که از جنس کربن هستند در دماهای بالای موتور گداخته شده و می توانند سبب مشتعل شدن بنزین و یا گازوئیل متراکم شده در موتور شوند و آن را زودتر از شمع ها منفجر کنند.

در ادامه می خواهیم به این مساله بیشتر بپردازیم اما باید بدانید که اگر موتوری مدت زمان زیادی را در وضعیت ناک کار کند این امر می تواند سبب آسیب دیدن قطعات داخلی موتور شود.

امروزه اگزوزهای تک خروجی بیشتر در خودروهایی با حجم موتور پایین استفاده میشود چون حجم دود بسیار کم است. استفاده از قفل کودک می تواند منجر به غیرفعال شدن دکمه ها و کنترل های فر شود. شاید برایتان جالب باشد اما ناک داشتن موتور برای مدت زمان طولانی حتی ممکن است منجر به سوراخ شدن پیستون شود که اگر چنین اتفاقی بیافتد هزینه ی زیادی را باید برای تعمیر موتور پرداخت کرد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *