آشنایی با سیستم اگزوز خودرو – کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

البته تفاوت فنی این دو خودرو تنها به پیشرانه و گیرباکس محدود نخواهد شد و مهندسان هیوندای با هدف بهبود هندلینگ و افزایش سطح تماس چرخها به مسیر تدابیر ویژهای بهکار بستهاند و تغییراتی را بر روی مجموعه سیستم تعلیق و کمک فنرها اعمال کردهاند.

آشنایی با سیستم اگزوز خودرو و عملکرد آن این کمک را به مکانیک ها می کند تا بتوانند اگزوز های پیشرفته تری را بسازند.

همه ما میدانیم که اتومبیل ها برای اینکه بتوانند حرکت کنند نیاز به احتراق دارند و این احتراق گازهایی را تولید می کند.

این دستگاه ها که اصلا سیستم پیچیده ای ندارند بدین صورت عمل میکند که مجموعه دارای یک شمع بوده که در مسیر اگزوز قرار گرفته و تولید جرقه میکند ، سپس کیت سیستم برای چند لحظه جرقه یک شمع و سیلندر را قطع کرده و مخلوط سوخت و هوا بدون اینکه محترق شوند از سیلندر خارج شده و در مسیر اگزوز بر اثر جرقه شمع موجود محترق شده و تولید شعله میکنند.این سیستم با یک دکمه و توسط راننده فعال می شود استفاده از این سیستم فقط جنبه زیبایی داشته و هیچ تاثیر مثبتی بر خورو ندارد.

این قسمت ها در آشنایی با سیستم اگزوز خودرو و عملکرد آن بسیار اهمیت دارند و هر فردی که از اتومبیل استفاده می کند باید این بخش ها را بشناسد. دود اگزوزی که از یک دیزل ژنراتور خارج می شود دارای مواد بسیار سمی است و باید به درستی مدیریت شود.

برای طراحی تهویه مناسب اتاقهای تابلو و ترانسفورماتورها، هوای اتاق باید شرایط مختلفی را برآورده کند. شمع های مرغوب و درجه یک را میتوانید از فروشگاه بایکرشاپ نیز تهیه کنید.

بهتر است اگر مبتدی هستید این کار را به یک تعمیر کار خبره بسپارید و خودتان هوس دستکاری موتور سیکلت خود را نکنید. اگر این قسمت وجود نداشت صدای تولید شده از اتومبیل بسیار ناهنجار می بود. تا اینجای کار بسیار ساده بود اما همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم اگر این گاز ها به همان صورت که هستند از موتور خارج شوند می توانند اثرات بسیار جبران ناپذیری را ایجاد کنند.

در واقع کار کرد اگزوز به خارج کردن گاز های مضر خلاصه نمی شود و این گاز ها را از فیلتر هایی عبور می دهد تا 90 درصد این گاز ها عاری از آلاینده ها شوند و سپس وارد هوا شوند.

هنگامی که مهندسان می خواستند این سیستم را برای اتومبیل ها فراهم کنند به این فکر افتادند که گاز های بسیار مضر و زیان آوری همچون مونوکسید کربن و … سیستم اگزوز خودرو به صورت پیچیده ای برای اتومبیل ها مفید می باشد به صورتی که با استفاده از اتومبیل می تواند گاز های مضر را خارج کند و به نوعی با استفاده از این سیستم می توان از حرارت موتور اتومبیل کاست.

لوله های رابط اگزوز این لوله ها ارتباط بین منیفولد دود، لوله ی اگزوز و سراگزوز هستند. برخی مدل های خاص آکسیال در کنار سانتریفیوژ فن های این رده را تشکیل میدهند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.