آشنایی با سیستم اگزوز خودرو – کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

در اکثر خودرو های امروزی تعبیه شده اند و چیزی که مشهود است نیاز به ارتباط یک یا دو طرفه بین این یونیت هاست ، پس برای کارکرد صحیح و درست نیاز به استفاده از مقادیر یکدیگر خواهند داشت مثلا رادار خودرو برای فعال کردن کروز کنترل نیاز به این دارد که سرعت حرکت خودرو را از ایسیو دریافت کند و یا علامت کروز را روی صفحه کیلومتر روشن کند همچنین در مواقعی که راننده متوجه نزدیک شدن بیش از حد خودرو جلویی به خود نیست ، به ای بی اس فرمان گرفتن ترمز با شدت لازم را اعمال کند.

انباره اگزوز خودرو بخشی از اگزوز است که وظیفه ی آن کاهش سرعت گاز های خروجی بوده تا از این طریق صدای خروج گاز را تا حد زیادی کاهش دهد.

یکی از این راه کف تراشی سیلندر است که موجب کاهش حجم محفظه احتراق و افزایش نسبت تراکم موتور میشود.

البته گاهی اوقات برای کاهش هزینه، برای تغییر ارتفاع خودرو تنها به بریدن فنرها اکتفا میشود! فیلتر هوای اسپرت مجهز به خنککننده، استفاده از شمعهای اسپرت، نصب سایکلون، نصب هدرز و منیفولد، تغییر چیپ ست ECU، تغییر سیستم اگزوز ازجمله روشهایی است که برای تقویت موتور خودرو از آن استفاده میشود.

به همین دلیل در سیستم های سوخت رسانی از فیلتر ها یا تصفیه کننده ها برای جدا کردن آلودگی ها از سوخت استفاده می شود. از طرفی دیگر شرکت های تولید کننده و پالایشگاه ها نیز مجاب شدند تا کیفیت بنزین تولید شده را افزایش دهند.

در ادامه ابتدا به ویژگی های اکس6 و سپس به آپشن های اضافه ام50 آی اشاره می کنیم. گروه موتورسیکلت های کارکرده آپاچی، پالس و پولسار با حجم موتور 180 یا …

برخی افراد نیز ترجیح میدهند که موتور خودرو را با موتوری با حجم بیشتر تعویض کنند که این عمل در کشور ما کاملا غیرقانونی بوده و جرم محسوب میشود. برخی افراد تیونینگ را به معنای عام و کلی، افزایش توان و قدرت خودرو میدانند.

كارشناس رسيدگيكننده به تصادف موضوع را به نزديكترين واحد انتظامي اعلام و در صورت ضرورت و بر حسب مورد، براي درخواست كمك از نزديكترين واحد فوريتهاي پزشكي (اورژانس)، امداد و نجات،آتش نشاني، مركز راهداري، شهرداري و يا دهياري اقدام نموده و تا پايان رسيدگي به تصادف و برقراري ايمني تردد در محل وقوع، سانحه را مديريت مينمايد.

تغییر سپر بر اساس سبک تیونینگ و ارتفاع خودرو صورت میگیرد. مهمترین هدف تیونینگ فنی خودرو افزایش قدرت و شتاب زیاد است. تقویت موتور یکی از گامهای اساسی و اصول اولیه تیونینگ در جهت افزایش قدرت خروجی خودرو است.

تقویت موتور از دو طریق انجام میگیرد. تغییر ارتفاع خودرو، توسط دو نوع فنر لول ثابت و یا قابل تنظیم انجام میشود. اگر در تنظیم ارتفاع از فنر لول ثابت استفاده شود، ارتفاع خودرو همیشه ثابت میماند و درصورتیکه از نوع قابل تنظیم استفاده شود، ارتفاع ماشین بهصورت رگلاژ دستی و یا کمپرسوری (پنوماتیک) تنظیم میشود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *