آشنایی با سیستم اگزوز خودرو – کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

است؛ اما مشکل اینجاست کـه کاررا GT قیمت بسیـار بالایی دارد بهگونـهای که… علاوه بر این ، واشرهای خراب ، وجود مشکل در آب بندی سوپاپ ، یا رینگ پیستون فرسوده می توانند باعث شوند روغن یا ضد یخ وارد سیستم اگزوز شود و کاتالیزور سرامیکی موجود در مبدل را با یک لایه دوده کربن ضخیم بپوشاند.

پس از روشن شدن یک وسیله نقلیه ، گازهای سمی تولید شده توسط موتور خودرو از مبدل کاتالیزوری عبور می کنند. گازهای خارج شده از اگزوز خودرو همراه با مقداری هوا از روی کاتالیزور که دربرگیرنده فلز اکسیدهاست عبور داده میشود.

پیشرانه خودرو برای اینکه در بهترین حالت خود عمل کند نیاز دارد که جریان گازهای خروجی از آن به درستی اتفاق بیافتد. بیشتر اوقات به دلیل وجود سوخت اضافی که وارد سیستم اگزوز می شود، مبدل دچار مشکل می شود؛ این اتفاق به دلیل مخلوط نادرست هوا / سوخت ، جرقه های بد شمع، زمان بندی نادرست موتور ، سنسور اکسیژن خراب و یا سایر مواردی است که باعث خروج سوخت از محفظه احتراق موتور می شود.

با روشن شدن این چراغ راننده متوجه وجود مشکلی در خودرو می شود؛ گرچه شاید در نگاه اولین متوجه وجود مشکل در مبدل نشود.

یکی دیگر از اتفاقات که منجر به عدم عملکرد صحیح مبدل می گردد آسیب فیزیکی به آن است، اگر چه بروز این اتفاق زیاد معمول نیست.

یکی از شایع ترین دلایلی مردود شدن در این تست عدم عملکرد صحیح مبدل ها است. همانطور که در بالا ذکر شد مبدل کاتالیزور از اهمیت بالایی در خودرو برخوردار است بنابراین عملکرد صحیح آن نیز مهم است.

توصیه رنو ایران به شما این است که در صورتی که با مشاهده هر کدام از علائم ذکر شده نیازمند تعویض مبدل کاتالیزور رنو خود شدید در اولین قدم به کلیه نمایندگیهای خدمات پس از فروش رنو و شرکای تجاری آن در سراسر کشور مراجعه کنید.

هنگامی که این اتفاق می افتد ، دمای مبدل کاتالیزوری به میزانی می رسد که خیلی زیاد شده و در واقع شروع به ذوب شدن در داخل می کند یا جدا کردن ماده لانه زنبوری شکل می کند که نتیجه آن یک مبدل غیرکارآمد است.

وسایل نقلیه مدرن دارای سنسورهای اکسیژنی هستند که با بررسی میزان گاز اگزوز می توانند راندمان مبدل کاتالیزوری را رصد کنند. قاعدتا کسی که با افتاب دچار سوختگی شده باشد و کسی که با اگزوز داغ سوخته باشد درجات متفاوتی از سوختگی را ایجاد می کنند.

اما بیشترین قیمتی که پراید در تاریخ به خود دید نیز مرتبط با همین مدل پراید یعنی ۱۱۱ است. مهمترین دلیلی که ما باید در بازیافت فلزات کاتالیزور خودکفا شویم این است که میتوانیم در هزینه ی بازیافت صرفه ی زیادی بکنیم و البته خلوص بهتری را نسبت به کشورهای خارجی بدست آوریم.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *