آشنایی با سیستم اگزوز خودرو – کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

ضمن اینکه روغن موتور پارانوکس باعث جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدن قطعات موتور خودرو میشود، تمام پوسیدگیهای موجود موتور را نیز از بین میبرد. ضمناً در نمونههاي انتخاب شده پارامترهاي روغن سوزني، وضعيت شمع ، وضعيت پلاتين، وضعيت فيلتر، وضعيت تعمير خودرو و تنظيم موتور بررسي شدهاند.

لازم به يادآوري است كه در اين گزارش از روش تست و اندازهگيري آلايندههاي مختلف صحبتي نشده است؛ و فقط در جداولي جداگانه مقادير آلايندهها و ميزان مصرف سوخت، قبل و بعد از تنظيم داده شدهاند.

هسته کاتالیست، لایه اکسیدی و ماده کاتالیست سه قسمت مهم تشکیل دهنده این کاتالیزور ها مي باشند و در ادامه به طور خلاصه شرح داده مي شوند. نقش اگزوز در وسایل نقلیه بسیار پر رنگ است و به طور کلی نقش این قطعه را می توان در سه دسته کاهش صدا، کاهش دما و کاهش آلاینده ها خلاصه کرد.

تشكيل اكسيدهاي ازت (NOx) نيز غير قابل اجتناب بوده زيرا اين ماده، محصول تركيب نيتروژن موجود در هوا با اكسيژن در محيط بسيار گرم محفظه احتراق موتور است.

در حالت تئوري و استوكيومتري محصولات احتراق فقط شامل بخارآب و دياكسيدكربن ميباشد كه تركيبات بيضرري هستند. در احتراق ايدهال كه فقط به صورت تئوري احتمال صورت گرفتن دارد، يك سوخت هيدروكربني در اثر حرارت، با مقدار معيني اكسيژن در زمان كافي تركيب شده و محصولات ثانويه و انرژي توليد ميكند.

ولي احتراق ناقص بهاين صورت انجام نميگيرد. كه عبارت است از ذرات جامد يا مايع كه قطرشان كمتر از يك ميكرون است و در نتيجه احتراق يا تقطير به وجود ميآيد . براي استفاده از اين رابطه بايد si هاي زير جامعهها مشخص باشند كه برآورد آنها با استفاده از تحليل نمونه مقدماتي بدست آمده است.

پس از مشخص كردن حجم هر نمونه در يك نمونهگيري مقدماتي ( pre sampling )، تعدادي خودرو از هر نمونه انتخاب شدهاند.

تعداد نمونه در كل جامعه ميباشد. از اگزوز اتومبيلها مقدار زيادي آئروسل بسيار ريز خارج ميشود بيش از دوسوم مواد خروجي اتومبيلها ذراتي هستند كه قطرشان بين 06/0 – 02/0ميكرون ميباشد. دودی که از اگزوز موتور های دیزل خارج می شود می تواند علت های مختلفی داشته باشد.

ضمن اینکه در کتاب های فنی مصور به راحتی میتوانید با انواع و اقسام حالت های گوناگون و اشکال مختلف آن اشنا شوید، و برای درک بهتر تصاویر آن این چند خط سیاه مشق بنده را با آن منطبق کنید.

3)عملکرد:پس از تنظیم با V&H FP3. موتورهاي ديزلي: اينگونه موتورها همان مشكلات موتورهاي بنزيني را از نظر ايجاد آلودگي دارا ميباشند. طبق گزارشات اين سازمان 70-60 در صد كل آلودگي هواي تهران ناشي از وسايل نقليه موتوري ميباشد. غلظت آئروسل در هوا نشان دهندة ميزان كلي آلودگي شهرهاست.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *