آشنایی با سیستم اگزوز خودرو – کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

موتورهای دیزل خصوصا در حجم های بالا و سیلندرهای زیاد صدای گوش خراشی تولید می کنند که در فضاهای صنعتی و ساخت و ساز و یا موقعیت هایی که دستگاه می تواند در فاصله ای دورتر از محل حضور افراد و پرسنل و محل سکونت نصب شود مانعی به حساب نمی آید.

عایق پشم شیشه و یونولیت هم در دو طرف دیواره ها و سقف کمک زیادی جهت کاهش خروج صدا می کنند.

حتما متوجه شدهاید که زمانبندی در سیستم جرقهزنی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ یعنی اگر زمانبندی مناسب برای جرقهزنی شمعها وجود نداشته باشد، عملکرد پیشرانه دچار اختلال جدی میشود که ازجمله تبعات آن میتوان به لرزش خودرو و افزایش مصرف سوخت و کاهش بازدهی پیشرانه اشاره کرد.

دیزل ژنراتور میتواند زمانیکه کوپله آن انجام می شود طوری طراحی شود که کانوپی نیز بر روی آن قرار گیرد، به عنوان نمونه ژنراتورهایی که در ایران کوپله می شوند میتوان برای آن حین کوپله کانوپی سایلنسر نیز ساخت و یا با توجه به ابعاد کانوپی سایلنسر اروپایی که بناست روی آن نصب شود طراحی شود.

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز ساخت رایا مولد. جنس این نگهدارنده ها اغلب از لاستیک یا لاستیک منجیت دار است که مانع از انتقال لرزش سیستم اگزوز به شاسی و بدنه خودرو می­شود.

قلب تپنده هر موتورسیکلتی، موتور (انجین) آن است که نیازمند مراقبت بیشتری میباشد. 47 ـ خط عبور دوچرخه: عبارتست از مسير ويژه دو چرخه در سطح معابر كه با تابلو، خطكشي و يا رنگ حدود آن مشخص ميگردد.

ساختن این اتاق ها هم نیاز به رعایت استاندارهایی دارد مانند این که هواکش هایی در دیواره دو طرف اتاقک جهت ورود و خروج هوا باشند و نیز تعبیه خروجی اگزوز در سقف یا ارتفاعی از دیوار اتاقک در نظر گرفته شود.

اما در مکان هایی خصوصا داخل شهر و نزدیک به محل سکونت و ادارات و اماکنی چون بیمارستان ها که سکوت محوطه از ضروریات محسوب می شود این گونه صداها قابل تحمل نمی باشد.

سر و صدای خارج شدن مواد سوخته شده در موتور که با سرعت بسیاری از موتور خارج می شوند بسیار زننده و دلخراش است منبع توسط یک سری معابر و اتاقک هایی که با عایق فایبرگلاس روینگ ساخته شده است که این اتاقک ها به صورت هماهنگ ساخته شده اند و با تداخل صوتی باعث کاهش و کنترل صدای خروجی می شوند.

لوله اگزوز یکی از انواع بسیار پر کاربرد لوله خرطومی هوا به شمار می رود. کاربرد این کانوپی(silencer) که به لحاظ ظاهری دستگاه را کاملا تحت پوشش خود قرار می دهد در درجه اول کم کردن صدای موتور ژنراتور است.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *