آشنایی با سیستم اگزوز خودرو – کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

به محض گرم شدن موتور، پیستون ها و رینگ ها منبسط می شوند، دیواره ها را عایق بندی می کنند، و میزان روغنی که از رینگ ها عبور می کند را کاهش می دهد.

در نهایت، خرابی رینگ پیستون به حدی می رسد که عبور گازهای احتراق از آن دائمی می شود. اگر گاز احتراق بتواند از رینگ تراکم عبور کند، این گازها با رینگ های وایپر به دام می افتند.

مشکل دیگری که عبور گاز احتراق از رینگ بوجود می آورد، ورود این گازها به محل اتصال میل لنگ می باشد. اولین نشانه فرسودگی رینگ پیستون، عبور گازهای حاصل از احتراق از فضای بین رینگ و دیواره سیلندر می باشد.

هنگامی که رینگ ها شروع به فرسودگی می کنند، توانایی آنها برای عایق بندی گاز احتراق کاهش می یابد. وقتی مخلوط سوخت-هوا مشتعل می شود، فشار گازهای احتراق به سر پیستون وارد می شود و پیستون را به سمت میل لنگ فشار می دهد.

شمع وسیله است که با ایجاد جرقه اینکار را انجام میدهد پس اگر دچار خرابی شود عملاً موتور سیکلت شما با یک آهن پاره تفاوتی نخواهد داشت! این مسئله منجر به خرابی شمع ها و عملکرد ضعیف موتور می شود.

موتور سیکلت پس از حرکت با یک سرعت متعادل و روان، از شتاب گیری بیشتر و سرعت دادن بیشتر به چرخها باز میماند که این عامل ناشی از کثیفی شهرها و یا گرفتگی و خرابی آنها است.

روغن پاک شده توسط رینگ ها به مخزن روغن باز می گردد. وظیفه رینگ روغنی پیستون، به دام انداختن روغن اضافی از دیواره سیلندر هنگام حرکت پیستون می باشد.

در طول فرایند احتراق، نیروی گازهای تحت فشار، رینگ پیستون را به دیواره سیلندر فشار می دهد. رینگ های پیستون انواع مختلفی دارند که وظایف مختلفی را انجام می دهند.

این رینگ های روغنی با یک فنر نصب شده در پشت موتور 4 زمانه همراه هستند. پس درون ادامـه با ما همراه باشید که تا از اسرار موتور Kavir STR-200 پرده برداری کنیم. نگهداری صحیح از انواع فیلترهای خودرو و تعویض روغن منظم میتواند دوام رینگ پیستون ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

ترمزهای اگزوز طوری طراحی شده اند تا در هر شرایطی بتوانند کار کنند و وارد عمل شدن آن ها در برخی خودروها نیازی با فرمان راننده نداشته و به صورت خودکار است. انواع رینگ پیستون چگونه کار می کنند؟ این رینگ پاک کننده برای پاک کردن روغن اضافی از دیواره استفاده می شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *