افزايش توان (msd , Nos, هدرز, تزريق اب)

این نکات نیاز به محاسبه داره و یا اینکه از سایر تولیدات هدرز یا اگزوز بهره بگیریم و با همون ابعاد این سیستم رو بسازیم. كارهايي كه مغايرت با قانون داره جز دردسر و مشكل هيچ فايده اي نداره. بررسی سطح مایع خنککننده بهصورت منظم جز مهمی از نگهداری خودروی شما بهحساب میآید. علاوه براین تنظیم بودنِ باد تایرها نقش مهمی در انتقال نیروی بهینه دارد. عملکرد ضعیف در شتاب گیری صفرتا ۹۶ کیلومتر بر ساعت که به ۹٫۳ ثانیه زمان نیاز دارد با مقایسه دو رقیب کاملا مشهو و هویدا است،اما واقعا نباید عملکرد اسپرتی را از یک کراساوور روزمره که به غلط توسط سازنده اش، نام اسپرت را به دوش میکشد انتظار داشت. نکته بعدی برای توربو کردن هر انجینی شما نباید انتظار داشته باشین یه موتور با یاتاقان چند سال کار کرده و رینگ ضعیف به راحتی زیر بوست توربو طاقت بیاره . در حین باز کردن معایب صورت میشه.

۲۳. سیم گاز و اهرم دریچه گاز را در حالت تمامگاز بررسی کنید، آیا کامل باز میشود؟ ۳. رینگها را بالانس کنید و در صورت تاب داشتن تعویض کنید، هیچ خودرویی با تعلیقِ معیوب و رینگ و لاستیکِ بیضی شکل نمیتواند قدرت را به طور کامل به آسفالت منتقل کند. حال هر چه این مسیر روانتر باشد، خروج دود سریعتر و در نتیجه قدرت موتور بیشتر میشود. ۱۱. برای چرخشِ روانتر محورها، رولبرینگهای سرچرخ بررسی شود و در صورتِ وجود ایراد تعویض شوند. چندین شرکت در ساخت هدرز فعالیت میکنند که شرکتهای خارجی هستند و در داخل کشور نیز شرکتی وجود دارد که به ساخت این قطعه به صورت اصولی میپردازد. اما میدانیم نسخه فعلی موستانگ شلبی GT500 حدود ۶۶۲ اسببخار قدرت دارد بنابراین مدل ۲۰۲۰ بدون شک بالای ۷۰۰ اسببخار قدرت را راهی آسفالت پیست و خیابان خواهد کرد. هدرز عملاً جایزگینی گرانقیمت برای منیفورلد خروجی استاندارد پیشرانه است و به دلیل قیمت زیاد و هزینههای تولید گزاف، کمتر از سوی خودروسازان به شکل استاندارد استفاده میشود، اما استفاده از هدرز برای خودروهای اسپرت و مسابقهای، کابرد فراوان دارد و بسیاری خودروهای گرانقیمت به شکل استاندارد به هدرزهای فابریک مجهز هستند.

۲۶. کمپرسِ تمامی سیلندرها را با شرایطِ اعلام شده از سوی کارخانه مطابقت دهید، در صورت کم بودنِ مقدار آن، مشکل را رفع کنید. در ابتدا هدف از تولید M3 شرکت در مسابقاتی مثل DTM و رویارویی با حریفانی همچون آئودی و مرسدس بنز بود. برای این اتومبیل یک دست رینگ و لاستیک کامل مسابقه ای نیز وارد شد که اسلیک بود و بدلیل اینکه روز تست از آسفالت شهری استفاده کرده بودیم صلاح بر این بود که از لاستیک نرم بر روی پیست استفاده شود تا باعث خرابی آن نشود . ۱. اضافهکردن آپشنها و امکانات خودرو: اگر بشود این دست تغییرات را تیونینگ نام برد، در حال حاضر پرطرفدارترین شاخه در ایران به شمار میرود. انجام تمامی موارد بالا در کنار هم باعث افزایش توان و عمر مجموعهی پیشرانه میشود، به یاد داشته باشید که تیونینگ یک علم است، آن را به شیوهی صحیحاش بیاموزید و همیشه اینرا بدانید که تزریق آن اسبهای دوستداشتنی به زیرکاپوت مجانی نیست. ۷. در صورت داشتنِ سراگزوز آن را خارج کنید، اغلبِ سراگزوزهای موجود در بازار باعث کاهش قدرتِ خودرو میشوند. در ایران مسابقات خودرویی فعلا در زمینههای شتاب مستقیم ۴۰۰ متر یا درگ، مسابقات دریفت یا سُر دادن خودرو همراه با کنترل کامل، مسابقات سرعت در پیست، مسابقات رالی، مسابقات خارج از جاده یا Off Road برگزار میشود.

۳۱. در نهایت بار اضافی را از صندوق به منظورِ کاهش وزن خارج کنید. آن را به صورت کامل بررسی کنید، علاوه براین تاب داشتنِ دیسک و یا عملکردِ نامناسب پیستونِ ترمز باعث اتلاف نیرو خواهد شد. ۱. بهینهسازیِ پیشرانه و مجموعهی انتقال قدرت: علم تیونینگ موتور به وسعت یک دنیاست، برای علاقهمندان به این شاخه آشنایی کامل با سازوکار مولد نیرو و انتقال نیرو و برق خودرو توصیه میشود. پس برای قدم اول وسوسهیِ استفاده از قطعات تیونینگ را کنار بگذارید و به بررسی نقاط ضعفِ ماشین خود بپردازید. در قسمت عقب کابین هیچ صندلی ای وجود ندارد چون کل مجموعه کابین عقب و صندق بار به نصب یک سیستم صوتی بسیار پیشرفته و قدرتمند اختصاص یافته است که اتاق جمع و جور پراید را بدل به سالن اپرا کرده است. ۱۵. برق کشیدنِ زیاد از خودرو دوستِ اتلاف نیروست! پس سعی کنید از سیستمهای صوتی عجیب غریب و سنگین وزن و همچنین لامپهایی با واتِ بالا برای روشنایی استفاده نکنید. ۱۴. از کارکردِ مناسب وایرها اطمینان حاصل کنید و شمعها را هر ۲۰ هزار کیلومتر با نمونهیِ توصیه شدهی سازنده تعویض کنید. اگر هدرز به درستی نصب شود، 5 تا 10درصد به قدرت گشتاور تولیدی و ۱۰ تا ۲۰ اسب بخار به توان موتور اضافه می کند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.