علت استفاده از هدرز (Headers) به جای منیفولد اگزوز

در این زمان سنسور اکسیژن(لاندا) وارد عمل میشه و به خاطر زیاد شدن اکسیژن در اگزوز ولتاژ کمتری به ECU ارسال میکنه ، درنتیجه ECU برای اصلاح نسبت سوخت وارد عمل میشه و مقدار بنزینی که تزریق میکنه رو بیشتر میکنه و اینطوری باز هم نصب هدرز بدون تغییر در برنامه ریزی ECU مفید و موثر خواهد بود. زمانی که خراب شود مانع خروج دود شده و حرارت زیادی در اگزوز تولید می شود. سیستم اگزوز هدرز با سرلوله ی دو تایی در عقب که بر آنها نام بزرگ منصوری حک شده است , گویایی شخصیتی والا برای این اتومبیل است . در همین راستا ما به شما توصیه می کنیم به صفحه محصولات ما سری زده و با محصولات ما آشنا شوید. در این شماره با یکی از همین فلفلهای تند و تیز لندنی آشنا میشویم. در ادامه می توانید با خدمات ریمپ ایسیو برای ارتقا و تقویت هر مدل خودروی پژو پارس با هر نوع ایسیو آشنا شوید. ریمپ برای مدل های بالا: با ریمپ کردن خودرو، می توانید تمام مشکلاتی که در بالا ذکر کردیم را حل کنید و خودرویی قوی تر و ارتقا یافته داشته باشید. مهم ترین توصیه مکانیک ها در این خصوص کنترل ماهیانه فشار باد لاستیک است.

اگر به استفاده از فیلتر هوای بنز کثیف ادامه دهید، شمعها خراب شده که نتیجه آن عدم روشن شدن ماشین است. موتور B5 16 سوپاپه از سیستم سوخترسانی انژکتوری بهره میبرد و در چهار سری عرضه شده است.این مدل قادر به تولید توانی مابین ۱۰۵ تا ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور تولیدی آن نیز بازه ای بین ۱۲۷ تا ۱۴۷ نیوتن متر است . ابتدا با نام پرشیا و کمی بعد نام پژو سفیر و در آخر هم با نام پژو پارس معرفی و شناخته شد. این خودرو بازسازی شده به قیمت 19.250 دلار فروخته شد. علاوهبر همه ی موارد ذکر شده، تعویض به موقع «فیلتر هوا» از صدمه رساندن به موتور و قطعات اصلی رد، بسیارمقرون به صرفه تر از تعمیر موتور می باشد. تو شمال بنزین زدم همه اش ریپ میزد تو تهران که بنزین سوپر زدم درست شد. بعضی از آنها ترکیبی از پنبه و کاغذ میباشند ، در حالی که بقیه شبیه فیلتر هوای بنز در کرج و تهران سیستم مکش خودرو و اساسا بیشتر شبیه کوچک شده کاغذ فیتر میباشند . کامپیوتر خودرو یا همان ECU قطعهای الکترونیکی است که از پردازنده و حافظه تشکیل شده و همانند یک کنترلر دقیق و بهواسطه اطلاعاتی که از سنسورهای خودرو دریافت میکند، برخی فرمانهای مهم ازجمله زمان و مقدار پاشش سوخت و میزان ترکیب سوخت و هوا را که در مقدار احتراق و تولید اسب بخار نقش اساسی دارند، صادر میکند.

سوئیچهای خودرویی جدید فورد به حسگر حرکتی مجهز هستند که حرکت یا عدم حرکت به مدت ۴۰ ثانیه را تشخیص میدهد و اگر کلید در این زمان حرکتی نداشته باشد وارد حالت خواب میشود. این خودرو یک مدل فیس لیفت شده (تغییر چهره داده شده) از پژو 405 است که در آن زمان انقلابی از نظر طراحی و زیبایی محسوب می شد. مطمئنا هر شرکت سازنده ای با توجه به مشخصات موتور و فضایی که در اختیارش قرار داده می شود، باید یک شکل از هدرز را طراحی کند. میل سوپاپی با لیفت بالاتر دارد که توان موتور را در دورهای نهایی افزایش داده است. افزون بر موارد گفته شده جنس هدرزها نیز در بازدهی آنها تاثیرگذار است که در بین آن ها از فولاد ضدزنگ نسبت به جنس های دیگر از جمله فولاد سنتی (Traditional Steel)، تیتانیوم و چدن (Cast-Iron)، بیش تر استفاده شده است. انجام چنین فرآیندی مستلزم حضور یک متخصص در این زمینه است بهطوریکه ایجاد اختلال و صدمه دیدن اجزای خودرو، باعث ابطال گارانتی و ایجاد هزینههای گزاف برای مالک آن میشود. تفاوت هدرز با منیفولد خروجی در چیست؟

اگر خودروی شما مدل پایین است میتوانید بهراحتی مبدل کاتالیست آن را با نمونههای مدرن امروزی که معمولاً جریان بالا هستند تعویض کنید و نتیجه آن را هم موقع گاز دادن و شتابگیری مشاهده کنید. می شود ECU را برای این کار برنامه ریزی کنید یا از ECUهای جانبی برای زمان فعال شدن سیستم استفاده کنید. دور موتور در زمان تعویض دنده کاهش پیدا می ­کند و افزایش سرعت متوقف می­ شود. البته این ادعای تولید کننده است و در زمان داینو کردن خودرو، عدد بالاتر از ۷۸ اسب سر چرخ مشاهده نمی شود. البته هنوز عرضه این مدل در خارج از آمریکای شمالی تأیید نشده و باید توجه داشت که تنها نسخههای ۴ سیلندر ۲.۳ لیتر توربوشارژ و ۸ سیلندر V شکل GT فورد موستانگ در خارج از ایالات متحده فروخته میشوند. محمد داش هدرز روی پراید قاب توجه هست یانه؟ تنها ۵ درصد وزن خودرو روی لاستیک وارد شده و ۹۵ درصد دیگر را باد درون لاستیک ها تحمل می کنند. اما برای انتقال 535 نیوتنمتر گشتاور به چرخها باید گیرباکسی انتخاب شود که تاب این گشتاور بالا را داشته باشد. چه مواقعی در درگ باید باد لاستیک بیشتر باشد؟ توربو مکانیکی اگه منظورت توربو بنزینه که هزینش زیاده(حدود ۷ الی ۸ تومن) و باید ی چند روز همش بری تراشکاری و بیای چون باید قطر محفظه های سیلندر و پیستون هارو بزرگ کنی و باید شاتون هارو کوچیک تر کنی تا فشار رو ببری بالا و باید فشار شکن نصب کنی.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.