هدرز پارس Elx

در خودروهای اسپرت و سوپراسپرت خود به صورت فابریک هدرز قرار میدهند. هدرز در واقع یک منیفولد (چند راهه) خروجی بازنگری شده است که بر اساس اصول علم مکانیک سیالات شکل گرفته و به نحو دقیقی ساخته شده است. منیفولد چدنی، استاندارد پیشرانه معمولاً به روش ریختهگری تولید میشود و به همین دلیل از سطح درونی ناصاف و زبری برخوردار است که در روند خروج گازهای آلاینده از فضای احتراق اخلال ایجاد میکنند، اما هدرز به روش خم کاری دقیق لولهها شکل میگیرد و با ساختار یکنواخت و صیقلی خود، موجب خروج آسانتر گازهای آلاینده، تنفس بهتر پیشرانه، افزایش قدرت و کاهش مصرف سوخت میشود، البته میزان کاهش مصرف سوخت در ازای افزایش قدرت موتور چندان چشمگیر نیست و از همین رو از هدرز غالباً به عنوان یک قطعه عملکردی و تیونینگ یاد میشود. مثلاً این قسمت در موتورهای v شکل در دو طرف موتور و در موتورهای ردیفی در کناره های موتور قرار گرفته است. اگر در طراحی و ساخت خودروی شما از قطعهی هدرز 206 آلمینایز استفاده شود، گازهایی که به سمت اگزوز میروند، با سرعت و عملکرد بهتری از خودرو خارج میشود؛ از طرفی خودرویی که از این قطعه برخوردار است، گشتاور بیشتری دارد. انواع هدرز را میتوان در سه نوع کرومی، فولادی و سرامیکی دستهبندی کرد؛ طراحی یک هدرز 206 تیپ 5 باید با توجه به موضوعاتی چون افزایش توان هدرز، توجه به میزان آلایندگی موجود و میزان تاثیری که بر مصرف سوخت میگذارد، طراحی شود.

هیوندای کوپه که آخرین مدل وارد شده به ایران متعلق به سال 2009 می باشد خودروئی است که برای مصرف جوانان ساخته و عرضه شده است اگر به محاسن آن رجوع کنیم میتوان به ظاهر خوب فرمان پذیری مطلوب و فضای مناسب راننده و سر نشین جلو می توان اشاره نمود. قیمت خودرو در روزهایی به سر می برد که می توان گفت هیچ ثباتی ندارد و بسیاری از جوانان و افراد مختلف جامعه توانایی خرید خودروهای وارداتی را ندارند و به همین دلیل این افراد ممکن است به سمت تقویت خودرو بروند و در این مسیر انواع قطعاتی وجود دارد که میتوان از آنها برای افزایش شتاب استفاده کرد. در ادامه باید خاطرنشان کرد که این قطعه به صورت افتر مارکت (After Market) عرضه می گردد. پژو که یک خودروی شاسی بلند است حدود سال پیش به بازارهای دنیا عرضه شده است. در صورتی که این قطعه به درستی (توسط اگزوز ساز) روی خودرو نصب شود، حدود ۵ الی ۱۰ درصد به قدرت و گشتاور تولیدی پیشرانه در خودروهای معمولی می افزاید و موجب ارتقای تیونینگ خودرو می گردد.

اگر در طراحی و ساخت خودروی شما از قطعهی هدرز 206 تیپ 5 استفاده شود، گازهایی که به سمت اگزوز میروند، با سرعت و عملکرد بهتری از خودرو خارج میشود؛ از طرفی خودرویی که از این قطعه برخوردار است، گشتاور بیشتری دارد. هدر (یا هدرز) منیفولد خروجی است که اختصاصاً برای کارائی بالاتر طراحی و ساخته شده است. انژکتورهای موتور Denso می باشد و سیستم انژکتوری آن Dsfi می باشد که سوخت را به خوبی پودر می کند و با سرعت می پاشد تا راندمان و قدرت بالاتر برود و پرفورمانس موتور به طور محسوس بالاتر می رود، سیستم احتراق این موتور به صورت کامپیوتری کنترل می شود و ترانزیستوری دیجیتال با 3 مدل برنامه ریزی می باشد. این افزایش قطر نیز باعث کاهش سرعت خروج امواج گاز می شود و موج خروجی شروع به ایجاد ضربان های ناگهانی در درون لوله ها میکنند. به طور کلی در خصوص پیشرانه خودرو علاوه بر هوارسانی مناسب باید به دنبال روشی برای خروج بهتر و سریعتر گازهای منفجر شده یا همان دود اگزوز نیز بود. در بخش وبلاگ سایت دیوار میتوانید سایر موارد تعمیر خودرو مانند گیربکس را نیز مطالعه کنید تا به راحتی خودتان، تعمیرکار خودتان شوید. در زمان سفارش کالا و خرید آن حتما شماره فیلتر روغن بنز شاسی خود ردر قسمت توضیحات ذکر نمایید تا در صورت مغایرت مشکل آن بر طرف گردد.

آشنایی بیشتر با هر قسمت سبب خواهد شد، تا در صورت بروز مشکل هر چه زودتر آن را شناسایی کرده و برای رفع آن هر چه سریعتر اقدام کنیم. اینها شگرد کار ماست که باعث میشه موتور شش هفت سال بدون ذره ای ایراد چه کلی و چه جزئی به راحتی و با بهترین کیفیت کار کنه در صورتی که در اکثر تعمیرگاهها در بهترین حالت هم خودرو بیش از دو سال دوام نمیاره. زيربندي اين خودرو بسيار عالي است به صورتي كه يك رام يك تيكه بسيار قوي را شامل ميشود. بلکه نیاز به محاسبات دقیق. با توجه به اینکه این قطعه نقش بسزایی در زیبایی خودرو دارد امروزه اکثر اسنورکل هایی که روی خودروها می بینید تزئیناتی هستند و نه تنها مانع خاموش شدن خودرو در عمق آب نمی شوند بلکه شاید به خاموش شدن خودرو کمک کنند. البته فروش پژو 206 تیپ 3 با تمام کاستیهایش در مقایسه با خیلی ماشینهای دیگر همچنان در بالاهای جدول قرار دارد و نباید گمان کرد بیکیفیت است، بلکه تنها چند قطعه نامرغوب دارد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.