هدرز 405 سمند پرشیا Xu7 1800 استیل با 5 سال گارنتی 405 1800 Headers

هدرز به انگلیسی (headers ) قطعه ای فنی برای تیونینگ و تقویت موتور است که بخشی از سیستم اگزوز خودرو محسوب می شود . در مرحله اول تمام کاسه ترمز ها با نوع دیسکی تعویض شدند که با افزایش پلکانی قدرت موتور، بالاخره این نوع سیستم ترمز قدرت نگهدارنده را از دست داد و در مرحله بعد تمام دیسک ها با نوع دیسک های استیل ضد زنگ سوراخ دار تعویض شدند ، تا علاوه بر توقف ایمن و تضمین شده در کوتاه ترین زمان ممکن ، خنک سازی مجموعه ی ترمز نیز مد نظر قرار گیرد . لوله اگزوزهای ساخته شده از جنس استیل ضد زنگ نیز ، طرح را از سادگی مفرط خارج ساخته است . گیربکس کامارو بالدوین موشن ضریب دنده های بسیار مناسبی دارد و تا حد بسیار بالایی از هدر روی گشتاور جلو گیری می کند تا بیش از450 پاوند فوت گشتاور را به سمت دیفرانسیل ضد لغزش کلاچ دار هدایت کند ! میل سوپاپ های تقویت شده با درجه ی بالا به جهت افزایش مدت باز بودن سوپاپ ها که به دنبال آن ورود سوخت بیشتر به جهت احتراق قوی تر و خروج دود سریع تر به دلیل افزایش راندمان ، کاربراتور بهینه سازی شده ، فیلتر های اسپورت با صفحات موثر تر و قدرت مکش بالاتر ، تقویت سیستم برق رسانی و تجهیز مجموعه به سیستم MSD به دلیل افزایش قدرت جرقه شمع ها و چندین تغییر دیگر که در این مقاله نمی گنجد ، در کمال ناباوری قدرت موتور را به 320 اسب بخار رسانده است تا با کمال تعجب همانطور که در ابتدای مقاله عرض کردیم فقط 80 اسب بخار قدرت کمتر از سوپر اسپورت فراری 360 در اختیارمان قرار گیرد و 5 اسب بخار قدرت بیشتر از فورد موستانگ GT2010 که در شماره قبل به تست ان پرداختیم را تجربه کنیم !

کامارو زیر پر بال حمایت همه جانبه خریداران ، آنقدر زود رشد و نمو یافت تا در طول حیات خود ، چندین و چند بار گوی سبقت را در وهله فروش از رقیبان سر سختش به خصوص فورد موستانگ ، برباید . از 1 تا 6 هم تاثیر گذاری محسوس تر میشه و هم هزینه ها بالاتر میره و البته من هم تا به حال ندیدم کسی این حجم تغییرات رو روی موتور پیکان انجام بده! موتور هشت سیلندر 350 cid کامارو با حجم 5700 سی سی در نوع استاندارد حدود 180 اسب بخار قدرت تولید می کند . درمسابقات حرفه ای و در مناطقی که خطر واژگونی بیشتر وجود دارد از لوله هایی قطورتر و مقاوم تر استفاده می شود. به طور مثال روغن SL نسبت به دو روغن نامبرده کیفیت بالاتری دارد. پمپ بنزین این کامارو به طور استاندارد 5 psi می باشد که با هدف سوخت رسانی بهتر با نوع high performance 9 psi ، تعویض شده است . این گشتاور عظیم در آغاز حرکت دور پلوس ها را بین دو چرخ عقب به طور مساوی تقسیم می کند با این حال خودرو موجود آنقدر قدرتمند است که بخشی از گشتاور چرخ ها ، صرف غلبه بر نیروی اصطکاک سطح مسیر می شود .

بهینه سازی های فنی صورت گرفته ، مسلما افزایش گیج های کنترلی و نشان دهنده را در جهت افزایش عمر خودرو و تعادل در وضعیت مجموعه فنی ، به امری اساسی در جهت آگاهی همه جانبه راننده از وضعیت خودرویش ، تبدیل کرده است . وضعیت محصول: قابل فروش.Genuine BMW. در طول تاریخ پر فروغ شورلت کامارو در ایران ، تنها دو دستگاه کامارو بالدوین موشن به کشور راه پیدا کرده اند و فقط یک نمونه در پایتخت ، سر پا و قابل استفاده است . از آنجایی که این نسل کامارو از نوع کوپه دو در است ، اتاق به سمت عقب متمایل شده تا قسمت جلو کشیده تر شود و وجود فضای زیاد در این مجموعه ، امکان ایجاد هر تغییری را فراهم آورد . لاستیک های GT مخصوص COOPER COBRA نیز در اندازه 235/69 R15 در جلو و 295/50 R15 در عقب ، رینگ ها را در بر می گیرند تا با مقاومت بالایی که در برابر سایش و گرما از خود نشان می دهند ، راننده را برای انجام هر گونه نبرد نمایشی و حتی مسابقات اتومبیلرانی ، آسوده خاطر کند . عصر ايران. سايت تحليلي خبري ايرانيان سراسر جهان خبرهای علمی فرهنگی هنری ورزشی سیاسی و در عصرايران.

لازم به ذکر است که این دیفرانسیل کروم کاری شده ، در آن سالها بر روی MUSCLE CAR های SS نصب می شده است ! ضریب دنده دیفرانسیل 10 به 4 است ، یعنی به ازای هر 10 دور گردش دنده ی پینیون ، دنده ی بزرگتر یا همان کرانویل ، 4 دور می چرخد . یکی از همین تیونر ها که از هیولا یک ابر هیولا می ساخت و مطلب این شماره نیز حول یکی از محصولات این کمپانی معظم می چرخد ، BALDWIN MOTION است . پولى فورج کارى شده ساخت ایدلبروک. کیت مکش هوا سطح بالاى K&N و پستون هاى فورج کارى شده افترمارکت خود شورولت به همراه شاتون هاى کوتاه کارخونه اى خود شورولت (قطعات آزاد افترمارکتى مخصوص شورولت) اینجاس که حجم موتور چیزى حدود ٣٠٠ سى سى افزایش پیدا میکنه و به ۶ لیتر میرسه. شورلت کامارو با همان کیت استاندارد بدنه نیز ، بسیار چشم نواز و قدرتمند جلوه می کند ، چه برسد به اینکه ، کیت بدنه بالدوین موشن ، زینت بخش آن باشد . ریمپ STAGE 3 برای مشتریانی که تمایل به شرکت در پیست مسابقه های اتومبیل رانی دارند انجام میشود که با تغییرات اصلی در برنامه پاشش سوخت قدرت و شتاب بسیار بالایی را تجربه می کنند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.