هدرز پراید یورو 4 فولادی – اگزوز خودرو مشهد

BBK: نام این برند اختصار نام موسسین کارخانه است که در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان هدرز در دنیاست. در طول ۳ سال گذشته هدرز پراید محبوبیت ویژه ای بین مصرف کنندگان پیدا کرده و البته بسیاری از خریداران ما بعد از خرید هدرز پراید، تغییرات دیگری هم در اتومبیل خود میدهند. سازنده در اینجا با دانش مکانیک خود ورق را برمی گرداند و از شاتون بلند 5/6 اینچی مارک اسکات با آلیاژ تیتانیوم استفاده میکند و تراکم به یک به یازده برگردانده میشود و این امر باعث افزایش مقدار زیادی تورک شد. به هر صورت باید گفت هدرزهای دست سازی که اغلب به وسیله مکانیک های سنتی یا برخی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته می شوند به هیچ عنوان کارایی هدرزهای حرفه ای را که بر اساس اصول علمی شکل می گیرند را ندارند و استفاده از آن ها در بسیاری موارد،به افزایش مصرف سوخت منجر میشوند.یکی دیگر از مزایایی استفاده از هدرز ،تاثیر ناچیز آن بر صدای تولیدی پیشرانه و سیستم اگزوز است.به عبارت دیگر چنانچه خواستار تقویت پیشرانه خودروی خود و کاستن از میزان مصرف سوخت بدون ایجاد سر و صدای بیشتر هستید ، نصب هدرز یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.در واقع بخش بسیار زیادی از صدای تولیدی پیشرانه توسط مجموعه اگزوز (لوله ها و منبع های اگزوز) منتشر میشود.

مجله ماشین / این خودرو نسل چهارم شورولت نوا بوده که مدل سدان آن به وفور در کشورمان یافت میشود اما مدل کوپه آن به تعداد کمی وجود دارد. اگر شما بخواهید از اتومبیل ژاپنی برای حرکات نمایشی استفاده کنید طبق علم تیونینگ باید میللنگ را سبکتر تهیه کنید که دور موتور راحتتر و سریعتر بالا و پایین برود، اما برای ماشین آمریکایی که معمولاً برای مسیر مستقیم درگ استفاده میشود، هرچه وزن فلایویل بیشتر باشد، دور بیشتری خورده اما دیرتر به پایین بر میگردد و باعث افزایش گشتاور میشود. حرکت بعدی ساخت یک کارتل روغن مخصوص بود تا در حین حرکات نمایشی و بازی کردن روغن در محفظه کارتل، روغن خالی نشود. هدرز را میتوان یک جایگزین برای مانیفولد خروجی پیشرانه بهحساب آورد که به دلیل هزینهی بالایی که دارد، کمتر توسط خودروسازان مورد استفاده قرار میگیرد، اما از آن در طراحی ماشینهای اسپرت و مخصوص مسابقه استفاده میشود و حتی ممکن است شما در ماشینهایی که مدل بالایی دارند، این قطعه را بهصورت فابریک مشاهده کنید. پیشرانه این هیولا، 383 استروکر است. هدرز چیست و کجای خودرو واقع شده است ؟ کشورهای گوناگون در شرایط آب و هوایی ،اختلاف ارتفاع، فشار و دمای هوا،کیفیت سوخت و استانداردهای آلایندگی با یکدیگر تفاوت های اساسی دارند، در نتیجه این ناهمسانی ها کارخانه سازنده خودرو مجبور است ایسیو یا همان کامپیوتر خودرو را به به صورت کلی و به گونه ای تنظیم کند که با شرایط کشورهای مختلف تطابق و سازگاری داشته باشد و خودرو بتواند از سوخت هایی با کیفیت زیر استاندارد لازم نیز استفاده کند.

نکتهی دیگری که در رابطه با ساخت هدرز پراید یورو 4 فولادی باید به آن اشاره کرد، دستگاههایی است که در ساخت آن به کار میروند؛ دستگاههایی که در این موضوع به کار میروند را میتوان دستگاههای مخصوص به خمکاری لوله در نظر گرفت، همچنین توجه داشته باشید که جوشکاری و تمام اقداماتی که در طراحی و ساخت این قطعه انجام میشود، در کیفیت نهایی قطعه تاثیرگذار هستند. طراحی و ساخت مانیفولد به صورتی است که سطح آن صیقلی نیست و زبر و ناصاف نیز به نظر میرسد، از همین جهت در هنگام خارج شدن گازها آلاینده، اختلالاتی دیده میشود، اما از آنجاییکه در طراحی و ساخت هدرز پراید یورو4 فولادی از روش خمکاری استفاده شده است، سطح آن صاف و صیقلی دیده میشود و به همین دلیل خروج گازهای آلاینده به بهترین حالت ممکن اتفاق میافتد. در رانندگی عادی شهری قدرت موتور ۱۳۰۰ پراید کافی بوده و احساس کمبودی ندارد. مراحل تیونینگ B5 و B6 هم مشابه بالا است و با تیونینگ B5 امکان رسیدن به قدرت ۱۱۰ اسب بخاری فراهم میشود اما در موتور B6 بهطور تصاعدی شاهد افزایش قدرت خواهیم بود به طوری که با کوچکترین اقدامات توانش به حدود ۱۲۰ اسب میرسد .در پیست شاهد پراید هاچبکهای B6 هستیم که به دلیل وزن کمشان در مسابقات درگ میتوانند خودروهایی چون جنسیس کوپه و ماکسیما و پورشه پانامرا را به چالش بکشند .

یک صفحه نیز در نظر گرفته شد که این مقدار روغن باعث ضربه مستقیم به میللنگ نشود تا دور میللنگ با نوسان روبه رو نگردد. شتاب پایین و حداکثر سرعت افزایش می یابد بنابراین از یک گیربکس تنه آلومینیمی 5 دنده استفاده شد که 4 دنده رو به جلو و یک دنده رو به عقب را شامل میشد. در مسیر هدرز استفاده از منبع اگزوزهای اسپرت نیز توصیه میشود که علاوه بر ایجاد صدای دلنشین ، باعث خروج راحت تر و سریع تر دود میشود . فلایویل به دلیل آنکه با ریختهگری و در تیراژ بالا تولید میشوند احتمال بالانس نبودن وجود دارد . به همین دلیل محفظه کارتل از 5 به 9 لیتر ارتقا پیدا کرد. به دلیل تسهیل در خروجی دود و تنفس بهتر موتور بعد از نصب هدرز دمای موتور و مخصوصا سر سیلندر پایین تر امده و موتور خودرو خنک تر کار میکند و استهلاک قطعات موتور مخصوصا قسمت بالای موتور و سر سیلندر به صورت چشمگیری کاهش میابد و از فرسودگی موتور جلوگیری و عمر آن را افزایش میدهد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *