کیت مکش و هدرز چیست و چه کاربردی دارند؟

برخی از افراد به دنبال تغییر صدا در اگزوز هستند که هدرز در این مورد تغییر بسیار ناچیزی ایجاد میکند. اضافهکردن خطوط کد به فایل .htaccess میتواند برخی مشکلات را ایجاد کند. برای مثال اگر نوع اتصال لوله ها به یکدیگر یا اتصالات در محل تجمیع لوله ها (موسوم به کالکتور) از طریق جوش انجام می شود، باید پس از انجام جوشکاری دقیق و ظریف، لوله ها از درون آنقدر صاف و صیقلی باشند که کمترین آشفتگی در مسیر سیال ایجاد شود .در بسیاری از موارد از لوله هایی با روکش سرامیکی استفاده می کنند تا علاوه بر سطح صاف از خاصیت حرارتی مناسب آن نیز بهره ببرند. یافتن راهکاری هایی برای هوا رسانی بهتر به پیشرانه یکی از اصول پایه علم تیونینگ به شمار می آید اما از سوی دیگر تخلیه سریعتر و کامل تر سیلندر از گازهای منفجر شده یا همان دود اگزوز نیز تاثیر بسزایی در مکش قدرتمندتر و تنفس بهتر پیشرانه ایفا می کند.از این رو نصب قطعه ای موسوم به هدرز یکی از اولین مراحل تیونینگ خودروهای معمولی محسوب میشود.

اینجاست که خروج سریع و کامل گازهای حاصل از احتراق از سیلندر اهمیت پیدا می کند،چراکه در غیر اینصورت عمل احتراق بازده لازم را نخواهد داشت و حجم گاز ناشی از احتراق در سیکل قبل، فضای درون سیلندر را اشغال کرده و مانع از ورود هوای تازه برای احتراق به صورت بهینه می شود. همچنین نصب هدرز باید به راحتی صورت پذیرد تا برای جا دادن آن در کنار سایر تجهیزات خودرو به مشکل برنخوریم و این نکته زمانی میسر می گردد که برای هر خودرو با هر مشخصات موتوری، هدرز مخصوص آن خودرو طراحی و ساخته شود. نکته: اگر فایل .htaccess به صورت پنهان باشد، احتمالاً باید با کمک FTP گزینه “Show Hidden files” را فعال کنید. پس از اِعمال تغییرات در فایل .htaccess، حتماً فایل را ذخیره کرده و آن را دوباره به روت وبسایت ارسال کنید. حالا به سراغ کد برمیگردیم و تاریخ را مطابق با چیزی که در وبسایت انتظار داریم، تغییر میدهیم.

فلایویل همان چرخطیار است که برای یکنواخت کردن چرخشهای میللنگ بکار میرود و اینرسی بالایی دارد.برای افزایش کارایی از وزن فلایویل میکاهند . فلایویل به دلیل آنکه با ریختهگری و در تیراژ بالا تولید میشوند احتمال بالانس نبودن وجود دارد . این موتور از سال 1390 مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل نوع ایسیوهایی که روی آن بسته شده است، قابلیت تقویت و ارتقای بسیار زیادی دارد. پیشرانه BP بسته به سال ساخت مدلهای متنوعی دارد که توسط مالکان مجددا تقویت میشوند تا حتی بتوان قدرت 160 اسب بخار را روی پراید نیز تجربه کرد. البته این سادگی به این معنی نیست که بلافاصله با پراید خود به نزدیکترین تراشکار مراجعه کنید تا قدرتی شگفتآور را تجربه کنید! تاریخ انقضای تصاویر را میتوانید در حدّ یک سال تعیین کنید؛ چرا که این فیالها معمولاً کمتر تغییر میکنند و بیشترین زمان بارگذاری را به خود اختصاص میدهند. فایلهای اچتمل، سیاساس و جاوا اسکریپت معمولاً بروزرسانی میشوند و بنابراین، بهتر است تاریخ انقضای آنها را در حدّ یک ماه تنظیم کنیم. بسیاری از تصاویر و آیکونهای وبسایت معمولاً ثابت هستند، در حالی که جاوا اسکریپت و سیاساس ممکن است تغییر کنند. تصاویر کوچکشده نمونه (Thumbnail) معمولاً تغییر ندارند. مانند استفاده از رینگ و پیستون ریو و افزایش حجم موتور بـه 1500 سی سی ، همچنین استفاده از لوله های مـیانی اگزوز تیبا (قطر بیشتری و طراحی بهینـه تر نسبت بـه اگزوز پراید) و در نـهایت استفاده از انباره عقب تیبا (قلاب ها و سر اگزوز حتما برای نصب روی پراید کمـی تغییر یـابد) و …

بنابراین مدل جدید هدرز پراید با افزایش قطر لوله ها و افزایش سایز کلکتور، جوابگوی این دسته از مصرف کنندگان هم خواهد بود. ایسیو موتور به دلیل رعایت استانداردهای آلایندگی بسیار محدود شده و برنامه های تنظیم شده روی آن، باعث افزایش مصرف سوخت و کاهش کشش دور میانی آن شده است. کارایی هدرزهای حرفه ای را که با اصول علمی شکل می گیرند را ندارند و استفاده از آن موارد،به افزایش مصرف سوخت منجر میشوند. میتوانید نوع فایل و مدتزمانی را که میخواهید در حافظه نهان نگهداری شود، انتخاب کنید. باید فایلهایی را انتخاب کنید که میخواهید در یک دوره خاص زمانی، مرتباً آنها را بروزرسانی کنید. اما در شکل 1، هدرز در دو مرحله وظیفه خود را انجام می دهد که طی آن،ابتدا 4 لوله ورودی به 2 لوله و در نهایت همگی به یک لوله تبدیل می شوند. هنگام اجباری شدن این استاندارد خودروسازان برای ارتقای استاندارد خودروهای ساخت داخل از یورو 2 به یورو 4 مجبور شدند با انجام تهمیداتی مانند افزایش دمای موتور، افزایش تاخیر دریچه گاز و اضافه کردن سنسورهای جدید و … این مقدار قدرت و گشتاور برای خودروهای وارداتی ، رقم بالایی به حساب نمیاید اما برای پرایدی که وزن آن تنها ۸۰۰ کیلوگرم است ، رقمی نجومی محسوب میشود ، یا کاهش وزن دوباره در مسیر تیونینگ ، نسبت قدرت به وزن ایدهآلی را برای آن رقم میزند.پراید BP در رده کلاس آزاد قرار میگیرد که در پیستهای داخلی کلاس آزاد سهم اعظم شرکتکنندگان پراید هاچبکهای BP هستنند .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.