کیت مکش و هدرز، دو قطعه جذاب افترمارکت خودرو – مجله همراه مکانیک

یکی از اقدامات در راستای تیونینگ و تقویت قدرت موتور سوناتا و به دست آوردن اسب بخار نصب هدرز می باشد. قبل از پاسخ به این سوال لازم است مقدمه ای کوتاه درباره امواج صوتی به یاد آوریم. یعنی در طراحی مافلر خودرو، عملا به دنبال تداخل امواج هستیم اما از نوع ویرانگر! این غول بارکش که طبق استانداردهای کشور آمریکا در ایران تیونیگ شده است در حالت استاندارد از یک پیشرانه 8 سیلندر Vشکل به حجم 5.7 لیتر و حداکثر قدرت خروجی 210 اسببخار بهرهمند است. کیت اگزوز در واقع مجموعهای از قطعات و لوازم جانبی نصب شده بر روی سیستم خروج دود اتومبیلها است که راننده قادر است با بهرهگیری از آنها، سرعت و حجم خروج دود را از سیستم اگزوز کنترل کند. از مرحله مشاوره تا تامین قطعات و اجرا، همه و همه تخصص می خواهد که شما می توانید به این مجموعه اطمینان کنید. محدودیت بعدی موتور پراید میل سوپاپ اونه که برای قدرت دهی تو دور های پایین طراحی شده و عملا از دور ۴۰۰۰ به بعد باعث بی جونی شدید موتور میشه که این موضوع رو می تونید به راحتی با تعویض اون با نمونه هایی با لیفت و دریشن بیشتر حل کنید که تا اونجایی که من میدونم مدیر ارشد فروم یعنی آقای مصطفی خلف نژاد میل سوپاپ هایی با کیفیت خوب تولید می کنند که میتونید استفاده کنید.

البته که به منظور ایجاد سازشی بین خواسته های مشتریان، گاهی مهندسین به ناچار باید مافلر را به گونه ای خاص طراحی کنند (مثلا گاهی پرسروصداتر) اما رعایت برخی اصول قانونی و فنی در طراحی آن اجتناب ناپذیر است.در شکل6، یک مافلر ساده را مشاهده می کنید. به دست آوردن اسب نیروی بیشتر ساده است؛ اما افزایش زیاد نیرو هم سخت است و هم گران تر تمام می شود. محفظه بسیاری مافلرها از سه لایه ساخته شده است که دو لایه نازک فلزی در حالیکه یک لایه ضخیم تر عایق در میان آنها قرار گرفته را شامل می شود. گروه گروه فروش ولوو قطعات ولوو در چین است، تخصص در خدمات، عرضه پس از فروش و تولید قطعات ولوو Volvo است. بخش عمدهای از این هزینه صرف ساخت کیت بدنه شده است که اکثر قطعات آن دستساز بوده و توسط مالک تولید شدهاند، از جمله سپر عقب و جلو، بال و دیفیوزر. فیلتر هوای بنز کابین خودرو باعث ورود هوای تازه از دریچه های داشبورد میباشد.

این کمپانی مجموعه ای از برترین پلتفرم های پیشرانه را به صنعت خودرو معرفی کرده که مخاطبان حرفه ای ارزش های آنرا بیشتر درک می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از رانندگان متوجه می شوند موتور با هدر قدرت و گشتاور بیشتری دارد. به دلیل نوسانات قیمت برای آخرین قیمت محصولات با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید . در این خودرو از گیرباکس 4 دنده و در بخش ترمزها نیز در جلو از دیسک ترمز خنک شونده با کلیپرهای 4 پیستونه و در عقب از ترمز کاسه ای آلومینیومی استفاده شده است که به دلیل بدنه آلیاژی آلومینیوم کلیپرها، وزن مجموعه ترمز هر چرخ تنها 2.5 کیلوگرم است. از دیگر عوامل موثر در کاهش صدا، طول و محل قرارگیری سوراخکاریهای موجود در محفظه اصلی است. علاوه بر طراحی محفظه اصلی و رزوناتور،عواملی دیگر نیز در کاهش صدای سیستم اگزوز در مافلر موثر است که یکی از آنها بدنه و ساختمان آنست. اما نکته حائز اهمیت اینست که در مافلر خودرو از عکس این قضیه استفاده می شود! پس می توان گفت وظیفه مافلر را نمی توان صرفا به کاهش صدای موتور محدود کرد و افزایش بازده موتور، همچنین مصرف سوخت و آلایندگی نیز از جمله نکاتی هستند که بسیار در طراحی مافلر اهمیت دارند.

خودروهای ارزان قیمت با مصرف سوخت پایین در اغلب کشورها بسیار … این امر بسیار تخصصی و حساس است. اگر به چهره خودرو نگاهی بیندازید، با توجه به خطوط کناری این خودرو متوجه میشوید که از مدلهای جدید دنا است و باید بگوییم خودرویی که زیر تیغ بردهایم دنا پلاس توربو است. با این وجود، آسیب به بستر مبدل کاتالیستی ناشی از سوء عملکرد موتور یا تماس فیزیکی می تواند یک محدودیت ایجاد کند، باعث کاهش جریان و عملکرد اگزوز شود. اما از آنجایی که حجم گاز خروجی و فرکانس صدای تولید شده دائما نسبت به سرعت موتور تغییر می کند، باید در طراحی فضای رزوناتور، بازه ای که بیشترین فرکانس در آن اتفاق می افتد در نظر گرفته شود. تولید کنندگان pulverizer در سرزمین سرمایه ملی دهلیغرور فوق العاده از قیمت چرخ مرطوب. این پیشرانه ۱۵۰۳ سی سی حجم دارد و قدرت ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۸ نیوتنمتر تولید میکند. البته باید متذکر شویم که در سیستم اگزوز،صداهای تولید شده و گازهای موجود باید عبور کنند لذا باید برای هر دو دسته مذکور در طراحی مافلر پیش بینی لازم صورت گیرد. پیش از نصب کیت مکش و هدرز، بهتر است با هر دو قطعه بیشتر آشنا شوید.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *