کسی تجربه ای از هدرز روی تیبا داره؟

ساخت هدرز نیز علاوه بر طراحی آن دقتهای مخصوص به خودش را میطلبد. طراحی بدنه این خودرو بسیار چشمنواز است و ترکیبی از خطوط منحنی و تیز را به نمایش میگذارد. با تغییر این 2 پارامتر شما می تونین به نتیجه دلخواه برسید.معمولا هدرزی که به صورت فابریک توسط کارخانه طراحی می شود به گونه ای است که صدای تولیدی رو تا حد امکان کاهش بده برای همین از لوله های بلند پر پیچ و خم استفاده می کنند تا با برخورد امواج صوتی به دیواره ها از انرژی حامل امواج کم کنن اما افرادی که به دنبال قدرت هستند از هدرزی که کمترین طول و کمترین انحنا را دارن استفاه می کنن. به طور کل رونیز برای یک سفر آفرودی ۵ نفره بی نظیر است. فیلتر هوای بنز درونی احتراق سوخت که زیر کاپوت ماشین شما قرار دارد، مانع از ورود ذرات به داخل موتور میشود. نمای انتهایی خودرو با دو چراغ سه بخشی قرار گرفته در یک پنل یکپارچه عرضی تیره رنگ به همراه دو لوله اگزوز که همانند مدل سوپر بی بصورت مستقیم از بخش میانی خودرو بیرون زدهاند، تکمیل میشود. امیدوارم که جنب غازاریان بنده رو از اینجا پرت نکنن بیرون با این مرکز تهیه و توزیع باقالیی که اینجا ایجاد کردم.

ميتوانيد از پايه کاربراتور يا لولههاي سوخترساني بزرگتر، سيلندرهاي بزرگتر (تراشکاريشده براي ظرفيت بيشتر)، تحرک بيشتر موتور (تنظيم مرکز ثقل بهوسيله تراش ميللنگ و کوتاهکردن رابطهاي نيرو) استفاده كنيد. شورولت سیلورادو، خودرویی است که از آن جهت كارهاي حمل و نقل روزمره میتوان استفاده کرد. از طرفی با توجه به اینکه سقف ماشین پله ای است باربندهای مخصوصی وجود دارد که میتوانید از سقف بزرگ رونیز هم برای قراردادن وسایل خود استفاده کنید. آیا ایسیو ماشین شما خراب شده است و نیاز به تعمیر آن دارید ؟ برای رونیز کیت های آفرودی بسیاری نیز موجود است و هزاران قطعه وجود دارد که میتوان به رونیز اضافه کرد و بیراهه ها را فتح کرد. جاییکه میتواند از یک کوچه خلوت داخل شهر با درختهای بلند گرفته تا جادهای پرپیچوخم در خارج از شهر و مختوم به بام شهرتان با نمایی فوقالعاده از یک شهر پرآشوب گمشده در سکوت 2 نفرهتان، باشد. فیلتر هوا، یکی از قطعاتی است که در مسیر ورودی هوا به داخل موتور قرار می گیرد و وظیفه اش، پاک کردن هوای ورودی به موتور از ذرات گرد و غبار است.

رونیز یکی از محبوب ترین خودروها برای فعالیت های آفرود و خارج جاده ای است. برای ساخت ابتدا باید محل بست لوله به بلوک موتور اندازه گیری می شد، چون کار دقیقی بود جوشکار محترم زحمت ساخت بست و کله ای هدرز رو ر عهده گرفت که به دور از انصاف که از زحمت ایشون قدردانی نکنم، چون واقعا زیبا با بلوک مچ شد. باید در ساخت این خروجی نهایت دقت رو به عمل اورد، باز هم بنده دقت نکردم و چوبشو خوردم و مجبور شدم کل خروجی رو به لوله اگزوز که به ان متصل می شه, تماما جوشکاری کنم(نکته ایجناست که لوله خروجی باید به لوله اگزوز پیچ شود، نه جوش) تا درز میان لوله خروجی و لوله اگزوز که به ان باید مچ شود، گرفته شه. شاید سوزوکی ویتارا از رقبای کره ای اش در آفرود بهتر عمل کند، اما در مقابل رونیز باید باخت را قبول کند! کسی تجربه ای از هدرز روی تیبا داره؟ سیستم جرقه زنی این موتور سیکلت ها دو مرحله ای و دو مدل برنامه ریزی دارد که به دلیل نبود نرم افزارها و دستگاه های لازم در ایران این کار در کشور ما قابل اجرا نیست، این موتور سیکلت 4 سیلندر در هرسیلندر 2 سوزن انژکتور و در مجموع 8 سوزن دارد که پاشش آنها توسط کامپیوتر این موتور سیکلت کنترل و بر همین اساس تراتل باز و بسته می شود، در دورهای پایین به دلیل پاشش کم موتور بسیار رام کار می کند همین که دور موتور از 5500 دور بالاتر می رود تراتل 40 میلی متری کاملا باز و نعره مرگ 600 RR همه جا را پر می کند.

رونیز مخصوصا در صندلی عقب فضای بسیار زیادی دارد و یک صندوق عقب بزرگ هم دارد که بدون هیچ محافظی میتوانید در هر ارتفاعی که مایلید وسایل خود را در آن قرار دهید. در بین رقبا رونیز جایگاه مناسبی دارد و در حد و اندازه آن ها قرار می گیرد. رونیز با توجه به اینکه حدود ۱۰ سال در خط تولید پارس خودرو وجود داشته ، به وفور قطعات آن پیدا می شود و شما با خیال راحت می توانید رونیز را بخرید و در جاده ها برانید. انجام این پروژه در حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان از جیبتان خالی میکند، ولی در عوض بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ اسببخار دریافت میکنید که بدون شک با اولین تختهگاز خواهید گفت “ارزشش را داشت”. فیلتر هم عوض کردم توفیقی نکرده . البته باید گفت برای رونیز منیفیولد و یا هدرز های دست ساز مناسبی هم وجود دارد که اگر بخواهید می توانید با نصب آن ها تا ۱۰ اسب بخار به قدرت خودرو اضافه کنید و دیگر در آفرود مشکلی نداشته باشید. توجه کنید که به هیچ وجه نباید بر روی موتور آب ریخته شود زیرا باعث ترک برداشن سرسیلندر و موتور می شود. نیسان رونیز یک شاسی بلند ژاپنی است که در اوایل دهه ۸۰ به عنوان جایگزینی برای نیسان پاترول به بازار آمد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.