چگونه هدرز نصب کنیم؟

منیفولد و هدرز پیچیده شده را مشاهده می کنید. جالب آنکه با کارهای پیچیده تر، 450 اسب بخار نیز دور از دسترس تیونرها نمانده است! معمولا از جنس آلیاژهای کروم و نیکل است. نکته قابل تامل در مورد این خودرو کاستوم بودن آن است بهصورتی که تک نمونه است. بعضی از دوستان از سرسیلندر های بی ۵ استفاده کردن که زیاد موافقش نیستم چون حجم محفظه احتراق اون سرسیلندرها بزرگه ، ضریب تراکم رو از دست میدید و چندان جالب نیست. هزینه حمل و نقل ،عوارض گمرک و کارمزد شرکت در مجموع 25 درصد است که اگر به هزینه فوق اضافه کنید رقمی حدود 1500 دلار بدست میاید .که با احتساب دلار 3500 تومان ، بیش از 5200000 تومان در نهایت قیمت آن است. در مورد تودوزی داخل کابین نیز باید این نکته را گفت که این تودوزی به سبک تیونرهای Show car آمریکا طراحی شده است. می توان گفت بیشترین نقش فیلتر هوای بنز در ماشین ،تصفیه هوای ورودی به موتور و سیستم سوخت خودرو میباشد.هزینه عوض کردن فیلتر هوای ماشین بسیار کم است و به راحتی قابل تعویض است اما عدم توجه به تعویض به موقع آن می تواند مشکلات و هزینه گزافی به دنبال داشته باشد،بنابراین قیمت فیلتر هوای بنز عدم تعویض به موقع فیلتر هوا از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیست و کثیف شدن فیلتر هوای بنز در کرج و عدم تعویض به موقع آن علاوه برافزایش مصرف سوخت بنزین باعث ناقص سوختن بنزین فیلتر هوای بنز با قیمت مناسب و در نتیجه آلودگی هوا می گردد بنابراین می توان گفت فیلتر هوا از محیط زیست نیز حفاظت می کند.

فقط یه چیزی شنیدن که ماشینای توربو شاتون فورج دارن ولی اینو نمیگن که اون موتور چقدر بوست داره و چقدر قدرت با بوست داره از موتور بیچاره گرفته میشه. کافی است این بار که چند ثانیه ای پشت چراغ قرمز سر چهارراه معطل شدید نگاهی به اتومبیل های دور و برتان بیندازید تا به راحتی ببینید که تب تیونینگ و اسپرت کردن ماشین این روزها چه قدر در جامعه فراگیر شده است. بنابراین طراحی و ساخت هدرز یک فرآیند وقت گیر و پر هزینه محسوب می شود.از این رو تقریبا تمامی کارخانجات خودروسازی از نصب هدرز بر روی محصولات ارزان قیمت و شهری خود صرف نظر کرده و انجام این کار را به متخصصان مراکز تیونینگ واگذار میکنند. پدیده احتراق مخرب یکی از این مشکلات است که در دورهای پایین اتفاق می افتد. سالهاست که اینکونل 625 بهعنوان متریال اصلی در اگزوزهای ماشینهای فرمول یک استفاده میشود. شناسایی انواع مدلهای BP و پروسه تقویت و تیونینگ آن خود نیازمند یک نوشتار جداگانه است. خیر! حقیقت اینجاست که در کشور ما تیونینگ آنطور که باید معرفی نشده است.

به همین دلیل سازندگان سیستم های نیترواکساید همواره تأکید می کنند که مدار سیستم را در دورهای متوسط و بالا روشن کنید. آینه اسپرت بغل: قیمتشان از 13 هزار تومان شروع می شود و برای مدل های الکترونیکی به 180 هزار تومان هم می رسد. هدرز در واقع قطعه ای است که به جای منیفولد خودرو نصب میگردد تا بتواند به بهترین صورت ممکن گازهای خروجی را از خودرو بیرون نماید. همچنین هدرزها دارای قطر بیشتری در لولهها هستند که باز به این امر کمک شایانی میکند. اگرچه در خودروهای امروزی یک چندراهه وظیفه هدایت و خروج دود و گازهای ناشی از احتراق را برعهده دارد، اما بسیاری از افراد برای افزایش عملکرد این سیستم، از هدرزها به جای قطعه چندراهه استفاده میکنند. برای عبور اگزوز از دیفرانسیل هیچ راهی نمانده نبود جز اینکه یک تغییر کوچک در اتصالات دیف ایجاد کنیم. همانگونه که در شکل بالا مشاهده کردید ، قطعه ای قبل از کاتالیسور در داخل لوله اگزوز ، قرار دارد که به انتهای آن ، سیم و سوکت وصل می باشد ، نام این قطعه ، سنسور اکسیژن می باشد ، در خودروها ، این قطعه قبل از کاتالیسور در داخل لوله اگزوز قرار می گیرد و با اندازه گیری مقدار اکسیژن موجود در دودهای خروجی از سیلندر ، اطلاعات به دست آمده را به کامپیوتر خودرو ارسال می کند و کامپیوتر خودرو با محاسبه و تنظیم سایر عملگرهای خودرو ، بهترین عملکرد را برای کار موتور خودرو ایجاد می کند.در شکل زیر ، یک نمونه سنسور اکسیژن را می بینید.

در شرایط عادی کارکرد موتور و درست زمانی که سوپاپ دود باز میشود گازهای خروجی با فشاری معادل 15PSI خارج میشوند. براي موارد كاهش مصرف سوخت روغن موتور با ويسكوزيته 5W-20 هم توصيه ميشود. بدون موتور و بخش های مهم آن مانند سیلندرها و پیستونها توجه به این ارقام هم ، می توان به طور خیلی ساده به این موضوع پی برد که «فیلتر هوا»ی تمیز باعث بهبود جریان هوای ورودی به موتور شده، عملکرد آن را افزایش داده و مصرف سوخت را کاهش میدهد. دوستانی که سیستم خودروشون ساژمه از کوئل دوبل زیمنس استفاده کنن. این سیستم از چند میکروفن و یک بلندگو تشکیل شده است. استیل ضدزنگ کمی سبکتر از فولاد است و بهطورمعمول از استنلس استیل 409 برای ساخت اگزوز استفاده میشود. اگزوز خودروی مشهد اولین وارد کننده کاتالیزور در سطح کشور ،تولید هدرز و منبع اسپرت،نماینده ی شرکت ایران دلکو در شرق کشور. هیوندای کوپه که آخرین مدل وارد شده به ایران متعلق به سال 2009 می باشد خودروئی است که برای مصرف جوانان ساخته و عرضه شده است اگر به محاسن آن رجوع کنیم میتوان به ظاهر خوب فرمان پذیری مطلوب و فضای مناسب راننده و سر نشین جلو می توان اشاره نمود. در آخر، می توانید داشبورد، سینه خودرو و در ها را همرنگ با روکش ها کنید که این هم با قیمتی حدود 15 تا 150 هزار تومان قابل انجام است.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.