چگونه هدرز نصب کنیم؟

2 منحنی مشکی رنگ به منظور موتورهای 6 قطب و منحنی آبی رنگ هم به منظور موتورهای 4 قطب درون نظر گرفته شده است. ابتدا با نام پرشیا و کمی بعد نام پژو سفیر و در آخر هم با نام پژو پارس معرفی و شناخته شد. مشخصات فنی پژو پارس ELX: این موتور را با نام زانتیایی هم می شناسند و البته پارس ELX 16 سوپاپ هم نامیده می شود. ساینا S نسخه پایه ساینا فیسلیفت است و امکانات سطح بالایی در آن دیده نمیشود در نسخه فولدندهای که تیپ G نام دارد، امکاناتی نظیر نمایشگر لمسی، رهیاب ماهوارهای، قابلیت نصب نرمافزار بر روی نمایشگر، تریم داخلی چرم و پارچه، سنسور نور، رینگ آلومینیومی، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، شیشههای عقب دودی، سنسور باد و دمای لاستیک، دوربین عقب و… نکته بسیـار مـهم درون این رابطه این هست که تعداد قطبهای موتور با ارتفاع یوغ رابطه عدارد. البته این سادگی به این معنی نیست که بلافاصله با پراید خود به نزدیکترین تراشکار مراجعه کنید تا قدرتی شگفتآور را تجربه کنید! نسل ششم با ۵٫۷ متر طول و بیش از ۲ متر عرض، یکی از بزرگترین کوپههای تاریخ است و درست به همین جهت باید در ترافیک شهری مراقب خودروهای ظریف و لطیف امروزی باشید که خدایی نکرده صاعقه زده نشوند.

اگر خودروی شما مدل پایین است میتوانید بهراحتی مبدل کاتالیست آن را با نمونههای مدرن امروزی که معمولاً جریان بالا هستند تعویض کنید و نتیجه آن را هم موقع گاز دادن و شتابگیری مشاهده کنید. همچنین اصلاً پیشنهاد نمیکنیم که برای ارتقاء عملکرد خودرو، در مبدل کاتالیست آن، سوراخهایی را ایجاد کنید! شرکتهای خودروساز برای اینکه محصولاتی با حداقل آلایندگی مضر تولید کنند، موظف به استفاده از قطعهای با عنوان کاتالیزور یا مبدل کاتالیست در سیستم اگزوز خودرو شدند. ایسیو موتور به دلیل رعایت استانداردهای آلایندگی بسیار محدود شده و برنامه های تنظیم شده روی آن، باعث افزایش مصرف سوخت و کاهش کشش دور میانی آن شده است. این مدل ملزم به رعایت استاندارد آلایندگی یورو۴ شده است. لوازم یدکی و قطعات جانبی پژو 405 بـه صورت کلی و جزئی و با پایین ترین قیمت ها درون این بخش عرضه مـی شود. تعویض دیسک وصفحه نیز از دیگر مواردی است که اگر در موقع مقرر آن صورت بگیرد، تا حد زیادی میتواند به کیفیت خودرو بیافزاید، به خصوص در مورد 206 در همه تیپها.

این موتور از سال 1390 مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل نوع ایسیوهایی که روی آن بسته شده است، قابلیت تقویت و ارتقای بسیار زیادی دارد. فشار باد تایرها بر اساس استانداردهای خاصی تنظیم می شود که خودروسازان در دفترچه راهنمای خودرو آن را اعلام می کنند. تنها ۵ درصد وزن خودرو روی لاستیک وارد شده و ۹۵ درصد دیگر را باد درون لاستیک ها تحمل می کنند. معمولاً فشار باد لاستیک برای هر خودرو بهصورت برچسبی در کنار در طرف راننده یا در صندوقعقب هم تعبیه می شود. پژو پارس تاکنون با موتورهای مختلفی تولید و عرضه شده (4 نوع موتور) و هر مدل هم دارای ایسیوهای متفاوتی هستند (حدودا 12 مدل ایسیو) که در ادامه به معرفی هر کدام پرداخته ایم. ریمپ برای مدل های بالا: با ریمپ کردن خودرو، می توانید تمام مشکلاتی که در بالا ذکر کردیم را حل کنید و خودرویی قوی تر و ارتقا یافته داشته باشید. هر کدام از مدل های مختلف پرشیا دارای ایراداتی از نظر کارکرد و طراحی موتور هستند که ریمپ می تواند یک گزینه عالی برای حل آنها باشد. کامپیوتر خودرو یا همان ECU قطعهای الکترونیکی است که از پردازنده و حافظه تشکیل شده و همانند یک کنترلر دقیق و بهواسطه اطلاعاتی که از سنسورهای خودرو دریافت میکند، برخی فرمانهای مهم ازجمله زمان و مقدار پاشش سوخت و میزان ترکیب سوخت و هوا را که در مقدار احتراق و تولید اسب بخار نقش اساسی دارند، صادر میکند.

دقت داشته باشید برای اینکه بهتر متوجه شوید باید بگوییم که در زمان نصب همزمان توربوفن مکانیکی سیموتا و فیلتر هوا متاسفانه خودرو به دلیل کاهش جریان هوا کشش کافی را نخواهد داشت پس شما بایستی فیلتر هوا را حذف کنید. پس انتخاب لاستیک و نگهداری از آن از عوامل مهم برای عملکرد هر چه بهتر این عضو از سیستم محسوب می گردد. خب پس روش اول عملا برای استفاده در شهر مردود هست. تکنولوژی XU7 به سال ۱۹۸۵ برمی گردد و خب قدیمی است. دیوریشن نیز زمان بستهشدن سوپاپها است که آن هم به طور فابریک برای بیشتر خودروهای بازار، 250 است؛ اما با تقویت، میتوان آن را به عدد 300 رساند. حتی استفاده از قطعات و تجهیزات تقویتی هم تاثیر چندانی روی تقویت موتور ندارد. طی این پروسه قطعاتی نظیر مجموعه کامل سرسیلندر، پیستونها، شاتونها و حتی بسته به مورد میللنگ نیز ممکن است با مدل B5 تعویض شوند. پیشرانه BP بسته به سال ساخت مدلهای متنوعی دارد که توسط مالکان مجددا تقویت میشوند تا حتی بتوان قدرت 160 اسب بخار را روی پراید نیز تجربه کرد. معمولامانیفولد ها فابریک از چدن ساخته می شود که دارای ابعاد کوچک و جمع و جور هستند کهاین مساله باعث راحت جای دادن اون در محفظه موتور میشه.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.