چگونه هدرز نصب کنیم؟

داداش زانتیا که خودش یه هدرز حرفه ای کارخانه ای روش نصبه،هدرز میخوای چیکار؟ نیم موتور زانتیا ۲۰۰۰:شامل سیلندر- میل لنگ شاتون – بوش و پیستون… هدرز قطعه ای است که به جای منیفولد اگزوز وصل میگردد تا بتواند تمامی دودهای حاصل از احتراق را از موتور خارج نماید. تعویض —– هوا -تعوصض منیفولد خروجی با نوع بهینه -دستکاری اگزوز.شاید هم سایکلون .احتمال کارای دیگه هم هست.اگه ماشین انژکتوری باشه میشه با تعویض یا برنامه ریزی دوباره چیپ Ecu ماشین این کار رو کرد که در مورد پراید شک دارم بشه همچین کاری کرد. به طور کلی هدرز ( ساده و پیچیده شده ) هزینه ساخت بالاتری نسبت به منیفولد خروج دود دارد و به همین علت است که استفاده از منیفولد ، کماکان ادامه دارد. وقتي وضعيت زانتيا اين جوري هست سي 5 كه از لحاظ قطعه تيونينگ مطمينا تعطيل هست . يه كم صبر كني شايد قطعه فروشاي سي 5 بتونن بيارن مگه موتورش توي همين مايه ها نيست؟ آقا مگه هدرز وظیفش این نیست که دود رو راحت تر تخلیه کنه؟ با صدایی قشنگتر تر از هدرز. به عبارتی هدرز به خروج راحت تر گازهای خروجی از اگزوز کمک می کند . طراحی ظاهری برانکو به دلیل حجم پردازی روی کاپوت، گلگیر و محل قرارگیری کاپوت روی گلگیر، تا حدودی به نسل اول بلیزر شباهت دارد و شاید در نگاه اول، کمی بزرگتر از بلیزر جلوه کند.

برای اینکه بطور واضح به نتایجی که ریمپ صحیح و استاندارد روی موتور ایجاد می کند اشاره کنیم ، ابتدا باید بدانیم ریمپ برچند دسته تقسیم می شود و چه اهدافی را می توان با انجام آن دنبال کرد . به مرور سعی می کنیم در حد توان مطالبی راجع به افرود و بایدها و نبایدهاش تو سایت قرار بدیم. تغییرات این نوع ریمپ حدود 5 درصد افزایش توان و گشتاور در زمان شتابگیری و در زمان وارد شدن بار به موتور و حداکثر تا 15 درصد افزایش شتاب و در حالت کولر گیری یا تعداد سرنشین بیشتر می باشد . در این نوع ریمپ نواحی از جداول ایسیو که در رانندگی عادی نقشی ندارند مورد بازبینی قرار نمی گیرند و فقط نواحی از جداول تغییر می کنند که در حالت شتابگیری و رانندگی اسپورتی وارد عمل می شوند لذا همزمان با افزایش شتاب و کاهش صفرتاصد مصرف سوخت کاهش می یابد . و میتوان دمای موتور را در حالت های ترافیکی و شهری با کاهش دمای فن در حد پایینتری کنترل نمود .و در صورت درخواست مالک به میزان دلخواه کاتاف یا همان دورنهایی موتور را تغییر داد .

عموما در این نوع ریمپ میزان صفرتاصد خودرو نیز نسبت به نوع خودرو از 4 الی 1 ثانیه کاهش می یابد . بهینهسازیِ تعلیق فقط کاهش ارتفاع و یا تغییر در غلظت کمکفنرها نیست و برای تغییرات اصولی، مطالعهی کُتبای که در این رشته به تحریر درآمدهاند توصیه میشود. میزان کاهش حدود 10 تا 15 درصد و همچنین در تاپ تیونینگ برای تنظیم دقیق مصرف سوخت در دورهای مختلف توسط بروز ترین دستگاه سنسور اکسیژن واید بند هم با هماهنگی و درخواست مشتری انجام پذیر می باشد . هنسی اعتقاد دارد که با توجه دریافت این میزان قدرت در چرخها ،قدرت تولید در موتور 1200 اسب بخار است که بخش از آن در سیستم انتقال قدرت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. درون نیروگاه آب تلمبهای Bath County درون ویرجینیـای آمریکا از شش ژنراتور سنکرون ۳۵۰ مگاواتی استفاده شدهاست کـه در زمان پمپ، هرکدام مـیتوانند توانی برابر ۵۶۳۴۰۰ اسب بخار (۴۲۰۱۲۷ وات) تولید کنند. این اسب سرکش یک افسانه رویایی مثل لامبورگینی و فراری نیست. نوع دیگری از موتورهای الکتریکی موتور پلهای است، کـه در آن یک روتور درونی ، شامل آهنرباهای دائمـی توسط یک دسته از آهنرباهای خارجی کـه به صورت الکترونیکی روشن و خاموش مـیشوند، کنترل مـیشود.

این نمونه به صورت فابریک از موتور 340 کیوبیک اینچی بهره می برده (24,718 نسخه ساخته شده در سال 1970) اما پس از بازسازی و تیونینگ جای خود را به یک موتور 408 کیوبیک اینچی با کیت استروکر داده است. البته لازم به ذکر است که برخی از خودروها، از همان کارخانه به کیت اگزوز مجهز هستند که میتوان از جمله این خودروها به سری GT اشاره نماییم. با همان مانوفیلد فابریک ماشین! این قطعه جایگزین مینفولد چدنی فابریک موتور می باشد و سبب طراحی بهتر خود و افزایش عملکرد خواهد شد. با نصب هدرز باید منبع وسط و آخر عوض بشه یا منبع فابریک ماشین جوابگو هست؟ اگر به حال صدای موتور خودرویی که منبع اگزوز ندارد را شنیدید، متوجه تفاوت فاحش این صدا زمانی خواهید شد که منبع اگزوز وجود دارد. به نظر من اون كسي كه ميگه از دوبي موتور ميارم بگو هدرز و منبع برات بياره. امين قطبي نوشته شده:واقعا من فكر نميكنم كه پيدا كردن هدرز واسه زانتيا غير ممكن باشه كه آدم بياد دست ساز بسازه. اكثرشون فكر ميكنن زانتيا همون پورشه هست !

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *