چگونه هدرز نصب کنیم؟

یکی دیگر از مزایایی به کار گیری از هدرز تاثیر کم آن بر صدای تولیدی پیشرانه و سیستم اگزوز است. بی تاثیر نیست همونطور که با فیلتر اسپرت مکش بهتر میشه و کمی شتاب بیشتر اینم تقریبا همینه هوای ورودی رو بیشتر میکنه و شتاب بیشتر میشه! همانطور که اشاره شد، هدرز بیشتر در صنعت تیونینگ خودرو کاربرد دارد و کمتر خودروسازی این قطعه را به صورت فابریک بر روی خودرو نصب میکند؛ بنابراین هدرزها اغلب در فضای کارگاهی تولید میشوند که نحوه خمکاری لوله باید توسط دستگاههای مخصوص به صورت دقیق انجام شود و کیفیت عملیات جوش کاری و ماشین کاری نیز تاثیر قابل توجهی بر روی قابلیت های نهایی محصول خواهد داشت. تنظیم و اصلاحاً تیونینگ خودروهای قدیمی و کاربراتوری به علت عدم وجود واحد پردازش مرکزی خودرو یا همان ECU، به راحتی امکان پذیر است زیرا میتوان با تنظیم کاربراتور، مقدار ورود سوخت و هوا را کنترل کرد و در نهایت به ماکزیمم توان مورد نظر رسید.

حقیقت این است که در لوله تلفاتی که داریم که به دلیل همان “سیال بودن” به وجود میآید. هدرز را میتوانید از لوازم اسپرت تهیه کنید ، البته نکته هایی نیز وجود دارد که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد. تغییر گیربکس برای چه ماشین هایی توصیه میشود؟ و نکته دوم در زمان تعویض روغن استفاده از شوینده موتور است ، شوینده موتور ماده پاک کننده بسیار قوی میباشد که قبل از تعویض روغن بایستی درون موتور ریخته شود که در نهایت کافی است بعد از این کار موتور 20 دقیقه کار کند (بهتر است ماشین رانده شود) این ماده علاوه بر اینکه داخل موتور را کاملاً پاک میکند میتواند صافی کارتر را نیز پاک کند که در نتیجه این کار پمپاژ روغن به نحو احسنت انجام خواهد شد. هدرز در واقع سیستم استخراج گاز و دود از داخل موتور میباشد ، متاسفانه منیفولد اورجینال اتومبیل ها نمیتوانند این گازها را به صورت کامل از موتور خارج نمایند و در نتیجه توان موتور کمتر شده که در نهایت منجر به کاهش شتاب میگردد ، اما زمانی که هدرز را نصب میکنید تفاوت را کاملاً حس میکنید به نوعی که در تعویض دنده و همچنین در دورهای بالا گپی نخواهید داشت و توان خروجی بیشتری از موتور خواهید دید چراکه گازها به صورت کامل از موتور خارج میشوند.

همچنین میتوانید از ابزار گوگل مپ استفاده کنید و کلمه ی “تست انژکتور” را سرچ کنید تا تمامی مراکز تست انژکتور را به شما نسان دهد. شاید دیده باشید اتومبیل های صفر کیلومتر که تازه از کمپانی خارج شده اند دارای محدودیت سرعت میباشند که این محدودیت معمولاً روی 170 الی 180 کیلومتر بر ساعت است ، یعنی شما نمیتوانید با این خودرو بیش از این سرعت را تجربه کنید ، تمامی این محدودیت ها با ریمپ کردن ای سی یو رفع خواهد شد. طرح 2 پروژکتور دایره ای کوچک و در کنار هم از طرح های معروف «باراباس» است. در جواب به این سوال باید بگوییم که بله جنس هدرز مورد استفاده بسیار بسیار مهم است ، هدرز ها در انواع جنس های مختلف وجود دارند که معمولاً بسیاری از آنها کیفیت کافی را ندارند به همین دلیل شما باید از جنس استیل استفاده کنید ، در ایران تولید کننده های حرفه ای وجود دارند که هدرزهایی از جنس استیل تولید مینمایند. سام تیونینگ این توانایی را دارد با روش کاملاً نرم افزاری، سنسور دوم اکسیژن را حذف نموده و خودروی شما از یورو ۴ به یورو ۲ تبدیل نماید (فقط با ریمپ ای سی یو).

همین موضوع سبب این میشود که علاقهمندان به صنعت تیونینگ به سراغ استفاده از هدرز که در واقع یک منیفولد (چند راهی) است که به خروج سریع و پر فشار گازهای سوخته شده حاصل از احتراق یاری می رساند، بروند. این موارد در چهارچوب اصول تیونینگ علمی تعریف شده است. به هر صورت بایستی اظهار کرد هدرزهای دست سازی که اکثر وقت ها بوسیله مکانیک های سنتی یا این که بعضی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته میشوند به هیچ عنوان عملکرد هدرزهای ماهر را که مبنی بر اصول علمی صورت میگیرند را ندارند و استفاده از آنان در بخش بزرگی از موارد به ارتقاء مصرف سوخت باعث می شوند. شاید برای بسیاری این اتفاق افتاده است فیلتر هوای با دوام بنز که زمانی که سیستم تهویه خودرو را روشن می کنند در فصل گرما در فضای خودرو بوی نامطبوعی از کولر خودر به مشام می رسد، یکی از اجزا سیستم تهویه(Hvac) خودرو های جدید فیلتر روغن بنز که معمولا جزء موارد تعویضی در دوره های سرویس و نگهداری خودرو محسوب می گردد ، فیلتر هوای بنز خودرو می باشد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *