چگونه هدرز نصب کنیم؟

در بخش مانیفولد اگزوز اما تغییراتی را شاهد هستیم که از هدرز دستساز کپی شده از نمونه و برند SUPER SPIRINT است که عمل خروج دود را بهتر میکند. بازار؛ گروه خودرو: در موتورهای مبتنی بر سوخت فسیلی هرچقدر دود حاصل از احتراق در سیلندرها سریع تر خارج شود؛ عملکرد موتور افزایش و مصرف سوخت نیز کاهش مییابد؛ بنابراین به مقداری که مصرف سوخت کنترل شود از حجم آلایندههای خارج شده از خودرو نیز کاسته می شود. البته با توجه به آنکه کمربندهای ایمنی این خودرو توسط مالک آن حذف گردیده است از ایمنی سرنشینان در سرعتهای بالا کمی کاسته خواهد شد. سوای از مسئله تقویت تعلیق و ترمز پراید، روشهای متداول تقویت این خودرو از نظر قوای محرکه را میتوان به چهار بخش کلی تقسیم کرد: تقویت با حجم استاندارد، حجم زدن، ترکیب پیشرانه با قطعات بلوکهای بزرگتر و نهایتا نصب پیشرانههای قدرتمندتر خانواده مزدا، فورد و نیسان و استفاده از مکمل ها و اکتان افزا هایی مانند پتروتکس. در ادامه به تک تک قطعات اضافه شده اشاره میکنیم و توضیحات لازم را خواهیم داد. بر روی این کانکشن یا لوله سوزن پاشش واترمتانول را میبینیم که این سیستم و دستگاه به صورت دستساز بوده و نکته دیگر وجود بلوآف یا سوپاپ اطمینان برند HKS است که برای تخلیه گاز اضافی تعبیه شده است.

رنگ این خودرو در حدود 10 میلیون تومان هزینه برداشت و خط کشی بدنه که اولین بار خود شخص ینگ کو برای نوا خود انجام داد بود و این سنت برای اولین بار در کشور روی این نوا صورت پذیرفت . از اونجایی که لوله استیل با اون قطر پیدا نخواهی کرد، نزدیکترین قطر داخلی لوله های اصلیت خواهد بود 1 اینچ و نزدیکترین قطر داخلی لوله کالکتورت خواهد بود 1.5 اینچ. خودرو مورد بحث ما یک مزدا 323 تیپ 3 متعلق به سال 1383 است که توسط تیونر و مالک خوش سلیقهاش مجهز به سیستم توربو شارژ شده که این سیستم را بر روی موتور استاندارد و پایه خودش نصب کردهاند و بدون دست زدن به قسمت اینترنال یا قطعات اصلی موتور مثل میل لنگ، شاتون و یا پیستون به نتایج جالبی دست پیدا کردهاند. کاملترین مجموعه لوازم یدکی و قطعات مرسدس بنز اعم از قطعات بدنه، موتوری فیلتر روغن بنز الکتریکی، مصرفی تزئینی و … طراحی خاص و سطح صیقلی هدرزها که معمولا از جنس فلزاتی چون فولاد، استیل و آلیاژهای بسیار گران قیمت ساخته میشوند به خروج سریع و پر فشار گازهای سوخته شده حاصل از احتراق یاری می رساند و به تنهایی در حدود 5 تا 10 درصد به قدرت و گشتاور تولیدی پیشرانه خودروهای معمولی می افزاید.

ماشینبازها معمولا اخلاقیات خاصی دارند و به همین دلیل، امکانات مختلفی برای استفاده آنها راهی بازار میشود. برای این خودرو از قویترین موتور 4 سیلندر گلف یا همان موتور 2 لیتری معروف ABF استفاده شده که از 16 سوپاپ بهرهمند بوده و به وسیله 2 عدد کاربراتور WEBER با 4 عدد ورودی سایز 45 تغذیه میشود و میتوان دلیل تمام قدرت و چالاکی این خودرو را همین کاربراتورهای وبر دانست. آمپر بعدی بوست گیج است که مقدار و فشار بوست توربو را نشان میدهد که همچون سیستم خروجی اگزوز از برند معروف GREDDY است. درب موتور را بالا زده و موتور مجهز شده به سیستم توربو را میبینیم. هدرز دستساز آهنی آن دود حاصل از احتراق را به سمت توربو هدایت کرده و پرههای توربین را به گردش در میاورد و با این عمل مکش هوا را از سمت دیگر توربو را خواهیم داشت. وقتی توربینها به حرکت درآمدند دود توسط لوله اگزوز 2.5 اینچی به سمت عقب و منبع اگزوز فرستاده میشود.

این بار یک فولکس واگن گلف نسل اول یا MK1 را مورد بحث قرار میدهیم که ببینیم چگونه دود از کنده بلند میشود! آماده حرکت شده، در دنده 1 دور موتور را به حد مناسب میرسانیم و به یکباره پا را از روی کلاچ رها میکنیم و عمل لانچ انجام میدهیم، پس از مقداری هرزگردی لاستیکها، صدای مرگبار دهانههای کاربراتورها به گوش میرسد و خودرو به سمت جلو پرتاب میشود. بعد از آن، اولین چیزی که چشمها را خیره میکند، رینگهای آبی رنگش است که مربوط به برند محبوب BBS است که در جلو دارای ET 7.5 و در عقب 8.5 است و بخش عمده از زیبایی را همین رینگ و لاستیک به خودرو بخشیده است. فرم خاص هودها، برآمدگیهای جذاب بدنه، رنگ آبی چرک دلچسب، رینگهای نوستالژیک، راهنماهای بزرگ روی سپر جلو، مستطیل یکپارچه قرمزرنگ میان چراغهای عقب، درب خلاقانه باک که اجازه نصب مخزن سوخت همراه را نیز به راننده میدهد و دهها نمونه دیگر از موارد رعایت ظرایف جذاب در بدنه این 911 هستند. متاسفانه مسیر اجازه سرعتگیری بیشتر به ما نداد و فقط توانستیم در دنده 3 با همان شتاب اولیه به سرعت 130 کیلومتر برسیم. این لوله ها اجازه می دهند گازهای خروجی از اتاق احتراق خارج شوند تا موتور بتواند به درستی کار کند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *