چگونه هدرز نصب کنیم؟

مقدمه هدرز (Header) در بین علاقمندان به صنعت خودرو و تیونینگ موتور در داخل و خارج از کشور، واژه ای ناشناس نیست هرچند در میان عموم چندان هم اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد. به عقیده پلیس راهور تنها کارخانه سازنده خودرو براساس رعایت استانداردها مجاز به تغییر در ساختار خودروست و خارج از چارچوب کارخانههای خودروسازی، هرگونه تغییر در سیستم فنی و ظاهری خودرو، قطعاً مورد تأیید مؤسسه استاندارد و پلیس راهنماییورانندگی قرار نخواهد گرفت و کسانی که اقدام به این کار میکنند، باید فرایند استاندارد را بهصورت مطلوب طی کنند. منظورتون از اختلال در ecuچيه؟ اما چرا؟ خیلی ساده است؛ اگر خودرو زیاد کار کند، آن حجم آب و بخاری که در اگزوز جمع شده، با داغ شدن آن از منبع خارج میشود. اما اگر دنبال صدای اسپرت هستید حتما منبع رو با مدل مستقیم عوض بکنید مال خود 405 هم خوبه تراکم سوراخ هاش هم بد نیست اما طول تروی اش کمه17-18سانتی میشه! با نصب هدرهای اگزوز ، شما به موتور خود کمک می کنید تا بتواند گازها را از طریق سیلندرها منتقل کند. با بکارگیری هدرز اگزوز علاوه بر اینکه کارایی لوله های خروجی دود سیلندرها بالا میروند هوای سرد بیشتری به داخل کشیده می شود و جریان هوای بهتری برای موتور فراهم میگردد .در هنگام تقویت موتور اتومبیل خود یک سری موارد اصلی را باید مراعات کنید که تهیه هدرزهای اگزوز با راندمان بالا یکی از مهمترین این موارد است.

این طور نیست .کوچکترین قطر لوله ای که بتواند جریان دود را از درون خود با حداکثر سرعت عبور دهد باید مورد استفاده واقع شود.قطر کم لوله باعث ایجاد جریان سریع دود در داخل خود می شود که در هنگام مکش ترتیبی دود خروجی از سیلندرها و در هنگام کارکرد موتور با دور موتور پایین باعث افزایش راندمان می شود. علاوه بر موارد ذکر شده خودرو بعد از بیرون رفتن از داینومومتر مورد تست درایو قرار می گیرد و ساعات متمادی با آن رانندگی میشود تا نقاط ضعف احتمالی به خوبی در شرایط واقعی و زمان طولانی تر تست شود. مبدل کاتالیزوری عملکرد ما برای جریان بالا طراحی شده است تا موتور شما بتواند به حداکثر توانایی خود عمل کند، در حالی که حفظ کارایی کاتالیزور لازم برای اکسیداسیون و کاهش بهینه است، و آنها با ساخت و ساز سنگین مورد نیاز برای پیشرفت در برنامه های عملکردی ساخته شده اند. دماغه طویل خودرو که در انتها به نشان سرخ رنگ تاندربرد نیز مزین است، در شتاب گیریها اندکی اوج میگیرد و پس از آن برای مدت مدیدی احساس خواهید کرد که از فرمان و داشبورد فاصله میگیرد، چرا که در تناسب با سرعت گرفتن تاندربرد شما نیز بیشتر و بیشتر در صندلی فرو خواهید رفت.

همچنین با توجه به برخی نکات که در تصاویر بازدید مسئولان از مرکز تحقیقات سایپا منتشر شده است، اطلس با تریم داخلی جدیدی نسبت به کوییک و کوییک فیس لیفت (کوییک S و G) به بازار خواهد آمد و سبک کابین مشابه به رنو سیمبل را دارد. جدیدترین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی اعلام شد در حالی که هنوز قیمتهای جدید برخی خودروهای داخلی در کشور به صورت رسمی اعلام نشده است، برخی نمایندگیهای فروش محصولات گروه صنعتی ایران خودرو و گروه خودروسازی سایپا از ابلاغ قیمتهای جدید محصولات این شرکتها خبر دادند. قیمت رسمی محصولات شرکت سایپا و پارس خودرو سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان؛اواخر روز گذشته قیمت جدید محصولات سایپا و پارس خودرو را منتشر کرد. پایگاه اطلاع رسانی ممتاز – به گزارش ایسنا طبق قیمتهای جدید ابلاغی به گروه خودروسازی سایپا، قیمت تندر ۹۰ مدل E1 پارس خودرو با استاندارد آلایندگی یورو ۴ به ۳۴ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان و تندر ۹۰ مدل E2 لوکس با استاندارد آلایندگی یورو ۴، گیربکس معمولی به ۳۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است. پراید 132 از نظر فنی مشابه پرایدهای قبل از خود بوده بهجز همرنگ بودن سپر و زه با بدنه.

تمامی کاری که ما در فرآیند ریمپ خودرو انجام میدهیم بازنگری در نرم افزار مدیریت موتور (engine management software) است و این به خودی خود هیچ آسیبی به خودرو وارد نمی کند زیرا هیچ قطعه فیزیکی از روی خودرو باز یا تعویض نشده است و تمامی تغییرات در محدوده ایمن صورت گرفته اند تا از فشار بیجا بر روی موتور جلوگیری شود. توجه بفرمایید در ریمپ ما با نرم افزار و دنیا صفر و یک ها سروکار داریم نه با پردازنده، مقاومت ها و خازن ها، پس تغییرات فیزیکی نیستند. 5.5 لیتر با تعویض فیلتر روغن. نام كالا : فیلتر روغن. اتومبیل های بی ام و حساسیت بالایی به کیفیت روغن دارند. همه ی خودرو های سایپا یعنی انواع پراید و تیبا به جز مدل EX پخش ندارند اما دارای چهارباند میباشد که البته قوی میباشد و مبلغ ۱۰۰۰۰۰ هزار تومان بابت عدم داشتن پخش خودرو بعد از گذشت یک ماه از موعد تحویل به مشتری از طریق واریز به حساب بانکی تحویل میگردد. دو خودروی دیگر این شرکت که البته هنوز وارد بازار نشدهاند، شاهین و آریا نام دارند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.