پروژه ساخت هدرز دست ساز

به هر صورت باید گفت هدرزهای دست سازی که اغلب به وسیله مکانیک های سنتی یا برخی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته می شوند به هیچ عنوان کارایی هدرزهای حرفه ای را که بر اساس اصول علمی شکل می گیرند را ندارند و استفاده از آن ها در بسیاری موارد،به افزایش مصرف سوخت منجر میشوند.یکی دیگر از مزایایی استفاده از هدرز ،تاثیر ناچیز آن بر صدای تولیدی پیشرانه و سیستم اگزوز است.به عبارت دیگر چنانچه خواستار تقویت پیشرانه خودروی خود و کاستن از میزان مصرف سوخت بدون ایجاد سر و صدای بیشتر هستید ، نصب هدرز یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.در واقع بخش بسیار زیادی از صدای تولیدی پیشرانه توسط مجموعه اگزوز (لوله ها و منبع های اگزوز) منتشر میشود. حال دیگر باید چه توقعی از یک موتور سیکلت با این لوازم داشت یک موتور سیکلتی که وزن بدون راکب آن 163.7 کیلوگرم می باشد و با راکب از 200 کیلوگرم هم بیشتر می شود اما قدرت هنوز می چربد! باید این نکته را متذکر شویم که برای جلوگیری از ازدحام دود باید به جای استفاده از منیفولد از هدرز که یکی دیگر از قسمت های اگزوز خودرو است، استفاده کنیم.

اینتر کولر : یک رادیاتور برای خنک کردن هوا که دو دلیل مهم دارد 1 – جلوگیری از پیش اشتعالی سوخت به علت حرارت زیاد و تراکم بالای هوا 2 – خنک کردن سیستم توربو ، فضای اتاق احتراق و خروجی ها . خلاصه بازی علت برق دزدی یا خوابیدن باطری در خودرو سمند ‫علت ترکیدن فیلتر روغندرپوش فیلتر روغن 206 آلومینیومی ( جدید ) با سلام شرکت ، تولید کننده قطعات و مجموعه های خودرو مفتخر است که برای اولین بار ، درپوش آلومینیومی فیلتر روغن کار اصلی فیلتر روغن چیست ؟ برای مثال یک یخچال ال جی در بانه با ضمانت شرکت کره ای به دست مشتری می … 5- Ph : چند فاز بودن موتور را عنوان مـی کند به منظور موتور های سه فاز عدد 3 و برای موتور های تک فاز عدد 1 قید مـی گردد. درون این نمودار مقدار ماکزیمم شار به منظور قطبهای مختلف 2 – 4 و 6 قطب را نشان مـی دهد. حال اگر محيط دوار استاتور را ۳۶۰ درجه منظور کنيم اگر اين مقدار بر تعداد شيارهای استاتور مثلا ۲۴ تايی تقسيم کنيم و آن را بـه تعداد جفت قطبهای فضای داخلی استاتور ضرب کنيم زاويه الکتريکی هر شيار قابل محاسبه خواهد بود.

نکته مـهم بعدی اين هست که موتور های ۳ فاز کـه برق تغذيه کننده موتور از سه فاز R-S- T مـی باشدبرای هر يک از فاز ها بـه صورت مساوی تعداد شيارهايی اختصاص مـی يابد کـه هريک از فازها بـه اندازه ۱۲۰ درجه الکتريکی با هم فاصله دارند. 6- RPM : مخفف ROUNT PER MINUTE ( یعنی دور درون دقیقه) مـی باشد. Some engines benefit at all RPM by lengthening the collector 1 to 2 inches. 3. Avoid any details in your headers and exhaust system that will inhibit the smooth flow of exhaust gases. به این دلیل مصرف سوخت کاهش می یابد، وگرنه مصرف سوخت خود به خود تغییر نمی کند و مصرف سوخت و آلایندگی به نوع رانندگی راننده بستگی دارد. هدرز 206 آلمینایز چیست و چه مزایایی برای خودرو دارد؟ برای درمان لک و پیسی هرماه به مدت یک هفته از دمکرده بومادران بنوشید. البته هر چند کـه مـی توان از راهکارهای دیگری بـه این مـهم رسید.

این مقدار را با Hs نشان مـی دهیم.نمایی از یوغ درون بریده ای ازاستاتورکه با پیکان دو سر مشخص شده را مـی بینید. در واقع هر يک از شيار ها بـه يک قطب آهنربايی تبديل مـی شود. یعنی از کلید های ستاره مثلث استفاده شده ابتدا درون لحظه راه اندازی کلید برروی اتصال ستاره هست و بعد از را ه افتادن موتور کلید را بـه محل اتصال مثلث مـی چرخانیم. 4- اگر بخواهیم از یک سوم قدرت موتوری کـه سیم پیچی آن براساس اتصال مثلث هست استفاده کنیم مـی توانیم از اتصال ستاره استفاده نماییم. ولی اگر برروی پلاک موتوری درون بخش ولت عدد V380 /660 قید شده باشد این موتور به منظور اینکه توان واقعی خود را داشته باشد حتما بااتصال مثلث کار کند اما گفتم کـه ابتدا با ستاره راه اندازی شده بعد بـه حالت مثلث درمـی آید. برای سیم پیچی موتورهای سه فاز یـا تک فاز همان طور کـه قبلا گفته شد حتما یک سری اطلاعات فنی را درباره موتوری کـه در دسترس داریم بدست آوریم.این اطلاعات معمولا از روی پلاک موتور بدست مـی آید . مثال:استاتور موتوری داریم کـه دارای یوغ 30 مـیلی متری واندازه قطر 110 مـیلی متر مـی باشد.اگر مقدار اندکسیون داخل یوغ را 1.5 فرض کنیم تعداد قطبهای این موتور را طبق جدول و رابطه یوغ حساب کنید؟

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *