همین جاست که اهمیت هدرز مشخص می شود

معمولاً برای گرم نگهداشتن گازهای خروجی جهت تسریع در خروج آنها و همچنین جلوگیری از آسیبدیدگی قطعات داخل موتور به دلیل گرمای زیاد، هدرز را با نوار عایقبندی میکنند. جهت آزمایش سرعت خودرو به یکی از خیابانهای خلوت و پهن غرب تهران میرویم، همان جایی که چند ماه پیش یک دستگاه کوروت نارنجی رنگC5 را تست کردیم و این بار نوبت به وانت شورولت رسیده است، شتاب باورنکردنی خودرو شما را کاملاً حیرتزده میکند؛ زیرا به راحتی شما را ظرف مدت 7.6 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت میرساند. ابتدا لوله خرطومی ورود هوا تا درچه گاز باز شده و بعد از باز کردن منیفلد دود چدنی و لوله L شکل زیرین، تکه بالایی هدرز پراید با توجه به دقت فوق العاده ساخت، به راحتی در جای خود نشسته و مهره ها سفت میشوند. یکی از مزایای هدرزها، نصب ساده آن هاست که به راحتی در هر مغازه مکانیکی یا اگزوز سازی قابل انجام است، اما طراحی و ساخت یک هدرز حرفهای و کارا بر خلاف نصب آن به هیچ وجه ساده نیست. در واقع حد معینی از این پس زدن دود برای کارایی بهینه موتور ضروری است .یعنی دقیقا خلاف این عقیده درست است .یک هدرز نه تنها باعث کاهش پس زدگی دود خروجی از سیلندر می شود بلکه در اقدامی مهم تر نقش یک دستگاه مکنده را در درون موتور بازی میکند .معنای عبارت مکش ترتیبی دود خروجی سیلند ها این است که هنگامی که دریچه خروج دود سیلندر بعدی باز می شود این قطعه مکنده دود آن را به درون خود می مکد و آن را از سیلندر خارج میکند.نکته بعدی که باید در نظر گرفته شود قطر مناسب لوله است .

کاهش ورود هوای تمیز به موتور، به معنای احتیاج بیشتر به سوخت می موتور و بخش های مهم آن مانند سیلندرها و پیستونها گردد تا شمع قادر به جرقه زدن باشد که خود نیز موجب ایجاد مشکلاتی برای موتور می گردد. درود بله تا به حال که مشکلی نبوده برای نصب هر مکانیکی می تواند برایتان نصبش نماید. و نصب آن از لحاظ قانونی و اشکالی ندارد است. کیت مکش هوا، راهحلی برای مکش هوای بیشتر از بیرون، برای عبور از فیلتر و ورود به سیستم سوخت در خودرو است. اگزوز خودرو از سه بخش منیوفیلد خروجی ، کاتالیست و انبار یا منبع اگزوز تشکیل شده است وظیفه منیوفیلد یا هدرز تسهیل و تریع خروج دود حاصل از احتراق در موتور خودرو می باشد که هرچه این دود سریعتر از سیلندرها خارج شود سیلندرها زودتر از اکسیژن پر شده و شرایط نیز برای احتراق بعدی بهتر خواهد بود و این امر سبب افزایش راندمان موتور موتور خواهد شد پس سیستم اگزوز خودرو نقش بسیار مهمی در افزایش قدرت موتور خودرو ایفا می کند. اگر با گذشت زمان عملکرد خودرو برای شما تکراری شده است یا احساس میکنید موتور خودرو شتاب لازم را نمیگیرد، قطعاً باید دنبال راهکاری برای هوارسانی بهتر به موتور خودرو باشید.

جنس هدرز، بر میزان اثر و بازدهی آن تاثیر مستقیم دارد و معمولا هدرزهایی با جنس فولاد ضدزنگ، بهتر از بقیه هستند. این محصولات حرفه ای معمولا به صورت آبکاری شده تولید میشوند اما گذر زمان و حرارت پیشرانه معمولا باعث تغییر رنگ هدرز میشود. برای حل مشکل اشغال فضای زیاد ، بعضا هدرزها را به شکل زیر می سازند ، در این مدل هدرزها ، لوله ها ، به صورت پیچ و خم دار ، به صورتی فشرده قرار می گیرند تا فضای طولی کمتری اشغال شود ، اگرچه فضای کلی اشغال شده در این هدرزها نسبت به هدرزهای ساده تغییر چندانی نکرده ولی آن چیزی که در خودروها معمولا اهمیت بیشتری دارد ، اشغال فضای طولی کمتر می باشد. «فیلتر هوا» اکثرا در محفظه ای مستطیلی یا مربعی شکل قرار گرفته که درپوشی به واسطه پیچ یا گیره بر روی آن بسته شده است. که در ایران روی این شورولت نصب شدهاند در حدود 25 هزار دلار برای مالک آن آب خورده اند. سال ۱۹۹۲، با سرمایه اولیهی ۲۰۰ هزار یوآن (۳۰ هزار دلار)، شرکت موتورسیکلتسازی لیفان شکل گرفت و به سرعت، با ساخت پیشرانهی خودرو، توسعه پیدا کرد.

این کمپانی فعالیت خود را از سال 2002 در سایه حمایت های «بنز» آغاز کرد و با تولید Brabus mercedes benz k8 به جمع شرکت های تیونینگ پیوست. «فراتر از سنت، فراتر از مسابقه»؛ این شعار همیشگی کمپانی «منصوری» است؛ یکی از بزرگ ترین کمپانی های تیونینگ و طراحی پلت فرم در دنیا که توسط یک ایرانی تأسیس و اداره می شود. در انگلستان و آلمان تحصیل کرده و اکنون در آلمان و چک به تیونینگ می پردازد. لیفان X60، یکی از قدیمیترین کراساورهای چینی بازار ایران است که به دلیل قیمت اقتصادی و فقدای رقبای پرتعداد در کلاس خود، همچنان مورد توجه مردم کشورمان قرار دارد. فیلترهای روغن اتومبیل با عملکرد بالا مرسدس بنز C کلاس E کلاس مشخصات فنی: 1. شماره نصب:. فیلتر هوای بنز درونی احتراق سوخت که زیر کاپوت ماشین شما قرار دارد، مانع از ورود ذرات به داخل موتور میشود. آیا از فشار زیاد پدال گاز در سربالایی ناراضی هستید ؟ صدای ویبره توی اتاق خیلی زیاد شده بود دیگه داشت حوصلم را سر میبرد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.