همین جاست که اهمیت هدرز مشخص میشود

بنده روی یه 206 تی÷ 2 همSuper chip هم هدرز هم میل سو÷ا÷ هم منبع اگزوز عوض کردم ولی فقط یه چیزی حدود 5 اسب اضافه شد! اين موتور ها بسيار قوي اند و البته كمي پرخرجند(در صورتي كه بهشون فشار باريد) با چيزي در حدود 500 هزار تومان مي تونيد يه موتور B6 كه 1600 سي سي حجم داره بخريد و كل زانتيا رو بخوابونيد. توقويت ignation(سيستم جرقه زني) با تعويض شمع و واير و دلكو و نصب آمپلي فاير(بهترين نوي MSD است) قدرت موتور رو مي تونيد خيلي ببريد بالا. با توجه به اينكه تعويض موتور باعث مي شه كه به راحتي به سرعت هاي بالا دست پيدا كنيد پس تقويت شاسي مهمه. الف خودرو شاسي بلند پژو تولید ایران خود. با نسبت تراکم ۹٫۵ به یک حدود ۱۰۰ اسب بخار تولید می کند. موتور پراید 132دارای حجم 1300 سی سی بوده و توان 63 اسب بخار قدرت و 103 نیوتون گشتاور دارد که این نیروی تولید شده از طریق گیربکس دستی به محور جلو منتقل میشود. هدرز هم جزوی از این سیستم پس برای کارکرد هر چه بهتر این سیستم تمامقطعات باید در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند.

۱. سیستم تعلیق را به طور کامل بررسی کنید و در انتها میزان فرمان بزنید. 2-ماشاالله تمام راننده تاکسی ها همه جا را نگاه می کنند الا جلوشونو و بعضا دیده شده که روزنامه را بر روی فرمان گذاشته و هم روزنامه ورزشی می خوانند و هم رانندگی می کنند و وقتی به جاهای حساس مطلب می رسند برای اینکه روزنامه نپیچد بیخیال پیچ می شوند! مثلا تغییر روکش صندلیها یکی از کارهای بسیار جذاب برای اسپرت دوستان است که کمتر پیش میآیند انجام نشده باشد و یا روکش فرمان ماشین به همین شکل. انواع دیگری از منبع اگزوز وجود دارد که میتواند فشار برگشتی را کاهش دهد. در واقع طبق مصوبههایی که اخیرا کمیته خودرو به تصویب رسانده، مالکان کوییک S تا یکسال اجازه ندارند این خودرو را به فرد دیگری واگذار کنند و سند آن نیز به مدت یک سال در رهن سایپا باقی خواهد ماند. این فقط یک مثال کوچک ازهزینههای پیش بینی نشده بود.

یه نفر این کار رو کرده بود . این امر باعث ایجاد مشکلات جدی میشود. طراحی و ساخت مانیفولد به صورتی است که سطح آن صیقلی نیست و زبر و ناصاف نیز به نظر میرسد، از همین جهت در هنگام خارج شدن گازها آلاینده، اختلالاتی دیده میشود، اما از آنجاییکه در طراحی و ساخت هدرزتمام استیل 206 تیپ 5 از روش خمکاری استفاده شده است، سطح آن صاف و صیقلی دیده میشود و به همین دلیل خروج گازهای آلاینده به بهترین حالت ممکن اتفاق میافتد. سپس به وسیله یک مهره که روی ان لوله ای وجود دارد سیستم رو دوباره به حالت اببندی دراورده. میبینید که همه چیز به همهچیز ربط دارد؛ مخصوصاً در طراحی موتورها و ماشینها. با حضور توربوشارژ و سوپرشارژ بر روی خودرو، ECU Remap میتواند موتور خودرو را بیشتر از پیش تقویت کند و در موتورهای با تنفس طبیعی این میزان تأثیر ممکن است تنها نیم اسب بخار باشد! در ÷رشیا فقط یکسری یه ECU دیگه داشتن که اوونم در همون مرحله اول عوض کردن و ECU SAGEMگذاشتن روی این ماشین! مي تونيد موتور ماشينتون رو هم عوض كنيد.

تعويض سيستم اگزوز: اگر سيستم اگزوز رو با نوع بهتر عوض كنيد(و يا حتي منبع هاي اگزوز رو برداريد) و همچنين با عايق بندي حرارتي اگزوز مي تونيد قدرت رو زياد كنيد. در ضمن به فكر ترمز ها و ايمني ماشينتون هم باشيد موتور استاندارد پرايد كه با كدB3 شناسايي مي شه فقط 63 اسب بخار قدرت داره اما با تعويض موتور مي توانيد به قدرت هايي بالاتر از 180 هم دست پيدا كنيد. فیلترها را می توان با توجه به کارایی و ظرفیت رتبه بندی کرد.زمان تعويض فيلتر و روغن (روانكار) انواع كاميون و كاميونت سايپا ديزلزمان تعویض فیلتر و روغن انواع محصولات سایپا دیزل. اما در روش دوم که خود راننده نیز می تواند آن را انجام دهد، تنها به تعویض برخی قطعات پرداخته و یا افزودن قطعات تقویت کننده است که در اینجا به بررسی آن ها می پردازیم. دور موتور در زمان تعویض دنده کاهش پیدا می­کند و افزایش سرعت متوقف می­شود. که تمامی قطعات موتور سمند و ÷رشیا و 405 یکی هست و فقط تنها فرقشوون در سر سیلندرشوون هست! هدرزها از لحاظ جنس انواع مختلفی داشته که مهمترین آنها از جنس کروم و استیل با روکش سرامیکی میباشد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *