همین جاست که اهمیت هدرز مشخص میشود

البته باید گفت برای رونیز منیفیولد و یا هدرز های دست ساز مناسبی هم وجود دارد که اگر بخواهید می توانید با نصب آن ها تا ۱۰ اسب بخار به قدرت خودرو اضافه کنید و دیگر در آفرود مشکلی نداشته باشید. امکان ندارد به یک تور آفرودی بروید یا عکس های آن را ببینید و رونیز در آن ها حضور نداشته باشد! افزون بر موارد گفته شده جنس هدرزها نیز در بازدهی آنها تأثیرگذار است که در بین آن ها از فولاد ضدزنگ نسبت به جنس های دیگر از جمله فولاد سنتی (Traditional Steel)، تیتانیوم و چدن (Cast-Iron)، بیش تر استفاده شده است. کوییک S مثل دیگر خویشاوندان خود از همان پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر 8 سوپاپ M15 استفاده میکند که 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن متر گشتاور دارد؛ اما این موتور نسبت به قبل تغییراتی را تجربه کرده و به دریچه گاز برقی و سیستم برق جدید مجهز شده است.

این فیلتر که در ظاهر با انواع فیلترهای دیگر متفاوت است در حقیقت با تغییر دبی هوای ورودی به موتور یا همان میزان هوای وارد شده به سیلندرها میتواند باعث احتراق کاملتر شود. یادتان باشد وینگل یا کاپرا در این زمینه خودرو های قابل اطمینانی نیستند و همیشه خطر در تعمیرگاه خوابیدن خودرو وجود خواهد داشت. از طرفی این خودرو در بحث آپشن ضعیف است و اگر آپشن می خواهید سوزوکی گرند ویتارا گزینه بهتری است. در اینجا قطعهای به نام هدرز که در واقع همان چند راهه دود با طراحی و جنس بسیار بهتری است، روی کار میآید. این دو طراح سعی کردند با استفاده از خطوطی ساده و به دور از بلندپروازی، خودرویی طراحی کنند که تقریبا از نظر زیبایی بر دل هر بینندهای بنشیند. با تغییر این 2 پارامتر شما می تونین به نتیجه دلخواه برسید.معمولا هدرزی که به صورت فابریک توسط کارخانه طراحی می شود به گونه ای است که صدای تولیدی رو تا حد امکان کاهش بده برای همین از لوله های بلند پر پیچ و خم استفاده می کنند تا با برخورد امواج صوتی به دیواره ها از انرژی حامل امواج کم کنن اما افرادی که به دنبال قدرت هستند از هدرزی که کمترین طول و کمترین انحنا را دارن استفاه می کنن.

هدرز انجین آرت یک قطعه از اگزوز بهحساب میآید که میتوان آن را جایگزین منیفولد چدنی فابریک موتور کرد که به دلیل طراحی بهتری که برای آن در نظر گرفتهشده، کاهش مصرف سوخت و بهبود قدرت خروجی موتور را در پی خواهد داشت. مطمئنا هر شرکت سازنده ای با توجه به مشخصات موتور و فضایی که در اختیارش قرار داده می شود، باید یک شکل از هدرز را طراحی کند. توجه کنید ویتارایی که رقیب این خودرو است مدل ۲ لیتری است و مدل ۲.۴ لیتری ویتارا قیمت به مراتب بالا تری دارد که ۱۶۹ اسب بخار قدرت دارد. فرض کنید شما میخواهید با ۳۰۰ میلیون تومان یک خودرو بخرید. رونیز با توجه به اینکه حدود ۱۰ سال در خط تولید پارس خودرو وجود داشته ، به وفور قطعات آن پیدا می شود و شما با خیال راحت می توانید رونیز را بخرید و در جاده ها برانید. از طرفی اگر بخواهید به آفرود بروید ، میتوانید چندتا از قطعات مهم و مصرفی را بخرید و همراه خود داشته باشید. رونیز مخصوصا در صندلی عقب فضای بسیار زیادی دارد و یک صندوق عقب بزرگ هم دارد که بدون هیچ محافظی میتوانید در هر ارتفاعی که مایلید وسایل خود را در آن قرار دهید.

از طرفی با توجه به اینکه سقف ماشین پله ای است باربندهای مخصوصی وجود دارد که میتوانید از سقف بزرگ رونیز هم برای قراردادن وسایل خود استفاده کنید. خودرویی که در هر شرایطی می توانید به آن اعتماد کنید و دوام بالایی دارد. خودرویی که مناسب کمپینگ است و می توانید تمام وسایل مورد نیاز خود را در آن جای دهید. دلیل این نکته مثبت میتواند در ارتفاع بالای ماشین ، شاسی چند تکه ، زاویه ورود و خروج مناسب و بسیاری از فاکتورهای دیگری باشد که باعث می شوند رونیز در خارج از جاده بسیار خوب عمل کند و طرفداران زیادی داشته باشد. در بین رقبا سوزوکی ویتارا با اختلاف پس از رونیز قرار می گیرد و گروه وانت ها یعنی ریچ، کاپرا و پیکاپ به دلیل جدا بودن فضای بار از کابین در رده بعدی قرار می گیرند. اما هردوی این خودرو ها از چینی های هم قیمت، وینگل، کاپرا و پیکاپ ریچ بهتر هستند. بعد 4 تا لوله فولاد مثلا ضد زنگ( چون تا الان زنگ زده) برداشتم و با کمک اگزوز ساز محترم از روی طرحی که قبلا دیده بودم به انحنا دادن به لوله ها کردیم(البته گفتن این نکته ضروری که قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که فضای موجود در کنار موتور برای هدرزی که انتخاب کردید افی است یا خیر، چون امگا فضای فوق العادع زیادی در اختیار می گذاره من از این حیث اسوده خیال بودم) تا به محلی می رسه که باید 4 لول رو به یک خروجی واحد متصل کنین،در اینجاست که باید دوست جوشکار را صدا زد و گرنه مثل من که جوگیر شدم و خودم شروع به برش مقطعی لوله ها کردم به مشکلات زیادی برمی خرید(توهین به توانایی های جوشکاری/برش کاری دوستان نشه).

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *