همه چیز در مورد اگزوز هدرز و

در شکل 1، یک نمونه از هدرز را مشاهده می کنید. اگر قصد خرید ورودی هوای اسپرت دارید، حتما همه برندهای بازار و نظرات کاربران دربارهشان را بررسی کنید. بررسی و تعویض فیلتر هوای بنز، براساس توصیهای که سازنده آن به خریدار میکند، مهم است که البته اغلب نادیده گرفته میشود. طراحی و ساخت مانیفولد به صورتی است که سطح آن صیقلی نیست و زبر و ناصاف نیز به نظر میرسد، از همین جهت در هنگام خارج شدن گازها آلاینده، اختلالاتی دیده میشود، اما از آنجاییکه در طراحی و ساخت هدرز پراید یورو4 فولادی از روش خمکاری استفاده شده است، سطح آن صاف و صیقلی دیده میشود و به همین دلیل خروج گازهای آلاینده به بهترین حالت ممکن اتفاق میافتد. حجم آب موتور پراید ۵ لیتر است که نیمی از این حجم باید ضد یخ باشد استفاده از ضد یخ در موتور پراید در تمام فصول الزامیست و باید هرسال سرویس و تعویض شود. مقصودم یک رابطه عاطفی قوی است. خودروبانک در خلال تیونینگها و رندرهای اختصاصی خود به دنا نیز با توجه فروش مناسبی که در بازار داخل داشته، نگاهی ویژهای کرده و این خودروی پرفروش را زیر تیغ جراحی خود برده تا از این محصول ایران خودرو یک خودروی اسپرت و حرفهای بسازد و با کیت بدنه و دیگر تغییرات فنی و ظاهری، چهره و باطن دنا را خشنتر و جدیتر از گذشته کند.

از طرف دیگر بجای استفاده از فیلتر هوای عادی ما فیلتر هوای اسپرت و کیت مکش استفاده میکنیم که میتواند با مکیدن هوای خنک از بیرون اتومبیل هوای تازه تری وارد فضای سیلندر کند. فیلتر هوای اسپرت-هدرز-حذف کاتالیزور-اگر بتونید منبع اگزوز(منبع های یاکاموز خیلی خوب هستن که توی کانالم هست روی 206 هم صداشون کمه و هم بازده بالائی دارن! مدل شهری اون منبع صداش کم هست) ساخت ایران هم هست! هر وسیله نقلیه نیاز به هوا دارد زیرا بدون اکسیژن سوخت دیزل و بنزین قادر به سوختن نیست و بهترین فیلتر هوای ام جی نیروی انفجاری را که قدرت وسیله نقلیه را افزایش می دهدفیلتر هوای ام جی با کیفیت بالا تولید می کند. تعویض قطعاتی مثل میل سوپاپ، فلایویل،پیستون و شاتون می تواند کارهای باشد که به افزایش راندمان خودرو کمک می کند. هدرز قطعه ای فنی برای تیونینگ و تقویت موتور است که بخشی از سیستم اگزوز خودرو محسوب می شود .

طراحی این قطعه از نظر محفظه و شکل آن در از بین بردن فشار منفی و صداهای نابهنجار تاثیرگذار است. نکته قابل توجه این است که هر کدام از این قطعاتی که نام بردیم جز قطعات حیاتی موتور هستند نیاز است که یک فرد متخصص روی آنها کار کند زیرا ممکن است که شما با دست بردن به میل سوپاپ مشخصات اشتباه به موتور ماشین به شدت آسیب برسانید. در روز آزمایش این سیستم را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم و برن اوت آن علاوه بر فرو بردن منطقه در دود غلیظ سفید رنگ موجب زخمی شدن پوسته آسفالت نیز شد . اما تریم رنجر XLT که بالاترین و مجهزترین تریم این خودرو است، علاوه بر دارابودن تجهیزات تزیینی و رفاهی بیشتر، به پیشرانه قدرتمندتری نیز مجهز بود. تازه یک موتور 460 اینچ مکعبی قدرتمند هم درون سینهاش بود که میشد با قابلیتهایش در مسابقه درگ هم شرکت کرد.

خوب بالاخره ديروز با هر بدبختي بود هدرز را نصب كردم . بهترین ضریب دفرانسیل موجود در کشور برای یک خودرو آمریکایی 13 به 40 است که این خودرو را از دیگر نمونه های قوی متمایز می کند. در موتور خودرو خیلی مهم است که چقدر هوا وارد بشود و چقدر هوا خارج بشود. تفاوت سوپرشارژر و توربوشارژر در این استکه سوپر نیروی خود را از تسمه موتور می گیرد اما توربو از دود های خروجی کمک می گیرد. به هر صورت باید گفت هدرزهای دست سازی که اغلب به وسیله مکانیک های سنتی یا برخی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته می شوند به هیچ عنوان کارایی هدرزهای حرفه ای را که بر اساس اصول علمی شکل می گیرند را ندارند و استفاده از آن ها در بسیاری موارد،به افزایش مصرف سوخت منجر میشوند. یعنی اینکه ما بجای اینکه یک خروجی برای چهار سیلندر داشته باشیم چهار خروجی برای ۴ سیلندر داریم و اینگونه دود حاصل از احتراق داخلی سیلندر سریعتر از موتور خارج می شود به سمت اگزوز می رود و در نهایت وارد محیط زیست می شود. و در نهایت باید با انجام برنامه ریزی درست برای ECU (کامپیوتر خودرو) عملکرد لوازم را بهینه می کنیم.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.