هدرز کاستوم هدرزیه که مخصوص ماشین خودت میسازن

آموزش هدرز و سیستم اگزوز ( Exhaust ) در این دوره ی آموزشی به اصول اولیه تیونینگ اشاره میکنیم و در مورد تیونینگ تنفس طبیعی ( بدون توربو ) و تیونینگ با توربوشارژر و سوپرشارژر صحبت میکنیم. این تولیدکننده هدرز خودرو در پاسخ به این دیدگاه که برخی تصور دارند با استفاده از هدرز خروج دود با کاهش مواجه میشود، تاکید کرد: کاهش سرعت خروج دود با نصب هدرز صحت ندارد؛ برای مثال یک لوله صاف را در نظر بگیرید که داخل آن خالی است، اما همین لوله را با کاتالیزوری که داخل آن پر است مقایسه کنید. همیشه بین این دو حالت بالانس معقولانهای را در نظر بگیرید. اکثریت مردم جهان از این نظر مشابه من و شما هستند ولی این را بدانید که کسی که از خودرو سررشتهای ندارد اصلاً متوجه نمیشود که M3 چیست تا با دیدن این علامت روی صندوق عقب، به شما و اتومبیلتان افتخار کند و اگر هم کوچکترین اطلاعاتی از خودرو داشته باشد هیچ وقت با دیدن این علامت پراید را با یک بامو M3 واقعی اشتباه نخواهد گرفت! مثلا آرم بامو روی سمند یا لیفان، آرم برجستهی بنز روی جیلی و حتی برند تیونرهای معروف و تخصصی مثل Schnitzer و AMG روی سایر خودروها.

هدرز تا 10-15 درصد میتونه توان ماشین رو زیاد کنه مصرف سوخت رو هم زیاد که نمیکنه بعضیا میگن کمم میکنه (که البته به نظر من فکر میکنم تاثیری نداره) هیچ گونه ضرر یا مشکلی هم برای موتور ایجاد نمیکنه کلا بهترین و بی دردسرترین راه برای تقویت موتوره . میل سوپاپ های تقویت شده با درجه ی بالا به جهت افزایش مدت باز بودن سوپاپ ها که به دنبال آن ورود سوخت بیشتر به جهت احتراق قوی تر و خروج دود سریع تر به دلیل افزایش راندمان ، کاربراتور بهینه سازی شده ، فیلتر های اسپورت با صفحات موثر تر و قدرت مکش بالاتر ، تقویت سیستم برق رسانی و تجهیز مجموعه به سیستم MSD به دلیل افزایش قدرت جرقه شمع ها و چندین تغییر دیگر که در این مقاله نمی گنجد ، در کمال ناباوری قدرت موتور را به 320 اسب بخار رسانده است تا با کمال تعجب همانطور که در ابتدای مقاله عرض کردیم فقط 80 اسب بخار قدرت کمتر از سوپر اسپورت فراری 360 در اختیارمان قرار گیرد و 5 اسب بخار قدرت بیشتر از فورد موستانگ GT2010 که در شماره قبل به تست ان پرداختیم را تجربه کنیم !

یا در مثالی دیگر تغییر در ضرایب گیرباکس به منظور شتابگیری بهتر، حداکثر سرعت را کاهش خواهد داد و مصرف سوخت را هم افزایش میدهد. مثلاً کاهش ارتفاع باعث میشود تعادل بهتری پیدا کرده و با سرعت بیشتر پیچها را پشت سر بگذارید ولی در نتیجه همین کاهش ارتفاع در سرعتگیرهای داخل شهر آرامتر از همهی خودروها (حتی مسنترها و محتاطها) خواهید راند! به عنوان مثال لاستیکهای جدیدتان در اثر کاهش ارتفاع به گلگیر برخورد و پاره میشود یا اینکه شما بعد از خرید رینگ و لاستیک متوجه میشوید باید تغییراتی در گلگیرها هم انجام دهید و هزینهای بیشتر میطلبد. با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید. 10- برای تیونینگ چه ظاهری و چه فنی (بخصوص فنی) همیشه مبلغی بیش از پیش بینی خود کنار داشته باشید چرا که در 90 درصد مواقع هزینههای پیشبینی نشده و اشکالات عجیب هزینهی شما را بالا خواهد برد. باتوجه بـه حجم اطلاعات ، نیـاز بـه تجزیـه و تحلیل آنـها و ارائه گزارشات متنوع و بهنگام نیـاز بـه مکانیزه نمودن نگهداری و تعمـیرات الکتروموتورها بیش از پیش احساس مـی شود . و تودوزى چرم لاستیک 100٪ بیمـه که تا برج 6 بـه خریدار واقعى تخفیف مـیدم قيمت ٢٦,٥٠٠,٠٠٠ ☎…

هر چند کـه مـی توان از این نوع موتورها بـه شکل ستاره هم استفاده نمود. برخی افراد بدلیل عدم تعویض به موقع یا خرابی شمع و وایرها، مشکل سیستم انژکتور، خرابی سنسورها، پر شدن کاتالیزور، تنظیم نبودن موتور و باد لاستیکها و یا ضعیف شدن دیسک و صفحه کلاچ و خلاصه دهها احتمال دیگر از شتاب استاندارد کارخانه چند ثانیه عقبتر هستند اما همزمان در لوازم اسپرتیها دنبال راهی برای افزایش چند اسب بخار میگردند! برای تقویت جرقه به سراغ وایرهایی با جنس مرغوب بروید، شمعها را از نوع چند پلاتینه انتخاب نکنید، مدلهای تک پلاتین با کیفیت بالا و یا سوزنی از بهترین نمونهها هستند.برای انتخاب شمع مناسب برای خودروی خود نیاز به تحقیق دارید. قیمت مناسب روغن موتور کم کردن روغن ممکن است به دلیل نشتی آن باشد در این صورت بهتر است واشرها و درزبندی ها بررسی بهترین قیمت روغن موتور شوند یا ممکن است هنگامی که برای بار آخر روغن را عوض می کردید.فیلتر روغن یا پیچ کارتر خوب بسته نشده روغن موتور با قیمت مناسب باشد .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *