هدرز چیست و چگونه موتور را تقویت می کند؟

توجه : در صورتی که هدرز برای خودروی دیگری نیاز دارید میتوانید آن را با ما در میان بگذارید که در صورت موجود بودن در انبار به شما اطلاع داده شده و یا برای شما وارد و یا تولید شود. 300 اسببخار قدرت شاید برای اینروزها چندان رقم بالایی نباشد اما وقتی به این فکر کنید که در خیابانهای شلوغ امروزی شاید به کمتر از نیمی از این اسبها نیاز پیدا خواهید کرد، این تعداد در نظرتان جلوه بیشتری خواهد داشت. موتور BP از سیستم روغنکاری و خنک کاری قدرتمندی استفاده میکند به طوری که برای تعویض موتور B3 به BP باید بر روی سیستم روغن کاری و خنک کننده تغییرات کلی را اعمال کرد . لندرور نیم تن پاژن اسپرت موتور سانتانا پاژن سانتانا پاژن موتور. پاژن با موتور سانتانا. این سیستم ارزان می باشد و به تقویت موتور کمک بسیار زیادی را می کنند . در یک تعریف کلی میتوان هدرز را یک قطعه فنی برای تیونینگ و همچنین تقویت موتور در نظر گرفت که در زمانی که قیمت خودرو بالا میرود و افراد توانایی خرید یک ماشین پرقدرت و با کیفیت را ندارند، مورداستفاده قرار میگیرد و آن را بر روی خودرو هدرز پراید یورو 4 فولادی نصب میکنند که نصب این قطعه سبب پیدایش ویژگیهای مختلفی در خودرو نیز میشود.

مسابقه بنز و موتور یاماها با کیلومتر. رنگ سفید کارکرد کیلومتر سوخت بنزین بیمه شخص ثالث ماه حجم موتور گیربکس دستی. هزار کیلومتر با پژو تیپ. اعلام قیمت پژو عصر ايران. بانک اطلاعات خودرو قیمت CAR IR. تقریبا تمامی کارخانجات خودروسازی از نصب آن بر روی محصولات ارزان قیمت ومصرفی شهری خود اجتناب کرده و انجام این کار را به متخصصان مراکز تیونینگ واگذار میکنند. همانطور که گفته شد، نصب این قطعه یک امر آسان تلقی میشود، اما باید گفت طراحی که برای ساخت قطعه هدرز حرفهای مورد استفاده قرار میگیرد، ساده نیست؛ در طراحی این قطعه میتوان به صیقلی بودن آن اشاره کرد، همچنین باید گفت در ساخت و طراحی Headers از فلزهایی چون فولاد، آلیاژهای گوناگون و استیل استفاده میشود، بهرهگیری از این قطعه سبب میشود که گازهای سوخته شده از احتراق، با فشار و در مدتزمان کمی از موتور خارج شود. این قطعه جایگزین منیفولد چدنی فابریک موتور شده و به سبب طراحی بهتر خود، موجب افزایش عملکرد، بهبود قدرت خروجی پیشرانه و کاهش مصرف سوخت میشود.

طراحی و ساخت این قطعه یک فرآیند وقتگیر و پر هزینه محسوب میشود به همین دلیل بسیاری از خودروسازان به صورت فابریک ان را بر روی خودروها نصب نمیکنند. از سوی دیگر اصطکاک کمتر و افزایش قدرت پیشرانه در دورهای پایین، می تواند در کاهش مصرف سوخت نیز موثر باشد.بنابراین هدرز در واقع یک قطعه بازنگری شده است که به جای منیفولدخروجی چدنی خودروها نصب میشود.یکی از مزایای هدرز ها ، نصب ساده آن هاست که به راحتی در هر مغازه مکانیکی یا اگزوز سازی قابل انجام است اما طراحی و ساخت یک هدرز حرفه ای و کارا بر خلاف نصب آن به هیچ وجه ساده نیست.در دنیای امروزی طراحی بهینه اجزای تیونینگ موتور، تنها به کمک شبیه سازی بسیار دقیق پیشرانه در محیط نرم افزارهای حرفه ای چون GT POWER امکان پذیر است.از سوی دیگر ساخت هدرز ها نیز باید به صورت کاملا دقیق توسط دستگاه های مخصوص خم کاری لوله انجام شود و کیفیت عملیات جوش کاری و ماشین کاری نیز تاثیر انکار ناپذیری بر روی قابلیت های نهایی محصول خواهد داشت. بعد 4 تا لوله فولاد مثلا ضد زنگ( چون تا الان زنگ زده) برداشتم و با کمک اگزوز ساز محترم از روی طرحی که قبلا دیده بودم به انحنا دادن به لوله ها کردیم(البته گفتن این نکته ضروری که قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که فضای موجود در کنار موتور برای هدرزی که انتخاب کردید افی است یا خیر، چون امگا فضای فوق العادع زیادی در اختیار می گذاره من از این حیث اسوده خیال بودم) تا به محلی می رسه که باید 4 لول رو به یک خروجی واحد متصل کنین،در اینجاست که باید دوست جوشکار را صدا زد و گرنه مثل من که جوگیر شدم و خودم شروع به برش مقطعی لوله ها کردم به مشکلات زیادی برمی خرید(توهین به توانایی های جوشکاری/برش کاری دوستان نشه).

صحنه ای باورنکردنی از تصادف با موتور تصو. هدرز موتور xu قابل نصب بر روی پژو و سمند و پارس ساخته شده از فولاد مخصوص و آبکاری شده. تیپ بخاطر موتور تی یو فایو در سربالاییها کم میاره من خودم سمند تی یو فایو داشتم از نظر مصرف. مطمئنم بسیاری از شما بدون درنگ پاسخ میدهید: «آره، من با ماشینام دوستم! واسه 405 هدرز هست من رو ماشین داشتم اما هدرز کجاش صدا داره داداشی؟ اما خودش اصلا صدا ندارد و این غلط است که بگیم صدای هدرز. فقط اگه انباره داشته باشی رو صدای انباره تاثیر داره. یعنی با این حساب ماشین شما باید بتونه ELX تیونیگ تو تست آقا پیام رو با دو برابر این اختلاف جا بزاره! باید قبول کنیم، آنچه فروش نسبتا خوب لیفان X60 در ایران را تضمین میکند، زیبایی ظاهری یا کیفیت عالی در تجهیزات فنی نیست، بلکه بازاریابی صحیح شرکت وارد کننده و استفاده از شرایط موجود در بازار داخلی است. کامپیوتر خودرو یا همان ECU قطعهای الکترونیکی است که از پردازنده و حافظه تشکیل شده و همانند یک کنترلر دقیق و بهواسطه اطلاعاتی که از سنسورهای خودرو دریافت میکند، برخی فرمانهای مهم ازجمله زمان و مقدار پاشش سوخت و میزان ترکیب سوخت و هوا را که در مقدار احتراق و تولید اسب بخار نقش اساسی دارند، صادر میکند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *