هدرز چیست و چه نقشی در افزایش قدرت موتور دارد؟

میگین هدرز ماشین فابریک تاثیر نداره یعنی دوتا فابریک باشن یکی هدرز داشته باشه یه جور راه میرن ؟ پیکاب ماشین خوبیه عیب بزرگش کابین عقبشه که جا نداره.اکثر ماشینای شاسی بلندو داشتم. در صورتی که تماس گرفتید تلفن ثابت جوابگو نبود با شماره همراه تماس بگیرید. از این رو ضمن به همراه داشتن پیشرانه شش سیلندر خطی 235 (3.9 لیتر) از سری ادونس دیزاین، حال دو پیشرانه هشت سیلندر 265 و 283 (4.3 و 4.6 لیتر) را نیز به مشتریان خود ارائه میداد. قدرتمندترین نمونه V8 به حجم 4.6 لیتر از نوع پوش راد (16 سوپاپ) وابسته به ستاپ پیشرانه، سال تولید و خودرو مورد نظر توان تولید 185 تا 283 اسب بخار و 330 تا 400 نیوتنمتر گشتاور را داشت. این پیشرانه قدرتمند سومین پیشرانه تولید انبوه آمریکایی بود که در عوض هر اینچ مکعب قادر به تولید یک اسب بخار قدرت بود و از این نظر در دوران تولید یکی از قدرتمندترین پیشرانههای جهان به شمار میآمد. سری تسک فورس برای اولین بار سیستم الکتریکی 12 ولت، پیشرانههای بلوک کوچک V8، شیشه جلو قوسدار با دید باز، سیستم ترمز و فرمان هیدرولیک و محفظه بار فلیت ساید (Fleetside) را در سگمنت وانت بارهای آمریکایی به بازار ارائه کرد که در آن زمان در کلاس وانت های باری نوآوری چشمگیری به شمار میرفت.

سری تسک فورس برای اولین بار در سری وانت های شورولت میزبان پیشرانههای قدرتمندتر V8 بلوک کوچک جنرال موتور بود که از سال 1953 بر خط تولید قرار گرفت. با پایان تولید سری ادونس دیزاین در سال 1955 و احساس نیاز به ایجاد تحول در این سری کاربردی، جنرال موتورز سری جدیدی از وانتها را روانه بازار کرد که با وجود شباهتهای ظاهری بسیار با سری ادونس دیزاین، نیروی عملیاتی (Task Force/تسک فورس) نام گرفت که به سری بلو چیپ (Blue Chip) نیز شهرت یافت. در مقاله پیش رو از خودروبانک به سراغ یکی از زیباترین ساختههای شرکت شورولت از زیرمجموعههای جنرال موتورز میرویم که به سری تسک فورس (Task Force) 3100 معروف است. اشاره کرد. درواقع از بین تمامی نرم افزار ها آن دسته که به روش CFD حرکت گاز درون لوله ها را تحلیل می کند از اهمیت بیشتری برخوردار است. اونم بخاطر این گرفتم که چون مادام العمر میشه استفاده کرد و راندمانش مثل فبلتر کاغذی زود پایین نمیاد .

خب شماتراکم اوردی بالا بعد بردی پایین؟ ایجاد تورک بسیار بالا نیز رفتار جدیدی را در موتور به ما ارائه می دهد که عامل اصلی شتاب گیری و جهش های جذاب در خودروهائی با داشتن این نوع از موتور هاست . در سال 1947 میلادی، شورولت برای اولین بار در سالهای پس از جنگ اقدام به اعمال تغییرات اساسی طراحی و فنی در سری وانت بارهای تولیدی سری AK کرد که نتیجه آن عرضه سری جدیدی به نام سری طراحی پیشرفته (Advance Design/اَدوَنس دیزاین) بود. شورولت 3100 با گیربکسهای دستی یا اتوماتیک 3 یا 4 سرعت به بازار عرضه میشد تا سطح رفاه سرنشینان را تا حد ممکن تامین کند. پژو پارس یکی از محصولات پرفروش و پرطرفدار شرکت خودروسازی ” ایران خودرو ” است که از سال 1380 تا کنون در بازار ایران عرضه می شود. اما با آگاهی از اینکه این 3100 وزنی در حدود 1.5 تن و طولی برابر با 4717 میلی متر دارد پر واضح است با خودرو کوچکی پیش رو نیستیم. شورولت مورد بررسی از سری 3100 با ظرفیت باربری نیم تن مدل 1956 است که در سال 1958 آپاچی نام گرفت. نشانگرهای سفید در قاب کرومی با ظاهری وینتج از چپ به راست شامل نشانگر ولتاژ دینام، فشار روغن، دمای آب و حجم باک سوخت است و در زیر آن نشانگر سرعت و کیلومتر شمار خودرو قرار گرفته که دقیقاً همان چیزی است که از خودرویی از دهه 50 انتظار میرود.

جعبهدنده ۵ سرعته دستی ساینا S توان پیشرانه را به چرخ های جلو انتقال میدهد. با نصب هدرز دست ساز، پیستون سر تخت، سرسیلندر سوپاپ بزرگ، کیت میل سوپاپ، کاربراتور چهار دهانه ادلبراک و کیت برق MSD، قدرت و گشتاور قابل توجهی تولید میکند که از طریق گیربکس اتوماتیک 4 سرعت اوور درایو (O/D) توربوهایدراماتیک 200 جنرال موتورز (GM TH200) به محور عقب انتقال میدهد. موتورهای دف عقبی زیادی قابلیت نصب دارند که بهتر هست با گیربکس خودشون هم باشه. پیشرانه 350 پرتیراژترین و اقتصادیترین پیشرانه V8 تولید شده در تاریخ خودروسازی جهان است که در عین حال با هزینه نسبتاً پایینی قدرت خروجی بسیار زیادی را در اختیار مالک قرار کمی دهد. ضرایب دندهها نیز بسیار خوب هستند و دور موتور پس از هر بار دنده دادن زیاد افت نداشته و این خودش نکته بسیار خوبی در شتاب و سرعت گیری است. من فیلتر k&n اصل امریکا سایز فابریکی انداختم رو ماشین همه چی فابریک .الان دو ساله .هیچ تاثیر خاصی توی شتاب و اینا نداشته .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *