هدرز چیست و چه نقشی در افزایش قدرت موتور دارد؟

اگه تقويت در سطح مبتدي و نرمال باشه همين كارها كافيه و اگه در سطح پروفشنال باشه اصول همينه فقط انتخاب وسايل دقيقتره معرفی هدرز خوب هدرز يعني همان مانيفولد اگزوز هدرز يكي از قطعات سيستم اگزوز ميباشد و اين سيستم بسته به نوع تقويت منبع و هدرزهاي مختلفي داره اين هدرز با سيستم تخليه و جرقه زني ماشين همخوني داره و با خمها و اندازههاي لوله هاي به كار برده شده در اين نوع هدرزها كار تخليه رو آسون تر كرده و صداي كمتري به وجود مياد لوله هاي به كاربرده شده در هدرز جنسهاي مختلفي دارند و هركدام كه از داخل سيقل تر باشند دود رو راحت تر بيرون ميدهند. استاندارد آلایندگی موتور تیوفایو (tu5) میتواند باکمی تغییرات به استاندارد یورو ۵ برسد که یکی از بزرگترین مزیتهای آن به حساب می آید و همچنین این موتور را میتوان بهراحتی مورد تغییرات قرارداد تا خروجی بالاتری از آن گرفت که نصب هدرز و توربو شارژر از آن جمله هستند که این افزایش قدرت بسته به مقدار تغییرات میتواند از ۵ اسب بخار تا بالای ۱۰۰ اسب بخار برای یک خودرو با استفاده شهری باشد. استاندارد آلایندگی این پیشرانه میتواند باکمی تغییرات به استاندارد یورو ۵ برسد که یکی از بزرگترین مزیتهای آن است.

Ac schnitzer بزرگترین مرکز تیونینگ bmw که بر روی رینگ و لاستیک ، کیت بدنه و داخل اتومبیل برای انواع bmw ، 2005 ، 2006 ، فعالیت می کند . به گزارش وبسایت خبری «پیشرانه» ازاینرو برای اولین بار در تاریخ مونتاژ خودرو در کشورمان، دو خودرو زانتیا و پژو ۲۰۶ با دو پیشرانه مختلف عرضه شدند تا خریداران بتوانند بر اساس نیاز و خواسته خود، یک پیشرانه را انتخاب کنند. پیشرانه TU5 هرچند این روزها درگیر مسائل و مشکلاتی شده است که ناشی از کفیت پایینتر ساخت آن است اما در کل میتوان به این پیشرانه هنوز همرتبه مناسبی داد هرچند که این پیشرانه در مقایسه با پیشرانههای روز دنیا دیگر یک پیشرانه بهصرفه با بازده بالا و مصرف مناسب قلمداد نمیشود؛ اما در کل این پیشرانه نسبت به حجم خود بازده خوبی داشته و قدرت و گشتاور مناسبی با مصرف سوخت پایین در اختیار راننده میگذارد. از دیگر امتیازات این پیشرانه میتوان به استهلاک کم، آرام بودن در حین کارکرد و صدای اندک در زمان روشن بودن آن اشاره کرد.

این مورد باعث میشود ظاهر ماشین جذابتر شود (بسته به ماشین دارد). کاهش ارتفاع ماشین باعث نزدیکتر شدن آن به زمین میشود و این مورد باعث میشود ماشین در پیچها سختتر از دست راننده خارج شود. با توجه به مزایای موتور تیوفایو (tu5) که در پاراگراف قبل ذکر کرده ایم این موتور دارای معایبی می باشد که می توان به مشکلات روغنریزی از درب قالپاق روغن و شلنگهای بخار روغن اشاره کرد که باعث نشتی روی کویل و شمعهای موتور میشود. تعویض روغن وفیلتر روغن گیربکس اوتوماتیک bmw x5 · علاوه بر این تغییرات، با تعویض پیستونهای فابریک این خودرو با نمونه تخت، تراکم پیشرانه را بالاتر برده بود و راندمان پیشرانه به مراتب بهبود یافته است. از دیگر معایب این پیشرانه باید به مشکلات روغنریزی از درب قالپاق روغن و شلنگهای بخار روغن اشاره کرد که باعث نشتی روی کویل و شمعهای پیشرانه میشود. از دیگر معایب این پیشرانه به حرارت بالای پیشرانه باید اشاره کرد. قدرت و گشتاور تولیدی این موتور طبق گفتههای گروه PSA و ایران خودرو به ترتیب برابر با ۱۰۵ تا ۱۰۸ اسب بخار در دور پیشرانه ۵۶۰۰ دور در دقیقه و ۱۴۲ نیوتنمتر در دور ۴۰۰۰ RPM است.

اما حجم ۱.۶ لیتری این پیشرانه در کنار فضای محدود درون محفظه پیشرانه پژو ۲۰۶ باعث شده است تا تعمیرات این پیشرانه کمی پردردسر بوده و بهاصطلاح کمی بددست باشد. تعمیر کردن موتور تیو فایو در خودرو 206 کمی با سختی و دردسر می باشد به این دلیل که دارای حجم ۱.۶ لیتری در کنار فضای محدود درون محفظه موتور 206 می باشد. پژو پارس طوری طراحی شده است که به اصطلاح عامیانه، خوش اسپرت است و با اسپرت کردن آن میتوان ماشین زیبایی داشت. برای راه دوم میتوانید یک پژو پارس اسپرت آماده خریداری کنید که شما را ملزم به جستجو برای آن میکند. از دیگر معایب این موتور می توان به حرارت بالای موتور اشاره کرد ، موتور این خودرو حتی در مقایسه با دیگر موتور گروه PSA موجود در کشور، بالاتر است که البته با سیستم کاری در نظر گرفتهشده و طراحیشده برای آن سازگار است؛ اما این گرمای بالا باعث میشود تا نسبت به کیفیت روغن کمی حساس باشد. پیشرانه TU5 کمی برای تعمیرات بددست و بدقلق است. از دیگر ویژگیهای این موتور، سیستم جرقهزنی و کامپیوتر پیشرفته آن است که باعث میشود تا عملکرد پیشرانه در هر شرایطی بالا باشد. پیشرانه TU5 نسبت به دیگر پیشرانههای خانواده PSA گرم کارتر است.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *