هدرز چیست و چه نقشی در افزایش قدرت موتور دارد؟

برخی از خودروها هم که در بازار زیاد نیستند به صورت دستی هدرز آن ها را تولید می کنیم. اما در ایران تاکنون تنها 2 گروه خودروسازی گوشه چشمی به این قضیه انداخته اند؛ «ایران خودرو» تنها به اسپرت کردن «پژو 206» می پردازد و آن را با تیپ جوان پسند تولید می کند و «گروه بهمن» نیز «پاجرو» و «مزدا 323» را با اسپرت داخلی و خارجی و تقویت موتور تنها برای قشری خاص به بازار عرضه می کند. زمان مناسب برای تعویض فیلتر روغن و هوا – جوان خودرو تعویض روغن بستگی به شرایط کار روغن و نوع فیلتر دارد. دو نوع سیستم ورودی هوا وجود دارد که با نامهای «مکش هوای کوتاه» و «مکش هوای سرد» شناخته میشوند. در ادامه به تعریف هدرز و کاربرد آن می پردازیم تا بدانید که هدرز چیست و چه مزایایی دارد و در انتهای این مقاله با تولیدکنندگان و سازندگان آن آشنا خواهید شد.

ادامه .فیلتر روغن – بنز – های فیلتر . بنابراین می توان با همان فشار اندک پدال مسیر را ادامه داد. از این رو در اکثر موتورهای ارتقایافته (Tuned Engines) شاهد تغییراتی در مجموعه اگزوز هستیم که این تغییرات شامل خالی کردن کاتالیزور، استفاده از لوله اگزوز با کیفیت بالا، نصب هدرز و حذف انباره (جهت افزایش صدا) می شود که در این مقاله، نصب هدرز، دلایل نصب و فواید و معایب آن را مورد بررسی قرار می دهیم. بنابراین زمانی که یک هدرز بر روی یک موتور به طرز قابل ملاحظهای باعث افزایش گشتاور و اسب بخار میشود بر روی موتور دیگه چنین گشتاور و توانی رو ارائه نمیده و حتی باعث ایجاد اختلال در عملکرد موتور میشه.در اینجا صحبت از یک سیستم هست. در یک تعریف کلی میتوان هدرز 405 تیو فایو را یک قطعه فنی برای تیونینگ و همچنین تقویت موتور در نظر گرفت که در زمانی که قیمت خودرو بالا میرود و افراد توانایی خرید یک ماشین پرقدرت و با کیفیت را ندارند، مورداستفاده قرار میگیرد و آن را بر روی خودرو نصب میکنند که نصب این قطعه سبب پیدایش ویژگیهای مختلفی در خودرو نیز میشود.

او ادعا میکند ماشینش بهتر راه میرود! این منبع از تکنولوژی های ظریفی برای کاهش صدا استفاده میکند. البته قطعه یا قطعاتی که برای کاهش صدا استفاده می شوند مشترک می باشند ولی ترکیب و استفاده ، از این قطعات در هر خودرو ، فرق می کند. ولی من به شخصه هر کاری رو ماشینم کردم نوشتم. از سوی دیگر اصطکاک کمتر و افزایش قدرت پیشرانه در دورهای پایین، می تواند در کاهش مصرف سوخت نیز موثر باشد.بنابراین هدرز در واقع یک قطعه بازنگری شده است که به جای منیفولدخروجی چدنی خودروها نصب میشود.یکی از مزایای هدرز ها ، نصب ساده آن هاست که به راحتی در هر مغازه مکانیکی یا اگزوز سازی قابل انجام است اما طراحی و ساخت یک هدرز حرفه ای و کارا بر خلاف نصب آن به هیچ وجه ساده نیست. این قطعه معمولا همراه با اتصالات و پیچ و خمهایی است که در کنار جنس چدنی آن، منجر به بروز کمی اصطکاک و کاهش سرعت در خروج دودها میشود. 1-هدرز خوب بود ولی تاثیرش تو سرعت های بالا و دور موتورهای بالا بود. که با افزایش شتاب و سرعت اولیه و افزایش قدرت ۲۰ تا ۴۰ درصد همراه می باشد.

فقط یه چیزی شنیدن که ماشینای توربو شاتون فورج دارن ولی اینو نمیگن که اون موتور چقدر بوست داره و چقدر قدرت با بوست داره از موتور بیچاره گرفته میشه. موتور پراید به خاطر بوش خشک بودن پتانسیل توربو شدن رو داره و هیچ چیز نیاز به تعویض نداره البته تا حدود ۸ تا ۱۰ پی اس آی بوست. ولی نیاز هست و الکی موندن گوشه خونه هرچند بودنشون باعث انرژی میشه! 1. باعث مصرف سوخت بیشتر و تولید CO بیشتر و همچنین بالا رفتن دمای گازهای خروجی می شود. دقت در تولید هدرزهای انجین آرتز دقیقاً مطابق با تولیدات بین المللی میباشد. همانطور که در چند سطر بالا به مزایای نصب هدرز اشاره شد، در برخی از مواقع تجهیز خودرو به این قطعه چندان بدون مشکل هم نیست؛ چرا که برخی از هدرزهای دست سازی که به وسیله مکانیک های سنتی یا برخی از صاحبین مغازه های اگزوز سازی ساخته می شوند نه تنها نمیتوانند کارایی هدرزهای حرفه ای را داشته باشند، بلکه در بعضی از موارد گزارشهایی در خصوص افزایش صدای پیشرانه و سیستم اگزوز، افزایش مصرف سوخت و حتی افزایش آلایندههای خارج شده از خودرو هم منتشر شده و در یک کلام نتیجه برعکس برای خودرو دارد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *