هدرز چیست و چرا در زمان افزایش قیمت خودرو از هدرز استفاده میشود؟

هدرز با طراحی منحصر به فردی که دارد باعث می شود گازهای ناشی از احتراق به بهترین و سریعترین شکل ممکن از موتور خارج شوند. مراکزی که کار تست انژکتور و دیاگ خودرو انجام میدهند معمولاً توانایی این را دارند که ECU شما را ریمپ کنند. از لحاظ علمی باید گفت تغییراتی مانند کاهش ارتفاع خودرو و یا اضافه کردن بال به خودرو تاثیر چندانی در شتاب و سرعت ندارد. بعد از عمل احتراق، در فضای سیلندر مقداری گازهای اضافه و دود وجود دارد که باید بهسرعت خارج شوند تا موتور برای انفجار بعدی آماده شود. چون پمپ باید با مسیر هیدرولیک و اهرم پدال کاملا در یک راستا قرار میگرفت، مجبور شدیم در فضایی بسیار تنگ و با فاصله میلیمتری بین بوستر، پالانی و لولاهای درب موتوراین قطعه را نصب کنیم که خیلی کار برد. با این کار سرعت حرکت سوپاپ ها در هر لحظه بهینه ترین حالت ممکن است. وقتی یک خودروی اسپرت شده با رینگ های پهن و ارتفاع کم از زمین میبینیم ناخودآگاه این حس ایجاد میشود که این خودرو برای سرعت و شتاب ساخته شده است.

تا به حال بسیار دیدهایم که خودروهای جدید از سیستم زمانبندی متغیر سوپاپها یا به اصطلاح VVT استفاده می کنند. درود به همه ی دوستان همراه،مدتی نبودم پوزش، اینم صدای پسرم تامی با هدرز ومنبع وسط APM40 ومنبع اسپرت دولول APM40D، صداش واقعا کیفیتی و شنیدنیه بخصوص وقتی ماشین دور میشه و مث دولول های بازاری صداش بلند و رومخی نیست اصلا! البته در این بین حذف مبدل کاتالیست باعث می شود آلودگی ماشین به شدت افزایش یابد و شاید در زمان دریافت معاینه فنی مشکل جدی با این گزینه پیدا کنید. اما بار دیگر باید به این موضوع اشاره کرد که داشتن یک خودروی تیون شده نیازمند دارا بودن دانش فنی و مهارت بالا در رانندگی دارد، در غیر اینصورت ممکن است عواقب خطرناکی را به همراه داشته باشد. روتور شامل آهنرباهای الکتریکی هست که روی یک قاب سیم پیچی شده است. با این اوصاف مهندسین برای طراحی این لوازم ظاهرا ساده باید دید وسیع و همه جانبی داشته باشد و البته با علم به اینکه این جریانات در درون لوله ها مدام در حال تغییر دمایی و حجمی هستند طراحی آنها سخت تر از آنچه که هست به نظر می رسد.

این مطلب را از دست ندهید: 5 نکته ساده که عمر خودروی شما را کم می کند! گشتاور نکته کلیدی در سرعت بخشیدن به خودروهای سنگین وزن است و تاندربرد نیز با وزنی نزدیک به ۲٫۳ تُن، بی شک در دسته سنگین وزنها پرچمدار است. توربوشارژر تا حد زیادی شبیه به سوپر شارژر عمل می کند. پس باید گفت در حالت عادی ECU به نوعی تنظیم شده تا با کاهش فشار بر موتور عمر مفید آن بالا رود. توربوشارژ به نسبت سوپرشارژر مزایا و معایب مختلفی دارد اما اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم توربوشارژ گزینه بهتری به حساب می آید. به هر حال موتور سیکلت با صدایی متفاوت روشن می شود و آن هم به دلیل وجود اگزوز قهرمانی می باشد، اگزوز این موتور سیکلت منبع تک می باشد یا به اصطلاح فول سیستم نیست و این خود نسبت به اگزوز فول ست که دارای هدرز ریسینگ می باشد قدرت و صدای کمتری را به موتور اضافه می کند، البته هدرز استاندارد این موتور سیکلت هم ایده آل می باشد ابتدا از هر سیلندر 1 لوله آمده و در مجموع 4 لوله به بیرون آمده و سپس دو تا دو تا تقسیم می شوند و دو لوله می ماند که هر دو به یک خروجی وارد می شند و سپس منبع اگزوز نقش تخلیه عالی این موتور سیکلت را بر عهده دارد.

هدف از این اقدام این است که تا جای ممکن از ایجاد فشار حداکثری به خودرو جلوگیری شود و در نتیجه عمر موتور خودرو افزایش یابد. Cached Similar تمامی حقوق این وب سایت به شرکت ساینا افراز البرز متعلق میباشد. تایر بهعنوان آخرین عضو گردنده از سیستم انتقال قدرت میباشد که نقش مهمی را در کنترل خودرو بر عهده دارد. این نوع خودروها معمولاً خودروهای مسابقه هستند که سرعت و شتاب برای آنها اهمیت بسیار بالاتری نسبت به افزایش عمر مفید خود را دارد. یکی از اقدامات در راستای تیونینگ و تقویت قدرت موتور و به دست آوردن اسب بخار نصب هدرز می باشد. مجموع این تغییرات باعث میشود تا پیشرانه جدید ساینا S در اواسط سال جاری، ۹۰ تا ۹۴ اسب بخار را با گشتاور ۱۳۴ تا ۱۳۸ نیوتنمتر تولید کند. در نتیجه اسب بخار و گشتاور بیشتری متناسب با سرعت و شتاب خودرو ایجاد می شود. سعی کنید شمع های خودرو را به موقع عوض کنید و از شمع و وایر های با کیفیت استفاده کنید تا حداکثر توان ممکن را در اختیار شما قرار دهند. تغییر و ارتقاء سیستم سوپاپ خودرو از حالت معمولی به حالت زمانبندی متغیر می تواند تا ۲۵ درصد قدرت موتور را بالا ببرد.علاوه بر این در خودروهایی که از سیستم توربوشارژ و سوپرشارژ استفاده می کنند نبود سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ موجب فشار بیش از حد به موتور میشود و احتمال آسیب دیدن موتور را بسیار بالا میبرد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *