هدرز چیست و نکاتی که نباید درباره آن بدانید؟

شرکت قطعه سازان میثاق ، سازنده انواع اگزوز ، هدرز ، جک ، سپر و قطعات فلزی خودرو با بیش از نیم قرن تجربه ، نماینده فعال در تمام نقاط کشور را می پذیرد . امروزه تمام ماشینهای جید چیزی به نام کنسول گذاشتند. بدین ترتیب هر کسی میتوانست به یک نمایندگ فورد برود و ماستنگ اختصاصی خود را با ترکیب گوناگون و خاصی از آپشنهای مورد نظرش سفارش دهد. در مرحله بعد باید به این مسئله توجه کرد که تمامی خودرو های تحت پوشش برای ریمپ بر روی داینومومتر تست و تحت آنالیز و آزمون و خطا قرار گرفته اند.روی داینو تمامی پارامترهای مربوط به موتور خودرو را می توان به صورت زنده (real time) مشاهده کرد در نتیجه در هر لحظه میتوان تشخیص داد آیا تغییراتی که در حال اعمال بر روی نرم افزار خودرو هستند بهینه اند یا خیر. در خودرویی که تراکم آن با سوخت بنزین سوپر هماهنگی دارد، بهرهگیری از بنزین با اکتان پایینتر علاوه بر وجودناک باعث افت محسوس قدرت خواهد شد.

علاوه براین تنظیم بودنِ باد تایرها نقش مهمی در انتقال نیروی بهینه دارد. با همه این کارها به علاوه یک خوشبوکننده و یک سیستم صوتی باحال برای پراید اسپرت ماشین خود را به حد اعلا رساندهاید. خیلی اسپرت تر میشه. تعویض به موقع و استفاده از «فیلتر روغن» مناسب موجب کارایی بهتر و روان تر موتور اتومبیل و عمر بالاتر آن می گردد. پس برای عملکرد بهتر موتور ، باید تا حد امکان ، خروج دود از سیلندر راحت تر شود. ـ گاهی نیز سعی میکنند مقاومت موجود در مسیر خروج دود را کمتر کنند تا مانع تجمع و خروج متعادل از سیلندرها نشود. پیشرانه BP توربو و پیشرانه B6 نیز از موارد پر طرفدار برای پراید است. یکی از سیستمهای به درد بخور برای یک ماشین سنسور دنده عقب است. خریداران باهوش این کراس اوور ها قطعا متوجه خواهند شد که فضای صندوق عقب جای بسیار راحت تری را برای وسیله و بارهایشان ارائه میکند. هدرز نوعی منیفولد اگزوز است که فضای بیش تری نسبت به منیفولد اشغال می کند و مدل های مختلفی دارد، نصب آن نیز کار سختی است، زیرا شرکت تولیدکننده فضایی به اندازه منیفولد اگزوز در زیر کاپوت (Hood) درنظر می گیرد.

قیمت مگان نیز در مدل ۲۰۰۰ گیربکس اتوماتیک آن به ۹۰ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان و در مدل ۲۰۰۰ گیربکس معمولی به ۸۷ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان کاهش یافته است. در زمینه ای دیگری نیز صاحب سبک است! این کمپانی مجموعه ای از برترین پلتفرم های پیشرانه را به صنعت خودرو معرفی کرده که مخاطبان حرفه ای ارزش های آنرا بیشتر درک می کنند. این موضوع پیچیدگی تحلیل سیال خروجی را دوچندان کرده ولی خوشبختانه تحلیل این محاسبات پیچیده به لطف نرم افزارهای تحلیلی کاررا برای مهندسان بسیار آسانتر می کند. ۳. رینگها را بالانس کنید و در صورت تاب داشتن تعویض کنید، هیچ خودرویی با تعلیقِ معیوب و رینگ و لاستیکِ بیضی شکل نمیتواند قدرت را به طور کامل به آسفالت منتقل کند. هدرز بر طبق اصول مکانیک سیالات طراحی و تولید میشود.این قطعه همان منیفولد چندراهه است که در آن ، برای هرسیلندر یک خروجی مجزا تعبیه شده.این امر باعث میشود تا به محض احتراق و پایین رفتن پیستون، دود حاصل از احتراق در درون موتور بتواند بدون هیچ مزاحمت یا مقاومتی از محفظه ی سیلندر خارج و وارد سیستم اگزوز شود.در نظر گرفتن خروجی های مجزای تخلیه برای هر سیلندر موجب کاهش مقاومت و فشار وارده بر دیوارهها و مجاری خروجی و تخلیه کامل و سریع دود شده که این عمل تاثیری مستقیم بر خنک سازی موتور و بلوک های سیلندر دارد.

۶. خودرو را از لحاظ آیرودینامیک بدنه بررسی کنید، وجود قطعاتِ نصب شدهیِ غیر استاندارد بر روی بدنه معمولا باعث تغییر وضعیتِ آیرودینامیکی خودرو و کاهش شتاب و سرعت میشود. ۲. لاستیکها را در صورتِ معیوب یا کهنه بودن با لاستیکهایی با سایز استاندارد ولی با جنس بهتر تعویض کنید. تعویض کل این مجموعه بسته به نوع قوای محرکه درصد مطلوبی از افزایش توان را موتور آنخواهد کرد.این قطعه جایگزین مانیفولد دود میشود. دود بعد از گذر از پورتهای دود سرسیلندر وارد مانیفولد دود و بعد از آن کاتالیزور میشود و در ادامهی مسیر بعد از گذر از رزوناتور و منبع اگزوز وارد جو میشود. حال هر چه این مسیر روانتر باشد، خروج دود سریعتر و در نتیجه قدرت موتور بیشتر میشود. روشهای مختلفی برای بهبود تنفس ماشین و در نتیجه افزایش قدرت آن وجود دارند که فلسفهی وجود توربو و سوپرشارژها بر همین اساس است. اولین برخورد ما با نسل جدید کراس اوور سانتافه به سال ۲۰۱۳ بر میگردد. هدرزها اکثرا به صورت آبکاری تهیه و تولید میشوند اما شرایط دمایی بسیار بالای پیشرانه باعث تغییر رنگ بدنه هدرز و مات شدن آن میشود.خمکاری بدنه ی هدرز باید توسط دستگاه های پیشرفته به طور دقیق انجام شود تا زاویه خمی مورد نظر ما به درستی به دست آید و هم در بعضی جاها با ایجاد فرورفتگی به بدنه ی اتومبیل آسیب وارد نکند .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *