هدرز چیست و بررسی کامل تقویت سیستم تخلیه خودرو با هدرز – مجله تخصصی خودرو

با استفاده از توربوشارژر جدید و ایجاد تغییراتی در میل بادامک، پیستونها، شاتونها، هدرز و سر سیلندر، حالا قدرت این پیشرانهٔ کوچک 2 لیتری را به رقم فوقالعادهٔ 543 اسب بخار و گشتاور آنرا به 571 نیوتن متر گشتاور افزایش پیدا کرده است. این قدرت و گشتاور در تریم XLT، توسط یک جعبه دنده خودکار سه دنده، در حالت پیش فرض به محور عقب و در دو حالت 4H و 4L به چهار چرخ این خودرو منتقل میشود. 2)پورت دیاگ خودرو خود را طبق نوع خودروی خود در صفحه بروشور محصول که به همراه محصول برایتان ارسال می گردد را پیدا و محصول را به آن نصب نمایید. تا جایى که پیدا کردم این موارد بوده که جزئیاتش الان یاذم نیس. با این کار رسوبات و ذرات ریزی که در انتهای باک ته نشین شده اند به سیستم سوخت رسانی شما راه پیدا نخواهند کرد. اسم این موتورها از این واقعیت گرفته شده هست که این موتورها را مـیتوان هم با جریـان DC و هم AC بکار برد، اگر چه کـه اغلب عملاً این موتورها با تغذیـه AC کار مـیکنند. اما اگر بخواهید پا را فراتر بگذارید و حسابی از موتور قدرت بگیرید باید بیش از اندازه هوا با فشار وارد موتور خودرو کنید.

اگر پمپ بنزین و یا فیلتر بنزین دچار مشکل باشند بنزین با آن سرعتی که باید به موتور نمیرسد و همین موجب می شود شتاب خودرو کمتر از حد مورد انتظار باشد. شما کمک کنند. این قطعه هوای مصرفی سیلندرها را تنظیم میکند و اگر دچار مشکل شود، هوای کافی به سیلندرها نمیرسد و احتراق به درستی انجام نخواهد شد. اگر تسمه تایم درست عمل نکند، عمل احتراق به درستی صورت نخواهد گرفت. بنزین هر چقدر هم که با کیفیت باشد اگر درست و به اندازه به سیستم سوخترسانی و موتور ماشین نرسد، از لحاظ شتاب در ماشین تاثیر گذار است. بنابراین از نظر مصرف سوخت اقتصادی،سانتافه در پشت سر مورانو با موتور V-6 قرار میگیرد. این لوله ها رابطی هستند که بین منیفولد و انباره و سر اگزوز قرار می گیرند؛ که با توجه به جنس، طول و شعاع قوس ها و از همه مهمتر قطر اسمی لوله، تاثیر بسزایی در کاهش فشار منفی دارند.

هوای ورودی محفظه احتراق، توسط منیفولد هوا که بالای موتور قرار دارد، وارد محفظه سیلندرها میشود. این حس که کاملا واقعی است چرا که هرچه عدد اکتان بنزین بالاتر باشد موتور با توان بیشتری کار کرده و اسب بخار بیشتری تولید میکند. این کار به کمک سیستمهای سوپر شارژر یا توربو شارژر امکان پذیر است. یک راه پرهزینه و تخصصی دیگر هم نصب توربو شارژ یا سوپر شارژ است. یکی دیگر از راههای موثر اما پر هزینه برای بهبود تنفس خودرو نصب شارژر (سوپر شارژر یا توربو شارژر) است که موجب استهلاک بیشتر پپیشرانه خودرو میشود. آقا توی دراز مدت تراتل دردسرش کمتره یا توربو؟ بخصوص برای خودروهایی که از سیستم توربو شارژ استفاده می کند. ارتفاع پایین تر و نزدیک تر به جاده باعث می شود که جریان هوا به راحتی عبور کند و چسبندگی خودرو به زمین بیشتر شود. این روش برای بیشتر ماشین ها جواب تعویض فیلتر. به دلیل شکل جعبهای شکل و کاپوت عریض و کشیده، در هنگام بالارفتن از شیبهای تند با کمی مشکل دید مواجه بودیم که البته با مدتی رانندگی با این خودرو، قلق آن دستتان خواهد آمد. البته برای مسابقات بعضی مواقع از بنزین های بسیار با کیفیتتری مانند اکتان ۹8 هم استفاده می شود اما در شرایط عادی دستیابی به چنین بنزین هایی ممکن نیست.

در ضمن به دلیل اینکه بنزین ایران کیفیت چندانی ندارد در شرایط معمولی هم استفاده از بنزین سوپر به جای بنزین معمولی توصیه می شود. البته کیفیت قطعات خوب است و در دراز مدت مشکلی برای آنها به وجود نیامده. پراید 83دارم انژکتور هدرز نصب کردم ریمپم کردم بعلاوه فیلتر هوا اسپرتی و منبع اگزوز تیبایی انداختم کلا از هدرز تا منبعو تیبایی انداختم که هوای بیشتری خارج بشه تا همین اواخر خوب بود و قشنگ 10 15 درصدی تغییر کرد شتابو قدرت ماشین ولی چند وقته تو دور بالا صدای دنده مرده میده و شتاب ماشینم کمتر شده انگار جون نداره مخصوصا تو دنده ۴ این اخریا که روغن ماشینو عوض کردم تو در موتور یه مقدار لجن گرفاه بود یارو گفت تو موتور احتمالا بدتره و رسوب زیاد داره گفت میخوای موتورو با محلول مخصوص بشورم چون پدر موتوره درمیاره گفتم نه حالا این صدای ناک که میاد میتونه بخاطر رسوب باشه؟ اگر مدل خيلي خوب و معروف رو بخواهي هم قيمتش خيلي زياده. اگر به دنبال راهی برای تیونینگ و افزایش قدرت خودرو هستید و از طرفی هنوز مطمئن نیستید کدام راهکار مناسب خودروی شما است، در این مقاله با ما همراه شوید تا با ریمپ ECU که یکی از بهترین راهکارها برای افزایش قدرت خودرو و بهینه سازی مصرف سوخت آن است، آشنا شوید.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *