هدرز های سرامیکی

کیفیت و جنس هدرز اهمیت بالایی دارد و باید سعی کنید از هدرز های استیل با کیفیت بالا استفاده کنید. این نوع خودروها معمولاً خودروهای مسابقه هستند که سرعت و شتاب برای آنها اهمیت بسیار بالاتری نسبت به افزایش عمر مفید خود را دارد. پشت فرمان، آمپرهای زیادی را شاهد هستیم. سیلندرها در این چینش در یک راستا و پشت هم قرار میگیرند. قدم بعدی اقدامات دفرانسیل بود که مبحث بسیار مهمی است .برای بدست آوردن یک شتاب مناسب نیازمند یک دف کلاچدار بود که ضریب دفرانسیل 9 به 37 آن در کشور نمونه مشابه ندارد! در اینجا فقط رندرهای ماموت را مشاهده می کنیم اما محصول نهایی کاملاً شبیه این تصاویر خواهد بود. اونجا بود که دیدم که چقدر روی قدرت جرقه ی این موتور کار شده ! کاهش ورود هوای تمیز به موتور، به معنای احتیاج بیشتر به سوخت می موتور و بخش های مهم آن مانند سیلندرها و پیستونها گردد تا شمع قادر به جرقه زدن باشد که خود نیز موجب ایجاد مشکلاتی برای موتور می گردد. حالا که بنزین با کیفیت و به اندازه وارد موتور شد، لازم است این بنزین با مقدار هوای مناسب ترکیب شود.

می شود گفت از بین تمام موارد تغییر در سیستم اگزوز، هیچکدام به اندازه نصب هدرز بر افزایش سرعت و شتاب موثر نیست. با تغییر در برنامه ها و سیستم کامپیوتر مرکزی خودرو یا همان ECU می شود محدودیت های ایجاد شده توسط کمپانی را از بین برد و توان خودرو را به حداکثر حالت ممکن رساند. در بین تمامی روش های افزایش سرعت و شتاب خودرو می شود گفت بالا بردن میزان هوای ورودی بیش از هر چیز دیگری بر افزایش سرعت تاثیر گذار است. با تغییر ساده در سیستم ورودی هوای خودرو می شود تا حدود قابل توجهی قدرت را بالا برد. سوپر شارژر به نوعی یک ژنراتور یا موتور اضافه به حساب می آید که با چرخش سریع، هوای زیادی وارد موتور خودرو می کند. می توان گفت بیشترین نقش فیلتر هوای بنز در ماشین ،تصفیه هوای ورودی به موتور و سیستم سوخت خودرو میباشد.هزینه عوض کردن فیلتر هوای ماشین بسیار کم است و به راحتی قابل تعویض است اما عدم توجه به تعویض به موقع آن می تواند مشکلات و هزینه گزافی به دنبال داشته باشد،بنابراین قیمت فیلتر هوای بنز عدم تعویض به موقع فیلتر هوا از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیست و کثیف شدن فیلتر هوای بنز در کرج و عدم تعویض به موقع آن علاوه برافزایش مصرف سوخت بنزین باعث ناقص سوختن بنزین فیلتر هوای بنز با قیمت مناسب و در نتیجه آلودگی هوا می گردد بنابراین می توان گفت فیلتر هوا از محیط زیست نیز حفاظت می کند.

طبیعتاً اگر پرههای پروانه آسیبدیده باشند، عمل مکش هوا به سمت رادیاتور بهدرستی انجام نخواهد شد. این قطعه ، بر روی بلوک سیلندر در سمت خروج دود سیلندرها قرار گرفته و گازهای خروجی از سوپاپ دود سیلندرها را به سمت لوله های اگزوز ، راهنمایی می کند. فشار بازگشتی زمانی رخ میدهد که هنگام خروج دود ناشی از احتراق، فشار درون لولههای هدرز بیشتر از فشار در داخل سیلندر باشد ، فشار بازگشتی ناشی از اشتباه در طراحی و ترکیب لولههاست. خیلی از ما با شنیدن اسم شورلت نوا یاد یک سدان شش سیلندر معمولی می افتیم. ای سی یو در واقع یک قطعه الکترونیکی است که مدام در حال بررسی تمام پارامترهای خودرو و تصمیم گیری های اصلی بر اساس آن پارامتر هاست. ۳۰ درصد اسب بخار بیشتر به معنای این است که میتواند موتور پراید شما را به اندازه موتور یک ۲۰۶ تیپ ۵ قوی کند. البته ابعاد کوچک این شیشه ها، دو علت دارد، نخست آنکه با وجود بزرگی اندازه شیشههای درب جلو، نیازی به ورود نور بیشتر به داخل کابین وجود نداشته و دوم اینکه این شیشههای کوچک به صورت کشویی باز و بسته میشوند، و چنین راهکاری در صورت بزرگی شیشهها امکان پذیر نبوده است.

این کار به کمک سیستمهای سوپر شارژر یا توربو شارژر امکان پذیر است. در خودروهای جدید زمانی که امکان ریمپ ECU خودرو نباشد، پیگیبکها ضمن حفظ عملکردهای خودرو(نظیر گیربکس اتوماتیک و سیستمهای کنترلی دیگر)بهترین انتخاب هستند. هدف از این اقدام این است که تا جای ممکن از ایجاد فشار حداکثری به خودرو جلوگیری شود و در نتیجه عمر موتور خودرو افزایش یابد. تغییر و ارتقاء سیستم سوپاپ خودرو از حالت معمولی به حالت زمانبندی متغیر می تواند تا ۲۵ درصد قدرت موتور را بالا ببرد.علاوه بر این در خودروهایی که از سیستم توربوشارژ و سوپرشارژ استفاده می کنند نبود سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ موجب فشار بیش از حد به موتور میشود و احتمال آسیب دیدن موتور را بسیار بالا میبرد. با این اختلاف که در سوپر شارژر، توربین به موتور خودرو متصل است اما در توربوشارژر توربین به اگزوز خودرو متصل است و از گازهای خروجی اگزوز برای ایجاد انرژی دوباره استفاده می کنند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.